Plíseň seškrábnutí

Od: Datum: 29.12.12 20:53 odpovědí: 17 změna: 30.12.12 22:07

Mohu při plísní na nohou plíseň seškřábnout. Masti ani ocet jsem zkoušela-nepomohl. Doktorka mi předepsala mast, která nepomahá. Mohu to zkusit seškrábnout tu plísen na nohou pomohlo by to? Neříkejte, abych si zašla k lékařce znova, jde o to, jestli by to pomohlo to seškrábnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 20:59
avatar

Jen škrabte a roznesete plíseň i na další místa. Já bych koupila CLOTRIMAZOL nebo Canesten a mazala a mazala, dobře omývala a zase mazala a mazala. To není otázka týdne. A na bazén nebo do cizích sprch vždy jen v žabkách.

doplněno 29.12.12 21:03:

Ne, není to povrchová záležitost a uřezat si nožku jistě nechcete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gabca27*
Datum: 29.12.12 21:00

Teoreticky, je jí možné takhle odstranit?

Datum: 29.12.12 21:26
avatar
Ano, když si tu nohu urezete, tak ano.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 21:17
avatar

lidus - kdo má plíseň, tak je k ostatním bezohledné chodit s ní do bazénu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 21:38
avatar

pohanka, já to myslela tak aby plísni předešel tak vždycky v žabkách. Máte pravdu někdy je mi zle když na bazénu kouknu na lidi s nohama a nehty s plísní s různým exémem, já vím, že zato nemohou a třeba není přenosný ale i taková lupenka vypadá nechutně a vezme mi chu se koupat ve stejné vodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 21:47
avatar

Já se bojím třeba v Praze chytit tyče v tramvaji, protože lidi mají plísně na nehtech na rukou. Takový ty žlutý a už se drolí. Několikrát jsem viděla.

A v létě, když vidím ty nehty v sandálech, tak se bojím, že z prachu také něco chytím. Proto si říkám, že kdo má v létě v sandálech ponožky, tak má možná plíseň, ale stydí se za to, ale alespoň to do těch ponožek schovají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.12.12 21:06

Jasněěěě - jakmile ti na nohou vyroste stejná plíseň jako na zdi od sklepa, škrábej...

*bzum*

doplněno 29.12.12 21:09:

Ano - "Teoreticky, je jí možné takhle odstranit?" - ano - je potřeba odstranit plísní prorostlou (napadenou) vrstvu - tedy kůži a ´drobet´ masa pod ní...

*smich*

Škrábej...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: erik*
Datum: 29.12.12 21:09

škrábej

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 29.12.12 21:32

Nepomohlo. Plíseň je jako houba. Když ji seškrábnete, podhoubí zůstane a vyroste plíseň nová. Pořád dokola, můžete škrábat a škrábat. Je to přece naprostý nesmysl. Běžte k lékaři, plíseň se musí léčit..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 21:41
avatar

Rone, vy jste to vysvětlil i pro úplného blba úplně nejlépe*palec*. (tím nechci říct, že tazatel je blb).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 21:41
avatar

U jakého lékaře jste byla? Pokud to nebyl kožní, tak si najděte nějakého dermatologa. A když nepomohl kožní, nebo jste neměla důvěru, jděte k jinému. Kožní plísně jsou velmi úporné.

Dobrý kožař někdy vyzkouší několikery léky, než se trefí, ale úplně nejlepší lékař vezme vzorek na laboratorní kultivaci. Plísní je strašná spousta a na každý druh platí jiný lék.

Pokud je plíseň malého rozsahu, tak se začne mastičkou, ale pokud je plíseň rozlezlá, tak mnohdy pomůžou léky - prášky. Ale jsou dost drahé, tak lékaři zkouší nejdříve levnější prostředky. Ale zase, záleží případ od případu. Ony ty tabletky mají zase dost vedlejší účinky, třeba na játra.

Ocet je dobré používat jako prevenci a doplněk léčby prášky. Jinak je velmi vhodný, nezatracuji ho.

Ptáte se, jestli seškrábnutí pomůže. Tak tedy ne, protože houbové podhoubí je prorostlé do větší hloubky, než můžete seškrábnout. Dále se můžete znovu infikovat z uloupnutých šupinek kůže, které máte v ponožkách, obuvi, kobercích, ručníkách apod. Praní na nízké teploty totiž plísně nezlikvidují.

U kožních lékařů se mnohde dlouho čeká nejen v čekárnách, ale i na objednání a potom na vyléčení. Já jsem vystřídala během několika let 4 kožní lékaře, než mě pomohla až pátá lékařka. A to právě tím laboratorním rozborem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarmulina
Datum: 29.12.12 23:00

a co vyzkoušet chytrou houbu- maji jí v lékárně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jackŽ
Datum: 30.12.12 00:07

Kolidní stříbro

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.12.12 08:02
avatar

Léčení plísně, to je dlouhodobá záležitost. Je to opravdu na dlouhou dobu. Nejen doléčení na kůži, ale likvidace spórů v ponožkách, v papučích, botách, na ručníku, v posteli, v koberci. Takže když vám lékařka dala mast, dala vám prostředek, kterým za poměrně dlouhou dobu zlikvidujete plíseň na nohou. Ale dostanete ji znovu z bot, papučí. . . . *plac*Navíc, každá mast, která zabrala ostatním, nemusí zabrat vám. Je třeba navštěvovat kožařku až do vítězného konce.

P.s.Sníte chleba, ze kterého jste plíseň oškrábala? Určitě víte, jak hluboko a nebezpečná je.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivikŽ
Datum: 30.12.12 08:42
avatar

Kupte si Lamysil v lékárně, nohy hodně rozpařte v horké vodě a mažte nejlépe na noc a po několika dnech by to mělo zmizet, mast je sice dražší, ale mně zabrala asi po 3 dnech a potíže nemám.Vyvařte ručníky a vydezinfikujte boty, ponožky apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 21:47
avatar

Ono taky kožní lékařství je částečně empirický obor a postupuje metodou pokus-omyl. Jistě, dermatolog má znalostgi i zkušenosti, ale když se netrefí na první pokus, neznamená to, že ničemu nerozumí. Může zkoušet dál, může udělat stěr a poslat ho na rozbor (tím se dá zjistit, co na vaši konkrétní plíseň zabárá in vitro, ale nikdo vám nezaručí, že to taky zabere in vivo),, při úporných potížích může sahnout i k vnitřní léčbě - ale to dermatologové dělají neradi, ona je mimo jiné pěkně drahá; ale ukazuje to, že plíseň (obecněji kožní onemocnění, plíseň an sich vlastně nis není, těchto onemocnění je hafo druhů) není záležitost vnější a seškrabávání je hloupost. Ono to chce taky určitou řivotosprávu. Taky někdo tu navrhoval canesten. To je výborný prostředek, a Canespor od téže firmy rovněž a leze s ním začít, ale taky nemusí pomoci, viz výše, a pak stejně skončíte u dermatologa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.12.12 22:07

No a mě třeba pomáhá jedině Myfungar, takže opravdu - nejlepší je zajít na kožní, aby zjistili, co to je a čím to léčit. Jinak můžeš vyzkoušet celou skříň v lékárně určenou na plísně a "možná" něco zabere.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.