Od rýmy zalehé uši

Od: Datum: 29.12.12 14:04 odpovědí: 6 změna: 29.12.12 17:45

Dobrý den. před pěti dny jsem prodělala mou další chřipku (je to vlivem na změnu počasí), dnes už je to celkem dobré akorát mám ještě trošku rýmu. A těd k problému: Dnes v noci mi zalehli uši rýmou a těd to mám v hlavě a zalehlé už jedo ucho. Od rána ale pořád to trvá. kromě kapek do nosu nevím čím víc si pomoci, jestli máte nějaké osvědčené rady napiště, ráda se s Vámi podělím nechci nic nechat náhodě, bojím se abych neměla zánět středního ucha (četla jsem,že u dospělých to bývá dfaleko horší než u dětí),ale zase nevím, jestli to zalehnutí přejde samo a rýma odteče ,nebo jestli mám jít k doktoru.

Předem díky za Vaše rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 16:00

#zalehla+rýma Třeba najdete radu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.12 16:13

Hodně pomůže mít hlavu v teple. Naražte si na hlavu "kulíška", a noste ho doma i na spaní. Možná Vám to nebude připadat příliš sexy, ale opravdu to pomáhá.

Jinak to chce hodně smrkat. Uleví Vám také aromaterapie - dýchat levanduli nebo je výborný eukalyptus.

Napařte si také před spaním nohy - když mám rýmu, kupuji v lékárně pinosol do koupele (kuličky), úžasně uvolní

Jinak to chce také pro rychlejší uzdravení užívat zinek - vědecky dokázáno, že zinek ve spojení s vitamínem C zkracuje nemoc i rekonvalescenci až o třetinu.

A v poslední době se i při rýmě doporučují probiotika, protože udržují zdravou střevní mikroflóru, což se odrazí na celkové imunitě.

Od: ron*
Datum: 29.12.12 16:13

Dobrý den.

Babská rada: namočte si lokte do horké vody. Ale opravdu horké, co vydržíte, nechte pár minut ponořené. Mám vyzkoušené od dětství, uvolňuje dutiny.

Dále je dobré napařit si zalehlé dutiny. Do mísy dáte horkou vodu, kápnete trochu Tea Tree oleje (koupíte v lékárně). Přes hlavu si přehodíte ručník a napařujete.

Od: jizu
Datum: 29.12.12 16:37

Souhlasím s rádcema.Já když mi zalehnou uši nebo jedno,tak si zacpu nosní dírky prstama a jako do těch prstů nosem frknu,lupe to,ale i podaří uvolnit,pokud to není zánět v uších,ale jen od rýmy.

Datum: 29.12.12 17:05

Pokud Vám ta zalehnutá ouška ani přes babské rady nepovolí,návštěva ORL Vás nemine.Já prodělal totéž co vy a před 14-ti dny jsem nakonec musel k lékaři,kde mě to propláchli (mám tam údajně nějakou perforaci) a dostal jsem antibiotika a kapky a ještě si mě rovnou objednali k dalšímu vyšetření,ale tam půjdu až v lednu.Ale teď už slyším krásně:)

Datum: 29.12.12 17:45

To Neštastník-*palec*.Pokud to nepřejde do 2.ledna a nezhorší se tak na ORL.Může jít třeba o zánět stř.ucha a to se léčí mj.antibiotiky!.Naposledy jsem měl na toto kapky do uší - antibiotika!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.