Strašlivě se v noci potím

Od: Datum: 28.12.12 13:47 odpovědí: 21 změna: 20.08.16 19:21

Dobrý den,

nikdy se mi to nestávalo. Netrpím ani na pocení přes den, ale v současné době..cca měsíc, se potím tak strašlivě, že ráno mohu pyžamo či noční košili ždímat. Znamená to každé ráno si také mýt dlouhé vlasy, protože jsou úplně mokré. Marně hledám příčinu této změny. Spím stále stejně, pokud to počasí dovolí - jaro, léto, podzim, zima mám otevřené balkonové dveře. Mám ráda chlad při spaní. Neměnila jsem peřiny nic. Zničeho nic mi to propuklo. Máte s tím nějakou zkušenost. Chápu, že se každý občas zpotí, ale já jsem ráno jak když jsem se osprchovala ještě než jsem vstala z postele. Mám z toho neklidný spánek a obtěžuje mě to. Občas mi i pyžamo ráno studí, jak je mokré. Jedná se zejména o horní polovinu těla- ruce, hrudník, krk... děkuju za jakoukoliv radu či zkušenost

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.12 13:52

Nepíšete,kolik je Vám let. Nejste v přechodu? Jinak proti pocení pomáhá šalvěj - vařte si tak 2x denně čaj ze šalvěje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.12 14:08

Poradila bych připravit si k posteli čisté pyžamo a v noci se převléknout. Vlasy si svázat do culíku, neupotíte si je a nebude vám tolik horko na krk. Lehkou deku. Nepíšete věk, může to být předčasný přechod nebo nějaká hormonální nerovnováha, poradila bych se s gynekologem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.12 15:31

Nechci Vás strašit, ale zajděte si k lékaři. Noční pocení může mít banální příčinu, stejně tak to ale může být příznakem třeba přechodu, jak píší kolegyně, ale také třeba rakoviny, cukrovky nebo jiných nemocí. Šup k doktorovi...

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 28.12.12 15:36

Dobrý den.

Vaše potíže trvají měsíc, jak říkáte. To je opravdu dlouhá doba na to, aby samy odezněly. Jak radí přede mnou, zajděte co nejdříve k lékaři, popište své potíže a nechte se vyšetřit. Může to být opravdu banalita, ale i vážnější potíže, které je třeba léčit.

Od: klasna
Datum: 28.12.12 15:54

Nenapsala jsem věk, což je celkem asi zásadní, za to se omlouvám. Je mi 23 a nežiju v ČR, tudíž s doktorem to bude celkem velký problém!

Datum: 28.12.12 15:58

Takže přechod si můžeme vyškrtnout, ale hormonální problémy (zejm. třeba se štítnou žlázou) to být mohou. Proč je lékař problém? Nedomluvíte se, nebo je moc drahý, nebo...?

Od: babrle
Datum: 28.12.12 14:04

To mohou být problémy s tlakem krve. Možná by nezaškodilo nechat se vyšetřit.

Datum: 28.12.12 21:28

Jak napsal Limoška. Kolik je Vám let? Říkat to nemusíte, ale pokud nejste třicetiletá zdravá ženská, tak jde asi o premonopózu, čili přechod. Znám to velice dobře. Přesně a do písmene to, co popisujete, jsem prožívala několik let. Nabízeli mi tenkrát hormony, žila jsem v jiné zemi. Nepřistoupila jsem na žádné hormony a dnes toho nelituji. Pokud jste ve věku, kdy by se jednalo o přechod, vydržte. Prožívalo, prožívá a bude to prožívat miliardy žen... Nic to není. Přejde to. A dá se to vydržet. *placni*

Datum: 28.12.12 22:02

Suzy, mojí mamce je 43 a diagnostikovali jí přechod. Taky se příšerně potila, hrozné návaly atd. Mladé ženské si myslí, že se jich to netýká. Jiné ženské mají po čtyřicítce ještě děti, a moje máma přechod *nevi*

Datum: 28.12.12 22:33

No právě Michalko. Takhe po internetu to nikdo správně nepozná, ale snažíme se nějak poradit. Mně to připomělo co jsem prožívala, ale netvrdím, že to je ten případ. Jen se to tomu silně podobá. Ale představ si, že návaly jsem neměla, jen jsem se v noci takhle strašně potila. Jo a taky mne dost často bolela hlava. A taky mám kamarádku, která porodila tři děti a měla přechod ve čtyřiceti letech. Ono je to fakt individuelní...

Datum: 29.12.12 20:22

Suzy, nějaký známý sexuolog tvrdí, že po přechodu je už ženská poloviční chlap. Na jednu stranu se už nemusí "otravovat" s mensturací, na druhou stranu začíná osteoporóza atd., proti čemuž jsou ženské před přechodem více chráněné. Všechno má svoje pro a proti.

Mamka měla dvě děti, ale v mládí dva cykly chemoterapie a ozařování a to taky udělá svoje...

Datum: 30.12.12 13:59

Co 43, mámina známá měla přechod v 36 letech!

Datum: 20.08.16 11:11

Suzymon, já podstoupila horm. léčbu a taky nelituji. Ona každá žena má potíže různě silné. Nedovedu si představit, že to, co jsem zakoušela já, bych měla vydržet 12 let.

Od: frantisek*
Datum: 28.12.12 22:10

Ty příznaky jak popisujete jsem měl i já. Pocení kolem krku ramen. Za noc jsem si dvakrát převlékal pyžamo, protože v tom mokrém se spát nedá. Zašel jsem k lékaři a ejhle, diabetes a vysoký tlak. Dnes beru tablety na tlak a na diabetes a vše je v pořádku. Nevím co je pocení. Zajděte si k lékaři, nechci Vás strašit, jen zkušenost kterou jsem si prošel a jsem podstatně starší.

Datum: 28.12.12 22:37

Nojo Františku, ale Vy jste chlap. U nás ženských to fakt může být jen tím "přechodem".

Od: frantisek*
Datum: 28.12.12 22:53

Ano jsem chlap, ale ta žena píše že ji je 23 let, že by už přechod, nevím jsem jenom chlap.*smich*

Datum: 29.12.12 20:15

Jéžiš, mea-culpa. Mea-maxima-culpa! *smich* Já to přehlédla. Ale v úvodní otázce věk zdůrazněn nebyl. To až potom. Což jsem ve svém elánu nějak přehlédla...

Od: andrea1*
Datum: 30.12.12 13:52

Při takovétmo náhlém pocení, které trvá již měsíc a ve vašem věku je skutečně jediné řešení. Jak tady psali nade mnou jít k lékaři. Nedávno jsem o tomto četla v jednom časopise, který radí ženám "Paní domu". Popisovaly se tam nemoci, které toto zapříčiňují a už jsou také zde vyjmenvané. Navíc to ještě může být infekční endokarditida (infekční onemocnění srdečních chlopní). Takže pro váš klid je třeba toto řešit u lékaře, který vás vyšle na různá vyšetření a uvidíte. Také to prý může být psychického rázu.

Od: novakova
Datum: 20.08.16 10:24

Ráno se budím úplně spocená,děkuji

Datum: 20.08.16 11:13

Jedna z možností jsou i průdušky, u zánětu průdušek se člověk taky hodně potí.

Od: balzerka
Datum: 20.08.16 19:21

E vitamin nalačno a určitě hořčík! Jak v potravě, tak v tabletách. I spánek vám to zlepší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.