Drogy-psychika na nule

Od: Datum: 06.02.13 15:04 odpovědí: 8 změna: 07.02.13 17:29
Zdravím,rád bych zde popsal svůj problém. Je mi 20 let a mám psychické problémy. Začalo to kolem 16 roku,kdy jsem poprvé zkusil marihuanu. V tomhle věku jsem stále pařil,chlastal,hulil trávu,studoval,byl zamilován do krásné dívky,sportoval,prostě jsem si užíval života. Byl jsem jakási celebrita,každý se semnou bavil,protože jsem vynikal ve svém sportu,byl jsem vtipnej,sebevědomej atp. Abych to zkrátil,začal jsem abnormálně hulit trávu,scházel jsem se často se špatnými lidmi,na sport jsem kašlal až jsem se nakonec rozešel se svou přítelkyní. Najednou jsem měl míň přátel,byl jsem více uzavřený,trávil spousty času doma u pc. Vše šlo z kopce,holky o mě nemají zájem,jsem často doma,hledám si práci jen přes internet,nikam moc nechodím,jsem víc a víc sám a denodenně mě přepadají deprese,nemohu spát. Také jsou dny,kdy snim všechno co vidim a naopak dny,kdy snim 2 rohlíky za den,stále více piju kávu. Rád bych se dostal na vysokou,ale pořád nevím na který obor,protože každý den mám jiné myšlenky. Mám fotografickou paměť,což dobrý i zlý,jelikož si pamatuju všechny špatné okamžiky co se staly atp. Marihuana mi aktivovala paranoiu. Rád sportuji,jsem talent na bojové,silové sporty,sám jsem se naučil na komunikativní úrovni anglický jazyk. Rád bych se do budoucna zabýval provozováním mého sportu,učil se cizím jazykům,měl krásnou holku,studoval na vysoké. Jenomže to mi vydrží pár dní,než si nevzpomenu nad všema chybama,svůj aktuální život a jdu se přejíst,sednout ke knížkám a jen si vše vyčítám. Stále se to opakuje,pořád do kola a už nevím,co s tím. Nerad bych vedl myšlenky k sebevraždě,protože vím o svých přednostech,jsem inteligentní. Bohužel tato porucha ze mě dělá dítě,ztracené v sobě samém.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.13 15:17
avatar

Také zdravím. A co děláte proto, abyste svůj život změnil k lepšímu? Snít o lepším životě a nadávat na to, jak je všechno špatně, nestačí. Uvědomujete si to o sobě, což je dobré znamení. Udělejte první krok, vyhledejte pomoc odborníků - psycholog, psychiatr apod. Sám to nezvládáte, tak si nechte pomoci, dokud Vás deprese ještě neovládají. Je těžké odrazit se ode dna, ale jde to. Jen musíte sám chtít a něco proto udělat. Nikdo jiný to za Vás neudělá. Je to Váš život, tak si ho dejte dopořádku. Uklouznout a udělat chybu může každý, nic si nevyčítejte, ale konejte! To je můj názor, Váš je to život...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: sadguy22
Datum: 06.02.13 15:35
Díky za odpověď. Moc dobře vím,že je to můj život a za všechno si můžu sám. Jen mám strašně slabou vůli,jelikož jsem to zkoušel mnohokrát se zvednout a něco dělat. Např.o maturitní období to bylo super,věděl jsem,že maturitu za mě nikdo neudělá a tak jsem se učil vážně každý den. Bohužel jsem nesplnil test z matematiky a tak jsem se vrátil cca na měsíc k trávě. To jen tak mimochodem,potřeboval jsem to zdůraznit. Mé špatné vlastnosti jsou,že se lituju,jsem snílek a chovám se ke každýmu obranně,agresivně. Také jsem tvrdohlavý,že si nedokážu připustit pojem psychologa. Chystám se k psych.co nejdříve,tak doufám v dobré budoucí výsledky. Děkuji za to,co už vím,jen musim chtít :) "Mezi myšlenkami a skutkem je velikost oceánu",nebo tak nějak.
Datum: 06.02.13 19:38
avatar

Na slabou vůli to nesvádějte. Až se rozhodnete s drogou skutečně přestat, obraťte se na odborníka. (Bez odborné pomoci to zvládnou jenom výjimky.)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalov*
Datum: 06.02.13 15:27

Mám známou,která si prošla peklem drog od měkký až po tvrdé jako heroin atp. Byla několikrát neuspěšně na odvykací kůře.Nakonec se jí podařilo se závislosti zbavit.Dokonce má zkoušky a pomáhá drogově závislým,přestože říká,že jí to strašně vyčerpává. Pokud byste se zaregistroval a využil vnitřní poštu,dal bych Vám kontakt,pokud by souhlasila.Má i profil na facebooku,takže lze třeba komunikovat i na dálku.Možná by poradila?. Musíte se ale zaregistrovat a napsat mi do vnitřní pošty.Připravte se ale na to,že budete muset chtít sám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sadguy*
Datum: 06.02.13 15:48
Určitě chci,nechci skončit na temné straně. Můžeme se domluvit zde,budu jen rád.
Od: nicknevim*
Datum: 06.02.13 20:10

Určitě zajít za psychologem, vidím to jako nejlepší věc v týhle situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.13 11:53
avatar

Zdravím, doporučuji si každý den dát nějaké úkoly, a ty plnit, udělat si na každý den program, abyste si dával život pomaloučku dopořádku. Teď Váš život je jeden velký chaos.

Samozřejmě bez psychologa to nezvládnete, ale musíte začít i sám.

Najednou vše nepůjde, musíte začít malými kroky, a postupně přidávat.

Doporučuji Vám zkusit psychologické programy on-line Žlutá sova (Velká žlutá sova.cz) - jsou to jak píšou "chytré psychologické programy" - když jste chytrý, tak to oceníte - :) - je tam program na zvýšení sebevědomí, Život bez deprese, Duševní rovnováha. Ty programy jsou 14denní - ale nemusíte je dělat každý den, je to opravdu tak na 20 minut denně, dostáváte tam malé úkoly. Pomáhá to utřídit si myšlenky,popřemýšlet o sobě, o svém životě, a následně si dát svůj život tak trochu dopořádku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sadguy*
Datum: 07.02.13 17:29

Velmi dobrá rada,děkuji.Ono to neni tak hrozné,jak to vypadá.V mládí,když mě tyto drogy přitáhly(jen THC,nic víc),kouřil jsem mariuhannové cigarety klidně 4x za den,každý den!Minulý rok touhle dobou jsem s tím ze dne na den přestal,kvůli sobě,kvůli maturitě,ale od té doby jsem samozřejmě jiný,už nebudu jako předtím a to mě trápí.Nekouřil jsem THC půl roku,až posledního silvestra a bylo to i po tom půl roce hrozný,snad nejhorší.Byl to ode mne opět krok zpátky a nehodlám s tim více experimentovat,nejsem na drogách závislý.Problém je v tom,že když se mi v životě něco nepovede,nezadaří se,tak se začnu litovat,brečim sám nad sebou a nadávám na drogy,za vše mohou drogy a rád bych zpátky mé staré JÁ. Takže mne chytnou takovédle výlevy občas a nevím co s tím. Jsem rád,že to nekteří lidé chápu a chtějí,nebo se snaží svými příspěvky pomoct.Psychicky to tak podvědomě hřeje a je mi lépe,nesmím myslet na drogy a špatné zkušenosti,zážitky. Držte mi palce,snažim se nekoukat doleva,doprava a hlavně ne do minulosti,což je nejtěžší.

Doufám,že přijmu své nové já,to co jsem ze sebe udělal a smířím se s timto bude východisko zřejmě :).

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.