Jak je to s přihlášením do školky?

Od: Datum: 04.03.13 10:42 odpovědí: 7 změna: 04.03.13 19:33

Dobrý den měl bych opět po čase jeden všetečný dotaz.

Mám syna, kterému je 3,5 roku. Měl by jít během následujícího měsíce k zápisu do školky a mě by zajímalo, jestli ho mohu přihlásit jen do jedné školky nabo i do více? Bojím se toho,že mi ho do té jedné nevezmou pro velký počet uchazečů a musel bych potom čekat další rok. Poradí mi prosím někdo, jak v této věci postupovat a nebo na koho se obrátit o informace?

Předem děkuji a přeji všem hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 10:50
avatar

Klidně ho přihlaste do pěti školek. Oni nejsou navzájem provázány, takže nikdo nic vědět nebude a zakázané to není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.13 11:15
avatar

Můžete ho přihlásit do všech školek ve městě. K zápisu vyplníte tiskopis a přikládáte potvrzení o zdravotním stavu dítěte, toto vystaví za poplatek lékař (u nás ke každé přihlášce pouze originál). Brno-školky jsou vzájemně propojené, v podstatě o přijetí nerozhoduje ředitelka MŠ ale úředník na magistrátu. Vnučka má umístění do školky až ve městě, 3 roky bude mít v dubnu a už od minulého září dcera školku platí i když do ni vnučka chodí až od ledna 2013 pouze na 5 dní v měsíci. Teď si musela podat nové žádosti v místě bydliště.

doplněno 04.03.13 11:35:

kapko i u nás je to stejně jen platba za potvrzení nelze přesně říci jelikož tu si každý lékař stanoví sám ale je to cca 100kč za jedno razítko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 11:17
avatar

Dobrý den.Můžete, rodiče to takto řeší často. Ale je nutno počítat s tím, že budete potřebovat na každou přihlášku potvrzení od lékaře a to se platí u většiny doktorů. Je málo doktorů, kteří potvrzení vydají zdarma. Takže pokud se přihlásíte např. do tří školek, budete potřebovat tři potvrzení a je dobré vědět, že třeba za každé zaplatíte a cenu má také každý lékař jinou. Jen na toto upozorňuji, že v případě vícero přihlášek, bude nutná možná tato investice.

doplněno 04.03.13 11:28:

Ringo, je potřeba originál. Na přihlášce je rovnou kolonka, kterou musí lékař potvrdit. Alespoň tak je to u nás, takže kopie nepřichází v úvahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 11:23
avatar

Já myslím, že se to dá nakopírovat.

doplněno 04.03.13 12:10:

V tom případě /alespoň u nás to tak funguje/ si lékař řekne jen jednu částku. Dítě taky prohlíží jen jednou a razítka neubube. I když vím, že někde chtějí za každé razítko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 18:27

U nás se potvrzení od lékaře dává až na jakýsi evidenční lístek školky, kde jsou údaje jako adresy rodičů, telefony do zaměstnání, jejich pracovní doba, zdravotní stav dítěte a tak. Ten dostávají až děti přijaté, čili kdo není přijatý, ten zbytečně lékaře platit nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 12:37
avatar

Vzpomínám - v tehdy okresním městě bylo i s jeho příměstskými čtvrtěmi 34 školek. Po revoluci to začalo jít z kopce, plno školek zavřeli, Něktré chátrají, jsou prázdné dodnes, až na nějaké ty bezdomovce, kteří se tam dobývají, v několika jsou sklady či klub pro cikánské děti. A také pečovatelský dům pro seniory. Z jedné je dokonce dnes úřad práce. Ty dřív nebyly vůbec potřeba, zato školky vždycky.

Dětí dnes zase přibývá, školek je málo. Když jsme zapisovali vnučku, zapsali jsme ji do 4 školek v okolí. Nejdál byla 8 km od bydliště, ale byli bychom rádi i za to. Nakonec se dostala, jako 1. náhradnice do té školky, kterou měla nejblíž, doma. Ale byly s tím obstrukce a shánění, jako by se hlásila na Univerzitu Karlovu.

Proto si klidně dejte přihlášky na všechny školky v okolí, kam byste byli schopni děcko dávat. Snad Vám to někde vyjde. Pokud ano, sdělte to ale v těch ostatních, ať jim zbytečně neblokujete místo pro někoho dalšího. Čím víc želízek v ohni, tím je větší šance.

Hodně štěstí. Jaga.

Někde se ale brání náporu dětí tím, že přijímají jen děti s trvalým bydlištěm ve své obci či obvodu. To Vám ale na každé MŠ řeknou individuálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 04.03.13 19:33

Zatím jsem obešla dvě školky v okolí. Ředitelka v nejbližší školce říkala, že pokud dítě nemá bydliště v příslušné oblasti, tak ani nemá cenu přihlášku podávat, že nebude přijato. Stejně tak nemá cenu podávat přihlášku dětem, kterým ještě nejsou nebo do září nebudou 3 roky, nebudou přijaty. Nově se prý přihlíží jen na věk dítěte, to je priorita. Čím starší, tím větší šance, že bude přijato. Nikoho nezajímá, jestli je třeba matka samoživitelka, jestli jí trvá pracovní poměr, nebo jestli je doma na rodičáku s druhým dítětem. Prý mají rodiče zkusit i jesle, tam je také nával, ale zase, čím starší dítě, tím má přednost.Takže to chce obcházet školky a ptát se. A prý prostor je i dost, kde by se daly školky udělat, protože některé základní školy mají prázdné třídy, ale magistrát to nechce zřizovat a financovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.