Jak se stát řidičem sanitky

Od: Datum: 29.07.11 09:18 odpovědí: 8 změna: 14.10.14 17:52

Dobrý den,

můžete mě někdo v tomto poradit? Ale rád bych jezdil s RZS. Je mě 38 let a řidičák B mám 15 let. Netušíte jestli je o tyto řidiče zájem nebo je jich spousta?

Děkuji Pavel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: blackk
Datum: 29.07.11 09:41

Potřebují lidi, co se nebojí riskovat a jezdit rychle. Většinou to jsou mladí kluci tak do 30, bezdětní a bez přítelkyně. Toto jsem kdysi slyšela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkas*
Datum: 14.10.14 17:52
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.11 09:41
avatar

Pavle, hlavní je, že řidič sanitky není pouze řidič - často pomáhá s ošetřováním pacientů, musí toho hodně vydržet. Pomáhat ošetřovat např. rozsekané děti po bouračkách. Zvládl byste to?
Nevím, odkud jste, ale zkuste sledovat přímo stránky záchranné služby, tady např. ta pražská: http://www.zzshmp.cz/volna-mista/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.11 09:48
avatar

K práci řidiče sanitky u Zdravotnické záchranné služby potřebujete:

- ukončené střední vzdělání, ukončený kurz řidič dopravy nemocných a raněných (DRNR), praxe v řízení silničních motorových vozidel,min.1 rok praxe jako řidič na DRNR, zdravotní způsobilost k výkonu tohoto povolání, bezúhonnost.

Další co musíte mít k výkonu povolání řidiče na Zdravotnické záchranné službě je ukončený kurz-škola, pro řidiče (dříve kurzy RLP či RZP) dnes kurz řidiče ZZS trvajíci cca 2 roky cena okolo 34.000.-Kč a kurz Vám hradí zaměstnavatel či Vy osobně.

doplněno 29.07.11 09:50:

Jaký je rozdíl mezi sanitkou DRNR tedy převozovou sanitkou Dopravní zdravotnické služby a saitkou např. RLP -Zdravotnické záchranné služby.

- sanitka ZZS (RLP) vyjíždí a to výhradně k akutním stavům pacientů. Pacientům,kteří jsou výhradně ohroženi na životě.

- sanitky DRNR tedy dopravní zdravotnické služby převáží pacienty např po propuštění z nemocnice domu nebo převáží pacienty na různá vyšetření a podobně.Sanitka DRNR převáží tedy pacienty,kteří nejsou v přímém ohrožení na životě a nejedná se o urgentní transporty.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: m
Datum: 29.07.11 10:52

Jako ridic RZS budes svedkem strasnych veci. Znam jednoho, co to delal, a stal se z nej paranoik. Boji se jezdit autem a decka nepusti ani na koupaliste.

Jeste to promysli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.11 13:19
avatar

V tom má "m" velkou pravdu, musí být dobré nervy a žaludek, každý by to dělat nemohl. Náš soused jezdil se sanitkou a po několika letech toho musel nechat, začaly mu haprovat nervy.

Je to už hodně let, za naší vsí šla babička se třemi vnoučaty na houby, děti byly sourozenci ve věku od 6 do 10 let. Jel ožralý čerstvý maturant se žigulíkem a všechny 3 děti na místě zabil. Tehdy se u toho složil i náš pan doktor a byl to takový PAN DOKTOR /věk, postava i chování/, jako byl pan Hrušínský ve Vesničce střediskové. Tak to dobře promyslete, taky třeba nebudete v noci spát a ty hrozné případy budete mít pořád před očima. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paulik
Datum: 06.08.14 21:51

jde o to, že takovýhle případ se neřeší každý den...pokud jde třeba o pražskou záchranku, tak tam 90% výjezdů je pro lidi, kterým se udělalo nevolno nebo tak..nehody a vážná zdranění jsou ve velmi malém množství

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 21:55

A prvávě proto Vás to víc dostane.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.