DPP a moje situace

Od: Datum: 06.01.14 11:32 odpovědí: 2 změna: 07.01.14 07:40

Dobrý den, byl by tu někdo, kdo by mi poradil?

Od konce září jsem měla domluvenou DPP (s trváním do konce roku 2013). Jenže smouva se uzavírala až na konci roku, a to jen na období prosince, ale práce byla odvedena v celém období od toho září do konce prosince. V také bylo domluveno (ale ve smlouvě to uvedeno není), že odměna za sjednanou práci bude vyplacena jednorázově (tj. za září, říjen, listopad a prosinec) ve výplatním termínu v lednu a částka činí necelých 15 tisíc. Díky tomu budu muset platit zdravotní a sociání (protože částka překročila deseti tisícovou hranici za jeden měsíc - prosinec)

Mělo by smysl se zkusit domluvit na změně smlouvy, kde by uvedli, že práce byla vykonána od září do prosince? Bylo by to tak, že by se celková částka rozdělila mezi všechny měsíce, tudíž by se zdravotní a sociální platit nemuselo?

Předem dík za vhodné odpovědi.

B.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 06.01.14 18:14

Dobrý den.

Na takovou domluvu je již pozdě. Vaše odměna bude v plné výši zúčtována za období prosinec, nelze již zúčtovat zpětně za předchozí měsíce, které již jsou účetně uzavřeny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 07:40
avatar

Každá smlouva i dohoda je vždycky dobrovolnou smlouvou (dohodou) mezi dvěma stranami.

Nepatříte-li do skupiny obyvatel, za něž hradí zdravotní pojištění stát, musela jste za uplynulé měsíce stjně zdravotní pojištění zaplatit. Nebo jak jste to měla ošetřeno? Pracujete ještě jinde?

--- Toto prosím neberte jako kritiku, jen bych Vám chtěla vysvětlit situaci, abyste příště věděla, nač si dát pozor:

Dobrovolně jste přistoupila na práci na černo (netrvala jste na písemné dohodě před začátkem práce), za niž Vám i zaměstnavateli hrozila pokuta.

Vám od cca 10.000 do 100.000 Kč a "zaměstnavateli" od 250.000 do 10.000.000 Kč.

--- Kdybyste byla trvala na uzavření dohody předem, mohla jste si se zaměstnavatelem v DPP sjednat i průběžné vyplácení odměny (každý měsíc část).

Protože jste ale DPP "uzavřela zpětně", nelze už odměnu vyplatit jinak než jednorázově po skončení práce. "Zpětně" nic měnit nelze, šlo by o podvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.