Doporučený dopis vs jiné trvalé bydliště

Od: Datum: 06.02.13 13:33 odpovědí: 6 změna: 06.02.13 15:35

Dobrý den,

prosím o info, kdo víte :)

Když dostanu doporučený dopis z domova, vydají mi jej na poště, když je na něm uvedena jiná adresa než mám v občanském průkazu? Jméno je samozřejmě stejné, jen ty adresy každá jiná... :(

Moc děkuju za radu...

Martina

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 06.02.13 13:37

No ... nemusí ho vydat. Ale když jim to rozumně vysvětlíte ...

Měl jsem jednou podobný problém, odesilatel zaměnil křestní jméno za jiné. Jinak všechno sedělo, včetně adresy. Paní tam byla nová a neznala mě a byl z toho asi5minutový rozhovor, než se nechala přesvědčit

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 06.02.13 13:42

Jistěže ano - doporučený dopis přece nemusí být vždy adresován do místa trvalého bydliště - ale třeba na adresu bydliště přechodného (to v občance nemáš) - a nebo i kamkoli jinam (do internátu, hotelu, ke známým)...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.02.13 13:48

Zavolej na poštu ať ti ho doručí znovu - při doručení na adrese jim na jméně nesejde. Při přebrání na pobočce by mohl být problém.

Od: ivik®
Datum: 06.02.13 14:59

Moje dcera má v OP bydliště u mě, ale pracuje a bydlí v jiném městě a již několikrát jsem jí posílala dop. dopis a nebyl problém. Pokud pro ni vyzvedávám dop. dopis zde na poště, mám udělaný Průkaz zmocněnce, platí na 3 roky a mohu jí dop. poštu vyzvedávat Nebo požádam na poště, aby jí dopis přeposlali, i to se dá..Ale ono je to jako se vším, jak kde na koho narazíte, předpisy si každý občas vykládá jinak...

Datum: 06.02.13 15:22

Na poště ti jej vydají, i když nesouhlasí adresa na občance ZA PODMÍNKY, ŽE PŘINESEŠ VÝZVU, kterou jsi našla ve schránce. Jinak by jej vydat neměli.

Lze požádat (zavolat) o opakované doručení (zdarma), doručovatelce jiná adresa na OP nevadí.

Ohodnoceno: 1x

Od: jirbar*
Datum: 06.02.13 15:35

Kdo proboha vymyslel, že musím dopis (balíček) dostávat jen na adresu trvalého bydliště (ta v občance)?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.