Lékař mi nechce vydat zdravotní kartu

Od: Datum: 19.08.11 15:12 odpovědí: 8 změna: 19.08.11 23:49

Dobrý den(.chci přestoupit k jinému lékaři),má můj nynější dětský lékař právo na to mi nevydat zdravotní kartu do vlastních rukou i přesto že už jsem plnoletá?Za případné odpovědi předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.11 15:22
avatar

Já jsem měnila lékaře teď a abych pravdu řekla, je to už hlavně pomyslná záležitost, protože většinu výsledků a záznamů si lékaři předají mezi sebou virtuálně. :) Pokud máte bývalého a současného lékaře v jednom středisku, možná vám lékař nabídne, že to tam přenese sestřička osobně (tak to bylo u mě).

Právo nevydat (myslím) nemá, ale většina lékařů vydává karty mimo svůj dohled nerada.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.11 15:35
avatar

Já jsem své karty do ruky dostala, když jsem měnila obvodního lékaře a před lety i zubaře, ale pokaždé byla zalepená v obálce. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.11 17:13
avatar

Zdravotní karta je vlastně majetkem ošetřujícího lékaře. Ale jeho povinností je udělat a dát vám, za úplatu, výpis. Když se mu to nechce, dá vám kartu. :D Já sama jsem kartu, když jsem utíkala od šílené doktorky, ukradla. Úplně nenápadně mi v tom pomohla sestra. Když lékařka odmítla, sestra ji položila na registraturu, podívala se na mě, usmála se a otočila se po své práci. A zbytek byl už jenom zlomkem vteřiny. Dr. skončila v Opavě. *uf*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 19.08.11 17:29

Toť otázkou, čí to je, zdravotní dokumentaci buď vydá (asi ne se svými poznámkami) nebo zašle dalšímu. Jinak si pročíst zákon o zdraví o péči lidu. Když jdu od doktora z nějaké prohlídkky, tak dává papír pro vlastního volný takže si mohu udělat sken. Je to o mně, takže to snad už dnes není tajné, jak kdysik. Když jsem si obálku od doktora z chirurgie rozlepil, tak jsem zjistil, že mi šutr z ledviny nevytáhli, ale ani mi to neřekli!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubdeda*
Datum: 19.08.11 18:33

Tatka my ted říkal,že každý pacient může si prohlédnout svou kartů,může si i ofotit,nebo si z ní něco vypsat.Má na to právo.A vzít si ji od lékaře můžete,některý lékař to dělá tak že ,odevzdá pacientovi kartu a pacient mu to podepíše.Ale někteří lékaři nenechají ani pacienta kouknout do karty a to je protiprávu pacienta.Kartu některý vydá a některý né.Ale když ji vydá a zalepí,nic vám nebrání se do ní podívat.Ale podívat se do karty máte právo.

doplněno 19.08.11 18:54:

Jo a ještě říkal,že někteří lékaři dají vaši katru bud jako opis, nebo si opis nechají a pošlou vašemu novému lékaři original.Ale každý doktor prý musí kvůli pojištovně-kontrole, mít aspon opis po dobu 3-5let.Ale nahlížet do vaší karty vás musí nechat,jinak si můžete i ztěžovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.11 18:38
avatar

Samozřejmě že máte, je to VAŠE karta (tím nemyslím komu patří ten kus papíru, ale ty informace na něm).

Jak tu někdo říkal, že se doktoři neradi zbavují pacientů - u nás je situace zcela opačná, kdysi mě dětská v podstatě vykopla dnem, kdy mi bylo 18, a praktičtí lékaři vám všude říkají plno, plno, neberem .. stejně tak třeba zubaři. Současnou doktorku mám spíš ze známosti, za šest let jsem tam byl jen jednou, pro výpis pro zaměstnavatele, takže ani nevím, jaká vlastně je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.11 23:14
avatar

Já mám svou kartu normálně doma. Ne proto, že bych měnil lékaře, ale proto, že už rok chodím od jednoho specialistovi ke druhému. Až mu tu kartu vrátím, bude si aspoň mít co číst

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.08.11 23:49
Karty si posílájí mezi sebou,Vám dá maximalně dětský lékař opis.Dobrej tah je říct,že se stěhujete a pokuď je soudnej,dá Vám celou kartu v obálce.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.