Antidepresiva nepomáhají, co s tím?

Od: Datum: 30.12.12 15:27 odpovědí: 11 změna: 05.01.13 00:08

Ahoj, potřebuji radu, beru antidepresiva aurorix, už jsem je brala dřív a pomáhaly mi, pak když jsem je dobrala tak jsem mněla těžký deprese, tak mi je psychiatr předepsal znovu, ale necítim nějakou změnu, možná mi jenom trochu pomáhají, abych tolik necítila úzkost ve společnosti jiných lidí, ale deprese mám pořád a dost velký.občas myslím i na sebevraždu. a dneska jsem dobrala jednu krabičku a ještě mám dvě, tak nevím jestli je mám dobrat a nebo zajít za psychiatrem hned a nebo mu to říct až v den kdy jsem obědnaná.prosím co mi poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.12 15:38
avatar

Zdravím. Anno, pokud necítíte změnu, zajděte za lékařem hned. Neperte se s tím sama. Možná budete potřebovat zmenit léky. Takhle na dálku se nedá nic lepšího poradit. Buďte na sebe opatrná a pozor na to, abyste se v návalu úzkosti a deprese nepředávkovala. Váš zdravotní stav má jistě řešení, ale poradí si s ním pouze odborník. Nemyslete na sebevraždu, život nevzdávejte, s každou nemocí se musí bojovat. Není to jistě jednoduché, ale buďte silná. Nestyšte se za lékařem zajít ihned, když se necítíte dobře...Přeji Vám brzké zlepšení.

doplněno 30.12.12 15:39:

pardon, opr. - nestyďte...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: drejdl*
Datum: 30.12.12 16:11

Pokud jste měla po využívání první dávky v léčbě paizu, tak nyní po nasazení dalších máte tzv. najížděcí fázi, která může trvat i několik týdnů. Nepřestávejte užívat, v pondělí zajděte za Vaším lékařem nebo kdybyste cítila prudké zhoršení, tak ihned do nejbližšího lůžkového zařízení. Myšlenky Vám bohužel nikdo nevymluví, ani vůlí nic nezmůžete, ale je dobře, že jste si aspoň vědoma situace.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 30.12.12 16:15

Na to je jedna rada , buď budete žít celej život na práškách a nebo svůj život totálně změníte . Musíte znát příčinu depresí , spoléhat na prášky je hloupost . Hodně štěstí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: majkysekv
Datum: 30.12.12 17:35

Já užívám antidepresiva od r. 2006 a z vlastní zkušenosti vím, že je musí lékařka poměrně často měnit.Asi si na to tělo zvykne a účinek se sníží.Je nezbytně nutné lékaři vylíčit podrobně co cítíte, každá maličkost může ovlivnit Vaši léčbu.Ze začátku jsem se také styděl ,ale dnes své lékařce na psychiatrii vylíčím vše jak cítím.

Také jsem pociťoval úzkosti v přítomnosti druhýh lidí, navíc v uzavřených prostorech.Lékařka mě začala léčit zpočátku na deprese a nakonec se z toho vyklubala těžká sociální fobie a jsem v invalidním důchodu.Deprese se dostavovaly v souvislosti s atakami fobie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 19:47
avatar

Jak se píše v příbalovém letáku, je podle klinických studií zvýšené riziko sebevražedného chování u lidí mladších 25 let! Proto neváhejte, a co nejdříve kontaktujte svého psychiatra. Patrně tam bude až ve středu, tak hned dopoledne tam zavolejte a objednejte se na nejbližší termín. V žádném případě nevyčkávejte, jestli Vám zaberou či ne. Držte se!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 30.12.12 19:52
Každopádně jednejte se svým doktorem o svých pocitech.Trpíte zřejmě těžkou psychozou a jestli Vám to opravdu nezabírá nechte se svěřit odborníkům.Třeba i kdyby to bylo měsíční pobyt v léčebně.Nepodceňujte to.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 30.12.12 19:56

Anno,

Antidepresiva nevysazujte, zpravidla trvá několik týdnů než zaberou. V nejbližší možný termín běžte ke svému lékaři a konzultujte s ním svou situaci. Svěřte se nějaké blízké osobě, myslím že potřebujete pomoc, společnost a možná i dohled. Věřím, že Vám bude brzy lépe. Držte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolphin*
Datum: 31.12.12 17:16

Běžte k lékaři a zkuste nějakou změnu, nějaký koníček co by Vás nadchnul, život je přece krásný

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anna19*
Datum: 31.12.12 18:02

právě že mně žádný koníček ted nebaví, a u všeho vydržim jenom chvilku.maluji portréty ale ani to mně už moc nebaví.

Datum: 04.01.13 23:37
avatar

Doporučuji se podívat na stránky o sociální fobii SF (sociální fobie info) - je tam zajímavá diskuse o rezistenci na antidepresiva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 00:08

Hledání AD trvá roky. A hlavně se nekamarádit s BZD...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.