Reklamovat jen jednu vadu z více?

Od: Datum: 29.12.12 14:38 odpovědí: 4 změna: 29.12.12 15:58

Krásný den!

Můj fotoaparát má dvě vady. Jednu z nich jsem zavinila (spadl a ulomil se mu zobáček držící krytku baterií) a druhou nezavinila (na denním světle je displej takřka nečitelný, něco je na focení vidět pouze v místnosti).

Zajímalo by mne, zda fotoaparát mohu reklamovat pro vadu displeje, když je jasné, že i pokud mi displej opraví, nebudu fotoaparát moct používat z důvodu vypadávajících bateriíí (je tam jakési pérko, takže kdybych se kryt pokusila přilepit, tlak by baterie stejně vystřelil ven).

Děkuji pěkně!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 14:51
avatar

Dobrý den, určitě bych přístroj reklamoval kvůli vadě na displeji. Jak se dohodnete na odstranění druhé závady, je už jiná otázka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.12.12 14:52

Co si zaviní uživatel není problém prodejce, nechat opravit! Displej bych zkusil, vytáhne další foťák a zkusí, uvidíte. Ale když svítí slunko, tak displej mobilu není čitelný, musím zakrýt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 29.12.12 15:47

bohužel ti to neuznají , protože řeknou , že vada vznikla pádem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 15:58
avatar

Myslím si totéž, na pád fotoaparátu můžou svést i vadu displeje, zvláště, když jsou po tom úderu na zem viditelné stopy...

Asi bych to zkusil, záleží na prodejně a ochotě vůbec přístroj k reklamaci převzít. Potom by se dalo asi dohodnout, že prodejna předá fotoaparát záruční opravně, která zhodnotí stav přístroje a bude vás kontaktovat a dohodne se s vámi, zda uzná závadu jako záruční a pokud ne, kolik by oprava stála.

Ten ulomený držáček baterie, to je dost častá závada a myslím, že by si s ní mohli poradit. Jde jen o to, aby cena opravy nebyla vyšší, než cena přístroje. Pak by stálo za to, koupit si podobný typ, do kterého by alespoň ta baterie byla vhodná.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.