Účet u České spořitelny - vše zdarma

Od: Datum: 10.01.13 07:39 odpovědí: 12 změna: 10.01.13 19:30

Dobrý den, včera jsem byl zrušit kvůli poplatkům účet u ČS a bylo mi nabídnuto, že když zůstanu, tak budu mít vše zdarma. Ještě to ale nemám, budou mi prý volat z centrály v Praze. Chci se proto zeptat, zda už s tím máte někdo zkušenost, jestli tam nejsou nějaké háčky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 07:59

Mi volala paní ze sesterské banky, banky kde jsem klientem a nabízela mi možnost účtu bez poplatků. Při řeči mi řekla, že mi to nabízejí proto, protože mi pravidelně chodí důchod a na účtu mám malý pohyb.;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.13 09:19

Banky dnes udělají téměř cokoli, aby si udržely klienta.

Přítel si objednal u jedné banky kreditku. Po roce vypršelo bezplatné vedení a proto si ji chtěl zrušit. Hned mu z banky volali, že když nezruší, tak mu ji povedou zase rok zadarmo... a takhle to pokračuje

Navíc se to bance i dost nevyplatí. Přítel platí výhradně touto kreditkou a vrací se mu 2% ze všech plateb, takže mu měsíčně vrátí i několik stovek Kč... Když neumějí počítat...*nevi*

Od: hm®
Datum: 10.01.13 10:01

Banky že nemějí počítat? *haha* To jste mne pobavila!

Pořízení karty stojí banku několik málo korun a provoz je prakticky zadarmo.

Když chcete platit kartou, musíte mít peníze na účtu v bance. Tyto peníze banka využívá (půjčuje za vysoké úroky) a klientovi platí jen směšný úrok. Když zaplatíte kartou u obchodníka, odvádí on za tu platbu 2,5-3% poplatek. A Vám banka milostivě pohodí ta 2 %, abyste utráceli ještě víc a bankéř mohl tloustnout stále víc.

Pořád si myslíte, že banka neumí počítat a že na ní vyděláváte?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.01.13 11:25

Hm, toto je kreditka, tudíž žádné peníze na účtě tam nemáte. Přítel má účet normálně v jiné bance, na kreditku nakoupí třeba za 10 tis., 10 tis. zdarma zaplatí z jiné banky a dostane ty prémie - peníze zpět.

Dobře, banka tedy může mít příjem z rozdílu těch procent - poplatků, co platí obchodník a toho, co vyplatí zpět... ale i tak...

S bankama se dají dělat různé věci... třeba kdysi měla Poštovní spořitelna možnost z účtu ke kreditce zdarma možnost převést ty "půjčené" peníze na jiný účet. Pak stačilo vzít 100 000 Kč z kreditky, hodit je na měsíc na spořák (toho času za 3%), v bezúročném období prachy na kreditku na 1 pouhý den vrátit (= neplatím úroky) a je z toho 3000/ročně. Bohužel už na to přišli, takže tato možnost už není

Od: petapeta*
Datum: 10.01.13 18:26

Co to bylo za kreditku, kde byl limit 100 000 Kč?

Datum: 10.01.13 19:30

Kreditka Poštovní spořitelny... Mám taky na sto tisíc, ale mám u nic účet a dobrou platební minulost

Od: buss®
Datum: 10.01.13 11:26

To je ale omyl, on je přece úvěruje, operují s jeho penězi.

Datum: 10.01.13 11:34

Buss, neúvěruje, nemá u nich účet... Vždy jen zpětně zaplatí to, co z té kreditky "vybral".

Datum: 10.01.13 09:39

cocinkamichalka: dotaz jednalo se o axu? jesli jo pošlete mi informace do vnitřní pošty jak to funguje taky jsem měl o to zájem, ale nějak jsem jim nevěřil

Od: candy*
Datum: 10.01.13 10:48

Vlastním kartu od Citi. Nemám u nich sjednaný žádný účet. Mám od nich pouze platební kartu se kterou platím naprosto všude (benzin, jídlo, drogerie...) a ze všeho mám 2% dolu. Na konci měsíce mi pošlou mailem přehled plateb které jsem uskutečnil a mám cca dva týdny na převedení peněz na jejich účet. Vše bez poplatků. Absolutně zdarma. Za loňský rok jsem tím ušetřil cca 4000 korun. Pořád vás budou lákat na nějaké připojištění a úvěry a já nevím co ještě. Stačí jen odmítat a je to...

Datum: 10.01.13 11:19

Majo, je to citi kreditka... Vy dostáváte od nich jakési "citilife" prémie, které si pak převedete jako peníze na účet.

Datum: 10.01.13 12:16

Před necelým rokem jsem chtěla zrušit internet a pevnou u O2 a přejít k Vodafonu. Nabídli mi PROMO akci za polovinu původní částky + 2,5 hodiny volání z pevné zdarma. Žádný "háček" v tom není, pouze snaha udržet si klienta.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.