Prokazování totožnosti bez důvodu

Od: Datum: 29.12.12 11:54 odpovědí: 53 změna: 31.12.12 18:14

Dobrý den, dnes v noci uprostřed ulice zastavilo vedle mě policejni auto, vystoupil policajt a pry ať předložím občanský průkaz... zeptal jsem se z jakého důvodu ji požaduje a odpověď byla: protože jsem si ji vyžádal a k tomu s arogantním tonem... sice mě to zarazilo ale předložil jsem ji..ale není to už tak trochu překročování jejich pravomocí...? přece nejsem povinny prokazovat totožnost z důvodu, že si to někdo přeje... v zákoně jsou jasně dané podmínky, což oni asi neznají..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 11:58
avatar

PČR má právo požadovat prokázání totožnosti, můžou to zdůvodnit tím, že třeba hledají nějakého celostátně hledaného a vy zrovna odpovídáte jeho popisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 12:02

přesně tak bych si to představoval jak píšete... s tím bych neměl jediný problém... ale jeho odpověd byla " protože jsem si ji vyžádal"

Od: luke237
Datum: 29.12.12 12:10
No, myslim, ze jsi povinnen se prokazat prislusnym prukazem totoznosti prislusnikovi PCR, pokud jsi vyzvan. Duvod ti snad ani nemusi udavat (tedy presne to, co se ti stalo). Prislusnik PCR neni "nekdo".
v zákoně jsou jasně dané podmínky, což oni asi neznají..
Posli sem odkaz na presne zneni. Divil bych se, kdybychom se tam nedocetli to, co pisi o par radek vyse.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: brunclik*
Datum: 29.12.12 12:07

V takovém případě podle zákona nemůže žádat o prokázání totožnosti. Musí k tomu být nějaký konkrétní důvod. Jenomže ten důvod se dá vymyslet kdykoliv (někoho hledáme, vedle bylo vloupání, rušení nočního klidu atd.). Takže jenom proto, že chce, určitě ne. Ale není dobré dráždit hada bosou nohou.

doplněno 29.12.12 12:16:

Jestli platí: http://eagri.cz/public/web/mz…lna-zneni_zakon-2008-273.html

paragraf 63

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 12:12

at si ho klidně vymyslí.. to je mi fuk ale at se řidi zakonem.. jo souhlasim že praději nedrážtit pokud dukladně neznate práva :D

Od: luke237
Datum: 29.12.12 12:21
On se tim zakonem ridil: "Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu od níž je požadováno vysvětlení".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 29.12.12 12:25
Pripadne: "... při plnění jiného úkolu, je-li to nezbytné k ochraně bezpečnosti osob a majetku, veřejného pořádku nebo pro předcházení trestné činnosti".
Bylo to pozde v noci, nevi odkud jsi sel, jestli jsi nesel krast, sel jsi po chodniku?, delal jsi hluk?, vravoral jsi?, ..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 29.12.12 12:27

Člověče a co jste měl na sobě, jak jste vypadal? Ono je to zamyšlení hlavně pro Vás, jak působíte na ostatní. Seriozně vypadajícího slušně oblečeného člověka pro nic za nic kontrolovat nebudou. V noci hlídky projíždějí třeba kolem zastávek a kontrolují podivné existence. Třeba hledají nelegální přistěhovalce. Kolikrát jsem v noci čekající na tramvaj či bus takovou hlídku potkala. Jednou jsem se smála partnerovi, že vypadá jak ukrajinský dělník. Něco doma rekonstruoval a pak si oblečený v montérkách, zarostlý a špinavý odskočil pro něco do OBI. Jak vylezl z prodejny, chtěl po něm policajt občanku. Nejspíš hledal nelegální ukrajinské dělníky. Naštěstí mu stačilo, když na něj partner promluvil češtinou bez přízvuku. Hned se omlouval a občanku už nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 12:34
avatar

Vy pořád nechápete smysl dotazu. Jasně že má policajt nárok, ale musí mi říct PROČ tu občanku chce! A jako důvod že on chce je špatně. Ať si něco v hlavě vyžvejká, ale ne že se mu jen zachce mě buzerovat. Na to sem háklivej z minulých dob. Nejsem jeho poddaný, aby si mohl dovolovat co chce. Chceš občanku? Zdůvodni...třeba i blbostí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.12.12 12:40

však o to mi jde přesně.. to co je vyjmenovane vyše to je sice pravda ale si myslim že vždy má říct důvod proč, at už jsou jeho umysly jakekkoliv.. at si myslí co chce.. to je jeho problém...

Od: luke237
Datum: 29.12.12 12:58
Jestli jsem ten zakon cetl dobre, tak se tam nic nepise o tom, ze by nekomu musel sdelovat duvody, proc se ma prokazat. Pouze k tomu musi mit jeden ze zakonnych duvodu, ale nikomu nemusi rikat, ktery to je.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 13:06

a komu pak ty duvody zodpoví? svému svědomí? nemyslíš že by to pak bylo celé uplně zbytečné?

Od: luke237
Datum: 29.12.12 13:27
Predpokladam, ze by je sdelil Inspekci, kdyby jsi si na jeho uredni postup stezoval.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 29.12.12 13:56

A právě proto tě musí poučit. Vymyslet si jen tak důvod nelze. Pokud ti sdělí, že se podobáš hledané osobě, a ty si budeš stěžovat, musí být osoba podobná tobě, mezi hledanými osobami. není? Má smůlu, musí vysvětlovat. atd.

Bohužel je to zase jen teorie. Policajti jsou dva a tudíž si navzájem dosvědčí co chtějí, a když se budeš cukat, dostaneš jen přes huby. A práva se nikde nedovoláš.

Takhle vypadá právo v ČR. Osobní zkušenost. A ne jedna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 4568mp
Datum: 29.12.12 13:45

Dle zákona o Policii, Tě musí před prokázáním totožnosti POUČIT. Pokud to tak neudělá, jedná v rozporu se zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 30.12.12 00:56
Ktery konkretni paragraf to je?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.12.12 14:12

A o jakou to policii šlo? A to ani nepozdravil? Já bych se také ptal proč, pokud si nejsem důvodu, jednání vědom, na jehož základě je oprávněn požadovat prokázání totožnosti - taxativně uvedeno (pro ně ideální je popis odpovídá...). Není už VB. Mimochodem, jejich zákon nic neříká o OP. Nakonec lze i prokázání odmítnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 17:06

S plicajty nemluvím. Pokud chce doklady, poskytnu je beze slova, na jakoukoliv otázku se zeptám, jestli je to podání vysvětlení, pokud ano, musí mě seznámit s možností odmítnout odpověď. Konec komunikace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 17:22
avatar

Luke, pochopitelne nemas pravdu. Policajt nema pravo chtit doklad totoznosti jen kdyz se mu zachce,a ac to policiste radi tvrdi,nemaji zadny zakonnny duvod. To ze nikdo nemusi mit obcansky prukaz u sebe vis taky?

Dale to jak tazatel vypadal,nebo co mel na sobe je snad vec jina. Koho v dnesni dobe muze pohorsovat jak je kdo obleceny? Na mnozich bezdomovcich to nepoznate a dneska je takova moda, ze se divim ze takove veci nekdo nosi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 30.12.12 01:12
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.12 10:32
avatar

Nectes, nebo nevidis?

*zed*

Policisté jsou veřejnými činiteli6) a kromě jiného jim přísluší veřejnoprávní oprávnění požadovat prokázání totožnosti. U městských strážníků je situace obdobná. Podle § 13 zákona o Policii ČR7) je policista oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu,

- přistiženou při jednání, které má znaky trestného činu nebo přestupku,

- od které je požadováno vysvětlení,

- která odpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby,

- která se bezdůvodně zdržuje v bezprostřední blízkosti chráněných objektů,

- která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné podezření, že zbraně může být

užito k násilí nebo pohrůžce násilím,

- která se zdržuje v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu, k dopravní nehodě, požáru nebo jiné mimořádné události, aby prokázala svou totožnost;

- která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle zvláštních předpisů,

- která je oznamovatelem (trestného činu, přestupku),

- na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti žádá (typicky revizor nebo poškozená osoba, která požaduje pro účely náhrady škody identifikaci „škůdce“).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 31.12.12 11:15
Nectes, nebo nevidis?
Nevim, proc to sem posilas. To se tady uz resilo a vyresilo (vysledek: v nejhorsim bude tvrdit, ze odpovidas popisu hledane osoby nebo se zdrzujes v blizkosti mista, kde doslo k trestnemu cinu).
Ten odkaz, co jsem poslal, jsem posilal jako potvrzeni tveho nazoru, ze clovek nemusi u sebe nosit obcansky prukaz. O tom ten clanek je. V nejhorsim tedy jen potvrzuje to, co jsi uz tvrdil *sok* *ee*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 29.12.12 17:23

Klasika, čeští zmrdi. V Anglii by si tohle policajt nikdy nedovolil. Kamarádovi, co tam byl se mnou, se podařilo pár drobných přestupků spáchat (omylem zhaslá světla při jízdě apod.) a nikdy nechtěli průkaz totožnosti.

Jednou takhle naběhli i k nám do baru. Položil jsem stejnou otázku, proč chtějí po všech doklady totožnosti. Odpověď stejná - máme na to právo. Jenže když viděli, že se osazenstvo neskládá ze stejných debilů, jako oni dva a začíná být "dusno", tak druhý (jakože ten hodný z jejich dvojky) přispěchal s vysvětlením, že hledají hledané *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 30.12.12 00:44
Vis, proc po kamaradovi v Anglii nikdo nechtel prukaz totoznosti? Protoze tam zadny nemaji! Takze tady akorat motas hrusky s jablkama.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 30.12.12 00:50
Jeste me napada, ze by po nem mohli chtit ridicsky prukaz, ale protoze ten prestupek, ktery spachal, byl podle anglickych meritek zanedbatelny, vyridili to "domluvou" (upozornili ho na nezapnuta svetla) a k tomu nepotrebuji znat jeho totoznost.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.12.12 02:42

V kalifornii např. si žádný policista nedovolí udělat preventivní kontrolu vás nebo vašeho vozidla. To je neoprávněný zásah do soukromí. Doklady smí kontrolovat pouze tehdy, pokud uděláte přestupek apod. A věřte mi, že si to žádný z nich nedovolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 30.12.12 04:32

Přesně, ale Lukovi to nevysvětlíš, viz má poznámka o poplatcích. Prostě ne každý rozezná, co je a není správné, pokud žije v žumpě jako je ČR.

P.S. Samozřejmě jsem myslel řidičák, navíc jako cizinec pas nebo OP. Těch přestupků měl více a nikdy žádný problém ani kontrola dokladů. Když k nám přišla policajtka na barák (donést poštu pro člověka, co tam už dlouho nebydlel), tak první na mě bylo: "Hiya mate". Pak jsem se společně zasmáli, kolik tam máme bot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 31.12.12 08:56
Puvodne jsem na to nechtel reagovat, ale motate tady nekolik veci dohromady, takze ted musis.
 • Zkuste si jit v Kalifornii ve 2 v noci kolem mista, kde doslo k nejake trestne cinnosti a jestli vas nejaky policajt v aute objevi a budete jen trosku vypadat jako popis cloveka, ktereho hledaji, tak se vsadte, ze po vas bude chtit ID.
 • Preventivni prohlidky: nikdo tady o zadnych preventivnich prohlidkach (a uz vubec ne aut) nemluvil *ee*
 • Nevim, proc po kamaradovi v Anglii nikdy nechteli doklady (nepises, kdy je po nem meli chtit), ale internet je plny pribehu, kdy anglicti policajti ridicaky kontroluji (nemohu ted v rychlosti zadny z tech anglickych, ktere si pamatuji, dohledat, tak alespon jeden irsky).
  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: hm®
  Datum: 29.12.12 17:27
  avatar

  Já teda nevím, ale připadalo by mi dost divné, kdyby musel policajt podávat vysvětlení, proč chce vidět občanku. Naopak si myslím, že často může mít důvod, po kterém mi vůbec nic není a který mi ani říct nemůže (neměl by). A to si tedy potom má vymýšlet nějakou blbost?

  Naše zákony jsou často padlé na hlavu, ale že by tak moc, to, doufám, ne.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: tomasgulas
  Datum: 29.12.12 17:44

  Kdysi dávno, nějak po revoluci, zavedla Česká spořitelna poplatek (snad 1kč?) za vedení účtu. Jak to dopadlo, ví asi každý. Vtip je v tom, že když na trh přišly banky, které poplatek nechtěly, byly většinou českých lidí považovány za něco divného, podezřelého.

  Tohle je stejné. A pokud jsi to myslel vážně, je mi Tě dost líto, ikdyž nečekám, že to někdy pochopíš.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: hm®
  Datum: 29.12.12 18:12
  avatar

  Opravdu nevidím obdobu v "žádost policity o prokázání totožnosti" a "poplatek firmě za něco". Jistě, když bude chtít a bude moci, klidně se se mnou může vybavovat, ale jeho povinnost, to, doufám, není. A jak jste sám napsal, když někdo prudí, no tak mu můžou říct, že někoho hledají, a má po ptákách.

  Já bych byl mnohem radši, kdyby policie přijela včas, když ji někdo zavolá. A kdyby se chovala profesionálněji.

  Jo a s tím Vaším vzorovým anglickým policajtem: Představte si, že já jsem také jednou jel bez světel. A český policajt mi to ukázal z chodníku na křižovatce, dokonce musel dvakrát, než jsem to pochopil, a ani jsme spolu nemluvili. Byl tedy ještě daleko lepší, než ten Angličan, co nechtěl doklady.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: tomasgulas
  Datum: 29.12.12 19:21

  Téměř idylické. Až na to, že v Anglii se tak chová naprostá většina policajtů, tady to byla možná nějaká výjimka. Mimochodem, pokud nevidíš souvislost v první větě, je zbytečné to asi vysvětlovat, jasnější to být nemůže.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: montgomery*
  Datum: 30.12.12 00:39

  Dneska bude chtít bez vysvětlení důvodu občanku, zítra otisky prstu a pozítří i vzorek DNA...ale vždyť vám do toho nic neni. Ono totiž s jídlem roste chuť a moc je hrozně návyková. Je smutné, jak se lidé nadšeně vzdávají svých práv ve prospěch pochybné ochrany před všemožným nebezpečenstvím světa.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: tomasgulas
  Datum: 30.12.12 04:33

  Tak tak. Stačí to chvilku praktikovat, stádo si zvykne a jede se dál, na další podraz.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Datum: 29.12.12 18:21

  vzhledově jsem nijak neprovokoval.. byl jsem normalně oblečeny a měl jsem na hlavě kapuci protože fest mrzlo.. ale dnes jsem se dozvěděl že v okolí byla spáchána trestná činnost... tak asi hledaji podezřele tim že objiždi ulice a kontrolujou občanky nebo nevim... :D

  doplněno 29.12.12 18:22:

  a byla to státní policie

  Od: hm®
  Datum: 29.12.12 18:31
  avatar

  Předpokládám, že to něco takového bude. Oni i policajti jsou dost líní na to, aby něco dělali jen tak. A jestli třeba dostali hlášení a tito se snažili zjistit totožnost všech venku v určitém okruhu, tak nepovažuji za správné, aby každému vytrubovali pravý důvod kontroly. Spíš rychle prověřit a šup do dalších ulic.

  Ohodnoceno: 1x
   
  Datum: 29.12.12 19:26
  avatar

  Policista chce OP, vyndám OP a prokáži svou totožnost a víc mě nezajímá. Právo legitimovat vás i mě má.

  Ohodnoceno: 2x
   
  Datum: 30.12.12 13:55
  avatar

  Nemáte tak úplně pravdu. Právo legitimovat mě má jen za splnění určitých předpokladů. To by to za chvilku vypadalo...

  Ohodnoceno: 0x
   
  Datum: 30.12.12 14:33

  tak jsem po tom ještě trochu pátral po internetu... Prokazování totožnosti je ze strany policisty či strážníka úkon, je tak? před každým úkonem je policista povinen mě poučit... sice nevím co vše by mělo to poučení obsahovat.. jestli by měl uvest i ten důvod, proč se dožaduje toho práva... jinak jsem se dočetl že neni povinen mi ten duvod říkat, kdybych na něm trval tak mi ho muže pak zdělit inspekce... tak nevim...

  Od: hm®
  Datum: 30.12.12 16:58
  avatar

  Vy čtete jen to, co se Vám hodí. Nevím sice, jestli prokázání totožnosti je ze strany policisty úkon (úkonem by určitě bylo Vaše zadržení z důvodu odmítnutí prokázání totožnosti, to by Vás určitě hned i poučil ), ale i kdyby, tak za tou Vaší větou "před každým úkonem je policista povinen mě poučit" hned následuje: "Pokud poučení brání povaha a okolnosti úkonu, poučí nebo zajistí toto poučení ihned, jakmile to okolnosti dovolí." Takže se s Vámi prostě bavit nemusí. A záleží pak na něm, zda to obhájí, když si budete stěžovat, nebo kdybyste požadoval vysvětlení.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: buss
  Datum: 30.12.12 19:29

  Lidi si toho nechají a pak se diví, jak to tady vypadá! Oprávnění, joo ale to má stanoveno! Také je oprávněn použít obušek, zbraň, že? Tak se nechám zmydlit jen tak?

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: hop®
  Datum: 30.12.12 17:17
  avatar

  Svůj názor řeknu jednoduše:

  Pokud mám čisté svědomí, ukážu mu občanku a je klid. Asi má důvod, proč ji chtěl a může jít dál po své práci. A já mám klid také, protože mi ji vzápětí vrátí a já také mohu pokračovat v cestě...

  Ohodnoceno: 1x
   
  Datum: 30.12.12 17:36

  souhlasím... jen mě to zajímalo... ne že bych na tom chtěl něco měnit.. :)

  Datum: 31.12.12 10:04

  Vše je to i lidech a jejich jednání. Jestliže vidím, že se ze strany Policie nejedná o nesmyslnou demonstraci síly a moci, tak občanku ukážu. Jestliže by mi policajt řekl něco v tom smyslu, že ON chce (tím rozumím JÁ nejvyšší jsem si zrovna umanul), tak bych tu občanku nepředložila. Tady mám stejný postoj jako např. Ringo apod...

  Ohodnoceno: 0x
   
  Datum: 31.12.12 10:00
  avatar

  Taková vzpomínka na VB: ti měli dokonce v nějakých svých interních pokynech doporučení, aby pěší hlídka v noci občas někoho perlustrovala, kvůli udržení pozornosti; ona to může být docela nuda, v prázdných ulicích. No ale čo bolo, bolo.

  Napadá mi ještě jedna věc: Byli to opravdu policajtí? Já vím, nejspíš byli, ale po tom, co jsem četl o přepadeních, provedených lumpy převlečenými za policajty, bych zvažoval, jestli bych je neměl požádat, aby se mi nejdříve prokázali oni. Nevím, jestli bych si na to troufnul, dráždit hada bosou nohou, ale za úvahu to stojí. V každém pžípadě bych měl právo poznamenat si jejich služební číslo.

  A že jsou dva a vzájemně si dosvědčí cokoli? A nedokumentují náhodou své zákrlky kamerou?

  Na konec jen dodám: Kdo má moc nebojí se práva _ (starořímské rčení)

  doplněno 31.12.12 10:25:

  CUI VIS EST, IUS NON METUIT

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: buss
  Datum: 31.12.12 10:40

  Nedělalo to VB jen tak z prdelky, nebyly kamery a jak měli vědět o podezřelých osobách. Tzv. KO, pokud se něco stalo, tak se v těch KO hledalo kdo se tam pohyboval. Prevence, ostatně dnes to není že si při kontrole zapíše osobu?
  Jak se prokazuje říká zákon..., to by měli občané znát. A nic mu nebrání o prokázání požádat, je to jen na jeho posranosti.

  doplněno 31.12.12 19:48:

  Zabum nebýt zákonů, tak už tu asi nejsme.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Datum: 31.12.12 10:33
  avatar

  Policisté jsou veřejnými činiteli6) a kromě jiného jim přísluší veřejnoprávní oprávnění požadovat prokázání totožnosti. U městských strážníků je situace obdobná. Podle § 13 zákona o Policii ČR7) je policista oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu,

  - přistiženou při jednání, které má znaky trestného činu nebo přestupku,

  - od které je požadováno vysvětlení,

  - která odpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby,

  - která se bezdůvodně zdržuje v bezprostřední blízkosti chráněných objektů,

  - která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné podezření, že zbraně může být

  užito k násilí nebo pohrůžce násilím,

  - která se zdržuje v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu, k dopravní nehodě, požáru nebo jiné mimořádné události, aby prokázala svou totožnost;

  - která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle zvláštních předpisů,

  - která je oznamovatelem (trestného činu, přestupku),

  - na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti žádá (typicky revizor nebo poškozená osoba, která požaduje pro účely náhrady škody identifikaci "škůdce").

  Takze nikdy jen jak se jim zachce, musi predem rict svuj duvod.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: luke237
  Datum: 31.12.12 11:09
  Musis se ptat stejne jako uz drive. Ktery paragraf mu narizuje povinnost sdelit duvod? Chtel bych to vazne vedet ...
  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: luke237
  Datum: 31.12.12 11:16
  Musis → Musim
  Ohodnoceno: 0x
   

   

  Datum: 31.12.12 11:27
  avatar

  § 13

  Poučování

  Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu, a jde-li o úkon spojený se zásahem do práv nebo svobod osoby, také o jejích právech a povinnostech.
  doplněno 31.12.12 11:27:

  A ukon je v tomto smyslu i prokazani totoznosti.

  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: luke237
  Datum: 31.12.12 11:50
  Asi to tak bude. *palec*
  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: hm®
  Datum: 31.12.12 12:11
  avatar

  Už jsem to tu včera psal, tak tedy ještě jednou:
  Ten paragraf pokračuje větou: "Pokud poučení brání povaha a okolnosti úkonu, poučí nebo zajistí toto poučení ihned, jakmile to okolnosti dovolí."
  Takže opakuji: Nemusí se s Vámi bavit. A záleží pak na něm, zda to obhájí, když si budete stěžovat, nebo kdybyste požadoval vysvětlení.
  Ohodnoceno: 0x
   
  Od: zabu
  Datum: 31.12.12 18:14

  Bohužel od toho tady musí být právě všechny ty předpisy a zákony. Kdyby na policajty byl spoleh, že nebudou zneužívat své postavení, tak tady žádný takový předpis nebude potřeba. Bohužel jsem byl za posledních 20 let tolikrát svědkem i objektem řekněme "svévolného" jednání ať už policie, MP, nebo státních úředníků, že tady ty zákony prostě musí být. A proto se divím, že se někdo diví, když zde padne dotaz, jak by to podle zákona mělo být. Ten kdo se ptá, ví proč. Možná má stejnou zkušenost jako já. A chce vědět, jak se zachovat tváří v tvář aroganci ze strany policie, až se stejným jednáním potká zase. Ne že by takoví byli všichni, ale co kdyby...

  Ohodnoceno: 0x
   

   

   

   

  Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

  Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

   
  Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.