Jazykový pobyt Student Agency

Od: Datum: 28.12.12 22:15 odpovědí: 3 změna: 29.12.12 00:44

Dobrý den,

nežádám ani tak o radu, jako spíš o zkušenosti. Je mi 14let a v létě poletím na dva týdny do Londýna na jazykový kurz s delegátem (konkrétně se Student Agency, pokud by to někoho zajímalo.)

Anglicky umím tak nějak.. středně pokročile. Domluvím se, celkem rozumím a s lidma které líp znám a nejsem s nimi nervózní mluvím úplně v pohodě.

- Máte někdo zkušenosti s nějakým jazykovým pobytem? Třeba i z doslechu.. V prospektech je toho hafo, ale mě zajímá nějaký osobnější názor. :)

Děkuji za jakoukoli odezvu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 28.12.12 22:34

Mám, co konkrétněji by tě zajímalo?

Ohodnoceno: 0x

Od: flwrgior*
Datum: 28.12.12 22:50

Všechno. :D

Já jsem strašně zvědavá, takže se nemůžu rozhodnout.. :D Ale asi jak to tam probíhá.. :) Cokoliv Vás napadne.

Od: askmenow*
Datum: 29.12.12 00:44

Dobře, pošlu ti odpověď vnitřní poštou.

doplněno 29.12.12 00:45:

Aha, nepošlu, nejsi registrovaná.

doplněno 29.12.12 00:52:

Už je to pár let, ale byla jsem přímo se Student Agency, tak podobnosti snad budou.

Nebyla jsem v Londýně, ale jinde. Jeli jsme autobusem z Čech. Bydlela jsem v hostitelské rodině. Ten autobus, který nás přivezl, nás ráno sbíral a vozil do školy (nebo člověk mohl chodit dobrovolně pěšky - to jsem dělala já). Pak byla několik hodin výuka o oběd. Po obědě jssme zase naskákali do toho autobusu a ten nás vezl na výlet, každý den jiný. V autobuse s námi vždy byl i česky mluvící delegát, který na výletu dělal průvodce. Po večeři nás rozvezl na stanoviště a z nich jsme došli každý do své rodiny. Po večeři jsme měli volno, podle věku jsme měli povoleno do kdy se máme vrátit. Takže o nás bylo dost postaráno

V hostitelské rodině jsem byla jediná z Čech. Byli na mě moc hodní. Na pokoji jsem byla nejdřív sama, pak s cizinkou, ve vedlejším pokoji se cizinci střídali. Rodině jsem přivezla malý dárek a hned první den jsem se vyptala na vše, abych jim nějak nepřekážela (zda je nebude rušit, když se vysprchuji večer, v kolik mám přijít na snídani atd.)

Jiný rok jsem byla se Student Agency ještě v jiné zemi, než v Anglii, tam to bylo letecky. Tam se o nás starali méně, vlastně jsem delegáty viděla na letišti... a pak zase až na letišti. Bydlela jsem také v rodinách, ráno jsem chodila na studentský autobus, který vozil všechny studenty z ciziny do školy. Ve škole se o přestávce šlo zapsat na jeden z volitelných výletů na odpoledne. Kdo se na něj zapsal, jel, k dispozici byl průvodce, ale jen anglicky mluvící. Po výletě nás zase rozvezli na svozová místa, šli jsme na večeři. Kdo se nezapsal na výlet, mohl si dělat, co chtěl. Stejné to bylo s večery. Takže méně péče, více svobody (a i starostí).

Nevím, co víc by tě zajímalo... klidně se ptej.

Pro oboje platilo, že první den byl ve škole test, podle něj nás rozdělili do skupin. Nebylo ale potřeba se stresovat, když někdo test pokazil, a byl třeba v horší skupině, než na jakou měl, po dni ho třeba přeložili.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.