Proč při změně pojištění se ruší pojistka?

Od: Datum: 28.12.12 19:31 odpovědí: 8 změna: 05.01.13 00:29

Minulý týden jsem navyšoval limity u pojištění odpovědnosti u České pojišťovny. Na pobočce mi paní řekla, že limity lze zvýšit, ale musí se stávající smlouva zrušit a uzavřít nová.

Dneska jsem navyšoval limity u pojištění domácnosti u Allianz a pán na pobočce mi řekl to samé - limity lze zvýšit, ale existující smlouvu musím zrušit a uzavřít novou.

Mně se to nějak nepozdává, vždyť já chci pouze provést změny v pojištění (zvýšit limity pojistného plnění), proč bych kvůli tomu měl rušit smlouvu a uzavírat novou? Pojistné podmínky zůstanou sice asi stejné (cena zůstává stejná, resp. se navyšuje v souladu s navýšením limitů), ale nechápu tuto byrokracii, proč to nelze zadat do počítače, vytisknout jeden změnový papír? Musí se přepisovat celá smlouva...

Je to v pořádku? Nebo je spíše důvod v provizích, kdy při uzavření nové pojistky z toho mají pracovníci pojišťovny provizi?

Je to u všech pojišťoven normální? Mohu proti povinnému zrušení smlouvy kvůli navýšení limitů protestovat a nějak se bránit? Nebo to mám hodit za hlavu, pokud pojistné podmínky zůstaly stejné?

Umíte to někdo vysvětlit, nebo pracujete v pojišťovně a tušíte, co za tímto jednáním stojí?

Jaké je pro mě riziko zrušení staré smlouvy a uzavření nové?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: technoman*
Datum: 28.12.12 20:27

Nejspíš protože z každý nový smlouvy mají pojišťováci provize...*hi*tak to říkaj standartně...;)

Ohodnoceno: 1x

Od: pacourek*
Datum: 28.12.12 20:38

je to v pořádku .Pojištovny neumí pracovat s" jen navýšit".Proto musí ukončit starou a sepsat novou.Provize v tom samořejmě jsou,ale ty platí pojištovnaJa bych při sjednávání podíval v okolí na možné lepší podmínky,v případě zda se nemusí měnit i další parametry.Jedině co mě napadá je jediné riziko při přechodu ze stare na novou je ztrata bonusů

Ohodnoceno: 0x

Od: jatoka
Datum: 28.12.12 23:00

No jo, do prkýnka, já teď nemůžu požádat o slevu za bezeškodní průběh, když smlouva je nová! Na to mě vůbec neupozornili!

Člověk by řekl, že Allianz a Česká pojišťovna jsou renomované pojišťovny a nebudou takovou habaďůru na klienty zkoušet...

Ale, oba zaměstnanci pojišťoven (Allianz i ČP) mi bez uzardění tvrdili, že nelze ve smlouvě navýšit limit plnění, že jediná cesta je uzavření nové smlouvy.

Datum: 28.12.12 23:16

Záleží na tom, jak má která pojišťovna nastavený svůj systém zpracování smluv. Některé změny jdou udělat do stávající smlouvy, některé ne a řeší se to náhradou smlouvy. Takže bych jim věřil. O bonusy na auto nemůžete přijít, ty se převádějí. U pojištění domácnosti, pokud pojišťovna dává bonusy za bezeškodní průběh, zažádejte o slevu, protože je to náhrada bezeškodní smlouvy.Řeči o provizích jsou většinou nepodložené výkřiky do tmy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.13 18:51

Dotazoval jsem se v Allianz a ověřoval situaci a skutečně při zrušení staré smlouvy a uzavřené nové se přichází o předchozí bonusy, je ale možné se dohodnout na obchodní slevě ve stejné výši.

Stejně mi to přijde divné a protiklientské opatření, při každé změně parametrů pojištění rušit smlouvu...

Jako kdybych v bance požádal o navýšení limitů u kreditky a oni kvůli tomu museli zrušit kreditku a vystavit novou. Typově je to přece stejná banalita...

Datum: 04.01.13 20:17

No v hodně případech se jedná o staré typy pojistek, u kterých pojišťovny z technických důvodů změny udělat prostě neumějí. Nehledejte v tom nějakou velkou vědu.

Datum: 05.01.13 00:19

Tak ta pojistka byla přesně 12 měsíců stará

Vědu v tom nehledám, snažím se vykoumat příčinu a obecně zjistit, jak vlastně pojišťovny fungují - ne vždy logicky (a občas může jít o habaďůru na klienta, občas mají prostě pro laika podivná a netransparentní pravidla).

Datum: 05.01.13 00:29

Ve vašem koumání přeju úspěch. Obávám se, že příčinu nezjistíte. Každá pojišťovna funguje jinak. Pravidla jsou podivná a logiku nehledejte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.