Amnestie - byl smazán celý trestní rejstřík?

Od: Datum: 10.01.13 12:05 odpovědí: 5 změna: 10.01.13 12:54

Dobrý den,

chtěl jsem se Vás zeptat jestli mi byl smazán celý trestní rejstřík,nebo mi z něj bylo smazáno jen to,za co jsem byl ve výkonu trestu.Byl jsem totiž Amnestován.Předem Vám děkuji za odpověď.Lukáš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 12:08

Amnestován jste byl jen za ten čin, za který jste seděl. Amnestie = jako byste ten čin nespáchal. Jinak ostatní "prohřešky" Vám v RT zůstávají, ale i u nich lze po určité době požádat o výmaz.

Ohodnoceno: 1x

Od: lukas86*
Datum: 10.01.13 12:16

Mě právě několik lidí řeklo,že bych měl mít smazán celý trestní rejstřík.Ono bude asi nejlepší,když si udělám výpis z rejstříku trestu.

Datum: 10.01.13 12:42

Lukáši, zamyslete se - vždyť je to logické.

Přestavte si (čistě hypoteticky), že jste například někomu ublížil na zdraví a potom jsem kradl. Za obojí jsem byla odsouzen, nejprve jste seděl třeba 6 měsíců, pak jste byl půl roku venku a pak zase ve vězení za krádež. Za krádež jste byl amnestován = jako byste ji nespáchal.

I tak má "společnost" (zaměstnavatel atd.) právo vědět, že jste předtím měl problémy se zákonem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.13 12:51

(mně)

@cocinkamichalka ma pravdu, smazan vam byl zaznam za ktery jste byl amnestovan. Predesle zaznamy zustavaji.

Kdyby ste mel jen jeden trest a ted dostal podminku, jste cisty.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 10.01.13 12:54

..."bych měl mít smazán celý trestní rejstřík"... věc má dva aspekty...

1. pokud se na celý ´obsah´ tvého trestního rejstříku vztahuje ona amnestie, pak budeš mít výpis z rejstříku ´čistý´, pokud ne, pak ne - těžko říct, jaké záznamy máš (tady je neuvádíš)

2. trestní rejstřík se "nemaže" - jen nejsou na výpise z TR uvedeny záznamy amnestovaných (nebo ´zahlazených) záznamů, pokud ale někdo (typicky PČR aj.) pracuje s opisem, vidí vše

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.