Rozvázání PP

Od: Datum: 26.12.12 22:49 odpovědí: 6 změna: 28.12.12 13:44

Dobrý den,

před měsícem jsem obdržela rozvázání pracovního poměru formou dohody. Výpovědní lhůta činí 2 měsíce, takže mi zbývá ještě měsíc odpracovat. Našla jsem si ale novou práci s nástupem od 2. ledna 2013. Šéf řekl, že mi nebude dělat potíže a pustí mě, i přesto, že nemám odpracovanou celou výpovědní lhůtu. Musím ale dát okanžité rozvázání pracovního poměru dohodou, ne..? Musí v ní být udán důvod? Nebo s tačí jen napsat Zaměstnavatel a zaměstnanec rozvazují pracovní poměr ke dni 31. 12. 2012 dohodou...?

předem děkuji mnohokrát za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.12.12 22:52

Naprosto stačí ono - "Zaměstnavatel a zaměstnanec rozvazují pracovní poměr ke dni 31. 12. 2012 dohodou"...

Dohoda je dohoda, nepotřebuje zdůvodnění...

;)

Ohodnoceno: 1x

Od: luke237
Datum: 26.12.12 23:09
Protoze se puvodne jedna o dohodu, tak ji nemuzes "obdrzet". Dohoda je od slova "dohodnout se", tedy ze jste se na tom oba (ty a zemsstnavatel) dobrovolne dohodli a oba s tim bez vyhrad souhlasite. Dohodli jste si ukonceni pracovniho pomeru po 2 mesicich, ale ty to ted chces zmenit na konec prosince, takze uzavri novou dohodu se zemestnavatelem o ukonceni pomeru ke konci prosince, at to mas pojistene, jemu nerupne v bedne a na zacatku ledna ti nebude delat problemy, ze tam mas podle smlouvy jeste mesic a pul pracovat.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.12.12 02:37

Dohodu jste neobdržela, ale dobrovolně uzavřela. Dohoda o rozvázání pracovního poměru je vždy dobrovolný právní krok obou stran.

Dohoda o rozvázání pracovního poměru na sebe neváže žádnou výpovědní dobu. Pracovní poměr skončí dnem uvedeným v písemné dohodě.

Váš návrh formulace by mohl použít zaměstnavatel. Ze strany zaměstnance bych dala přednost písemné žádosti o skončení pracovního poměru dne (uvést poslední den pracovního poměru).

Ohodnoceno: 2x

Od: andrea1*
Datum: 27.12.12 17:24

Ještě by bylo možná dobré, než předáte žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou k určitému datu, že tato žádost byla již projednána s vaším nadřízeným, který s ní souhlasí.

Datum: 28.12.12 13:33
Rozvázání PP dohodou neexistuje. To vám zaměstnavatel podstrčil aby nemusel dávat odstupné. Pokud jste se dohodli, stačí sepsat, kdy má pp skončit.

Datum: 28.12.12 13:44

Neexistuje

"výpověď dohodou".

Rozvázání PP dohodou existuje, jde o jeden z legitimních způsobů ukončení PP. Jde však o dobrovolnou dohodu obou smluvních stran. (Nemůže ji jedna strana dát a druhá obdržet.)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.