Zákonný zástupce dítěte

Od: Datum: 28.12.12 23:19 odpovědí: 3 změna: 29.12.12 10:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem rozvedená mám dvě nezletilé děti. Bydlím se svým přítelem (druhem) ve společné domácnosti . Stará se o děti jako o vlastní s veškerou péčí atd. chtěla jsem se zeptat zda v tomto případě je brán jako zákonný zástupce dětí a může zasahovat do rozhodování a výchovy dětí (např. při přebírání dětí zda může být přítomen a říci svůj názor atd.)? Nebo zákonným zástupcem je pouze jejich biologický otec i když o děti osobně nejeví zájem jen v případě kdy se mu to hodí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.12.12 23:22

Zákonnými zástupci - neurčí-li soud jinak, jsou vždy biologičtí rodiče...

Tedy - chceš-li biologického otce omezit na jeho právech, podej návrh k soudu...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.12 10:02
avatar

Dobnrý den. Ne, Váš přítel není brán jako zákonný zástupce, avšak jeho pozice by zesílela, kdyby byl Vaším manželem. Pak je to jiná situace a svá práva by měl. Viz: zákon o rodině § 33 :

Na výchově dítěte se podílí i manžel, který není rodičem dítěte, za předpokladu, že s ním žije ve společné domácnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 29.12.12 10:07

Není rodič (neosvojeny) takže ne. Mrkněte na zákon o rodině, i OZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.