Operace šedý zákal vaše zkušenosti a postřehy

Od: Datum: 26.12.12 22:22 odpovědí: 6 změna: 27.12.12 02:19
avatar

Může se tu někdo se mnou podělit o své zkušenosti, rady, postřehy při operaci šedého zákalu?

Něco vím od doktora, ale třeba mi ještě poradíte něco navíc před operací a po operační léčbě na co si dát pozor. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 26.12.12 22:53

Dobrý den. Přijdete na zákrok, který je ambulantní. Lehnete si na křeslo, lékař Vám nakape do oka, tím se docílí midriázy (rozšíření zornice) a díky té Vám lékař doočí lépe uvidí. Poté vezme jakoby skalpel a z oka Vám vyjme oční čočku, kterou v zápětí nahradí čočkou novou. Je to "jednoduchý zákrok" a je nebolestivý. Jeidná komplikace je ta, že budete mít rozostřené vidění a oko budete mít ještě ke všemu zalepené. Proto s Vámi musí někdo jít jako doprovod, abyste po cestě někam nespadl. Také byste něměl řídit auto a nic jiného. Trvá to myslím lehce pod 1 hodinu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.12.12 22:58
avatar

Osobní zkušenosti nemám, z blízkého okolí znám pár lidí, kteří tuto operaci podstoupili a ti jednak říkali, že je to z hlediska pacienta jednoduchá záležitost, a výsledek si moc pochvalovali. Mně sice taky tato operace "hrozila", taky mi říkali, že je to jednoduchá záležitost. 5íkali ale, že mnozí nechtějí ji podstoupit v létě, protože se pak nějakou dobu člověk nesmí moc fyzicky namáhat, a nemohli by pracovat na zahrádce. Mně ovšem mezitím postihla složitější záležitost, totiž věkem podmíněná makulární degenerace, a v souvislosti s tím na tom oku, kde došlo již k nevratným změnám, tato operace nemá valný smysl a u druhého oka mi tuto operaci doktor silně nedoporučuje, dokud opravdu nebude zbytí, protože riziko rozbouření toho zavažnějšího onemoznění by bylo zbytečně velké. Doufám, že vy tímto onemocněním netrpíte, ale vlastně je to taky zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 23:25
avatar

Prý je třeba 1 měsíc po operaci nosit hodně silné tmavé brýle. Byl jsem na podrobném vyšetření a tam nic závažného neobjevili, tak snad operace proběhne dobře. Děkuji za reakce. Jinak mě čekají operace obou očí, takže to asi vypadá na 6měsíců uzdravování?

Od: cobrak*
Datum: 26.12.12 23:33

To ne, to je příliš! Na operaci šedého zákalu je právě obrovský přínos a výhoda, že pacient je již za pár dní schopen vrátit se zpět do běžného života. Počítejte, že týden na to budete operován i na druhé oko a za měsíc už nebue vědět, že jste na nějaké operaci byl. V každém případě se připravte, že až se vrátíte domů, budete hned měnit jas na obrazovce a uklízet hromady prachu, který jste dřív neviděl ;) Držím palce a pak napiště, jak to dopadlo, hodně štěstí!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.12 00:57
avatar

Před operací proběhne na patřičné oční klinice několik předoperačních vyšetření.Kromě toho musíš mít předtím další vyšetření tělesných funkcí a biologie u odborného lékaře.Před operací je předpříprava,podrobné pokyny a zklidnění oka.Důležité je,oko udržovat v klidu,operace probíhá pomocí laseru,nebo ultrazvuku.Odstranění původní čočky je bezbolestné,i když mírně nepříjemné.Po operaci proběhne opět kontrola a po ní odcházíš domů.Krytí oka odstraní lékař druhý den po kontrole,oko už vidí dokonale.Problém je jen v nesouladu obou očí,proto je pacient připravován do týdne k zákroku druhého oka.Pak už se mohou odložit brýle úplně.Případně se doporučí mírná korekce.Po operaci pak další léčba spočívá v kapání speciálních kapek.Může to trvat i dva měsíce.Rozhodně je potřeba oko dlouhodobě nenamáhat a bránit v působení silnějšího slunečního světla.Také je vhodné omezit počítače a hraní her.Přeji úspěšný zákrok.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 02:19
avatar

Postřehy a snad i osobní zkušenosti jsou zde různé, proto přidám i zkušenost osoby velice blízké. Ráno odjezd na kliniku, po rozkapání prvního oka následovala jeho operace a asi po půlhodině rozkapání oka druhého a taktéž operace. Celková doba pobytu na klinice asi 2,5 - 3 hod, poté návrat domů. Po obědě již zcela běžný režim jen k uklidnění rozkapaných a tím pádem více na světlo citlivých očí nutnost tmavších brýlí. Druhý den již zcela bez komplikací a brýlí, tedy mimo brýlí na blízko. Šlo by to i bez nich, ale za poměrně vyšší poplatek (jedna čočka na jedno oko asi 10-15 tisíc, ale jsou i dražší).

Přeji jasný zrak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.