Přemnožené kolonie 22 a 36 C ve vodě

Od: Datum: 28.06.11 18:08 odpovědí: 6 změna: 26.11.14 12:46

Mám udělaný rozbor pitné vody ze studny, kterou používáme cca 2 dny v týdnu (na stavbě) do budoucna budeme pít denně. Mám uvedeno, že máme přemnožené kolonie bakterií 22 a36 stupňů. Přečetla jsem si, že je to tím, že vodě vesměs zůstává nečerpaná (máme zatám klasickou pumpu) a tím se jim hlavně v teplých dnech "daří" nikde ale nomohu najít, co se mi může stát, když vodu budu pít. Zatím ji pijeme a netrpíme žádným pozorovatelným onemocněním *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 28.06.11 18:18

Použijte SAVO Original v koncentraci 20 ml/1000 l (1 kubík, 1 m3). Rozmíchejte potřebné množství ve kbelíku a skrápějte hladinu. V případě uzavřených studní bez přístupu slunečního záření je možné, že budete cítit zápach chloru. Tento zápach však vyprchá a pro běžné užívání není na závadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 28.06.11 18:18

to nemáte na konci toho papíru kde je rozbor vody ,napsáno,zda je možné používat a event. jak, nebo jak upravit pro použití?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.11 18:20
avatar

Možná se nestane vůbec nic...možná se po.-..-..záleží na odolnosti organismu..

Netuším proč na stavbě musíte pít vodu která není k pití vhodná..., dovézt těch pár litrů vody na pití autem, snad není zase tak velký problém.

Až budete v domě bydlet, studnu můžete desinfikovat Savem...nebo jiným vhodným přípravkem, např. přípravkem Sagen. Po čase odeberete znovu vzorky a poznáte zda to mělo smysl, či nikoliv (pokud by v blízkosti studny byl nějaký zdroj znečištění, pak desinfekce studny bez odstranění zdroje znečištění pochopitelně nemá smysl)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ann*
Datum: 28.06.11 20:31

Sagen jsem použila již loni v létě, na podzim byla studna vyčištěna a vysavena, rozbor byl v pořádku, opravdu ze studny příliš vody zatím neodebíráme, ale pocitově raději budu pít vodu ze studny než chlorovanou "Brněnku" nejsme v polích ani u místního možného evidentního zdroje znečištění. Nikterak nás to neprohání a na dlouhověkost to asi taky nebude mít vliv :) navíc ikdyž vodu vysavím, nezaručuje to dlouhodobé řešení problému *nevi* a navíc jsem se chtěla chemii vyhnout a pít takzvanou, nesmějte se mi "živou vodu"? Tedy s těch kolonií asi předčasně neumřu?!

Datum: 28.06.11 20:33
avatar

Nejsem bakteriolog..., ale na umření bych to neviděl

Uvidíte až budete odebírat vodu pravidelně...a ve větších objemech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.