1xZprostředkování služeb co a jak?

Od: Datum: 26.12.12 15:06 odpovědí: 11 změna: 27.12.12 18:00

Hezké svátky všem. Chtěla bych začít se zprostředkováním služeb. Byly by to služby týkající se oprav všeho druhu ( od elektrospotřebičů až po auta) . Jak začít? Samozřejmě inzeráty ...

Ale jak postavit smlouvu o převzetí věci, aby se zákazník nemusel obávat dát věc z ruky mě, jako zprostředkovatelce?

Co vše je k vykonávání takové činnosti potřeba zařídit ohledně administrativy?

Nebo, když bude oprava nákladná, jak je to s braním záloh?

Co dělat, když by si klient nechtěl převzít opravenou věc a tudíž neuhradil opravu?

Mohl by mě někdo více uvést v obraz této záležitosti, popřípadě doporučit literaturu, odkaz?

Každá chytrá rada do začátku velice pomůže.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dolphin*
Datum: 26.12.12 15:09

ze smlouvou se doporucuji obratit urcite na dobrého právníka ...neprohloupíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 19:50
avatar

Já tedy nevím, nechci být pesimista, ale kdyby se mi rozbil třeba vysavač, nebo cokoliv jiného, určitě bych nehledala žádného sprotředkovatele, kterému bych přece za tu práci musela zaplatit a tím by se mi oprava prodražila a bylo by to na dlouhé lokte. Já vím, že jsem neodpověděla na Vaši otázku, ale přemýšlela jste i nad touto alternativou? Abyste zbytečně neinvestovala do něčeho, co Vás nakonec neuživí...

A to s tím autem, každý si dojede do servisu sám. Nebo zatelefonuje a přijedou si pro auto oni, s vlastní odtahovou službou. Kdyby se auto porouchalo třeba na dálnici...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nanaka
Datum: 26.12.12 20:37

Díky alespoň za jednu přímou i když stručnou, ale dobrou radu ohledně toho právníka. Popravdě čekala jsem větší zájem pomoci člověku v začátcích, ale to je asi tím, že jsem se vrátila z destinace jiného státu, kde je morálka lidí asi trošku jinde ...

Třeba se pletu a musím déle čekat na pádnou odpověď, nevím, tento server mi doporučil kamarád s tím, že by mi zde mohlo být porazeno.

Nebojte se a detaily nechte prosím v mé režii, zde bych byla opravdu vděčná za odpovědi k otázkám se kterými potřebuji pomoci, se zbytkem si už poradím sama a jestli Vás to opravdu zajímá, tak elektro a auta je pouze zlomek služeb, v dnešní době je málo kvalitních a poctivých řemeslníků ( čalouníků, zlatníků - klenotníků, rytců a dalších ) a ne každý si přeje být někde prezentován. .

Tak tolik pro zvědavce a nyní bych byla vděčná za přímou vazbu na mé otázky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 18:00
avatar

Ale není, míním tu morálku lidí. Lidé jsou všude stejní a doba je zlá. Každý počítá korunu. A nebyla jste sama, která se vrátila " destinace z jiného státu". To byste koukala, kolik z nás má zkušenosti a to dlouholeté. Já svou odpověď mínila upřímně. Jestli nevěříte, tak nezbývá, než to zkusit. Nevím, odkud jste se vrátila Vy, ale já po dlouhodobém pobytu v cizí zemi, nikdy nepotřebovala zprostředkovatele k tomu, abych si zajistlia opravu nefunkčního spotřebiče. A o autě, to už ani nemluvím. Zlatníci, čalouníci a rytci, to snad v dnešní době, nemyslíte vážně.

Jen tak, abyste si uděla obrázek. Porouchal se mi elektrický kotel. Byla to hrůza. Nakonec jsem to vyřešila tady, s pomocí rádců. Ale kdybych tuto cestu neznala, tak to si fakt myslíte, že bych se obrátila na zprotředkovatelskou službu? Takže nejenom, že Vy byste ten kotel ani neviděla, a i kdyby, stejně byste tomu nerozuměla. Já bych Vám do telefonu vykládala co se mi doma děje, ale Vy byste v obraze nebyla, neboť tomu nerozumíte. Takže byste mi poslala nějakého Vašeho odborníka, jen aby se podíval a konstatoval, možná, závadu. Pak by zase odejel, protože navrhnutá cena opravy by se mi nezamlouvala. Prostě bychom se nedohodli hned napoprvé. Jak byste mi fakturovala jeho návštěvu? Já bych Vám nezaplatila totiž vůbec nic. Tak jak byste zaplatila výjezd toho odborníka? A musela byste mi poslat třeba i tři, než bychom se dohodli. Vidíte, jaká úskalí na Vás číhají?

Ale klidně, dejte se do toho, je to Váš nápad. Ale já tedy určitě zvědavá nebyla. Není na co. Dovedu si představit, co bude následovat...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.12.12 09:21
avatar

Nezlobte se na mě, ale Vaše podnikání mi připadá trochu jako Ferda Mravenec - práce všeho druhu. Přece auta opravují v autoservisech, boty u ševce, tedy v obuvnictví, elektropřístroje mají také své opravny a zip u riflí vymění krejčí či švadlena. Na co to někým zprostředkovávat? Každý z nás je snad natolik chytrý, aby věděl, kam se obrátit, že třeba s tím rozbitým autem nepochodí u krejčího. A s mixérem u automechanika.

Musela byste asi mít smlouvy s celou řadou opraven, podle druhu zboží. Bohužel, ani kuře zadarmo nehrabe, tudíž by to Vaše zprostředkování opravu určitě navýšilo. Zadarmo to dělat nikdo nebude, ani Vy.

Protože mezi většinou lidí peněz nazbyt opravdu není, můj názor je, že každý si zajde s porouchanou věcí přímo tam, kam se patří. Na co platit ještě nějakého zprostředkovatele? Nechci se Vás opravdu nikterak dotknout, ale nepřipadá mi to jako dobrá myšlenka na podnikání. Nevím, jak ostatní, ale já bych zprostředkování opravy opravdu nevyužila. Jaga.

doplněno 27.12.12 09:25:

Píšete, že jste žila v zahraničí. Je klidně možné, že tam lidé žijí jinak, než běhat po jednotlivých opravnách, svěří svých 5 porouchaných věcí zprostředkovateli, ten vše zařídí a třeba za měsíc si zákazník vyzvedne vše opravené, s patřičnou přirážkou. U nás si, myslím, na takovéto služby nejsou lidé zvyklí a v moha případech nejsou na to ani solventní. Vážně to nevidím reálně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 27.12.12 09:42

*smich* ..."čekala jsem větší zájem pomoci člověku v začátcích"... *bzum**smich*

Mnohem snáze se pomáhá člověku, z jehož dotazu lze vyčíst aspoň náznal logické úvahy, ale budiž... *smich* Myšlenku na toto ´podnikání´ ti vnuknul správce kondominia pro bohaté seniory v CA, ne? :-D

1. Určitě nepochodíš se smlouvou o zprostředkování, budeš potřebovat smlouvu mandátní (nebudeš fungovat jako zprostředkovatel, ale jako zplnomocněný zástupce), z toho vyplývá i nutné pojištění proti škodám, které (případně) způsobíš - upřímně, mixér ´na vyhození´ budiž, ale auto takové nějaké "ninaka" jen tak nesvěřím...

2. Tady máš zhruba formality - http://www.jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php ...

3. Tohle si musíš rozmyslet - jaké máš vlastní zdroje ´do začátku´...

4. Podobně, jako 3. - do smlouvy vnořit odstavec o ´propadnutí´ věci v případě nezaplacení "do..."...

doplněno 27.12.12 13:37:

Za "rýpnutí" ani jinak není zač... ;) Ať se ti daří...

Jen - na tom právníkovi nešetři - dobrý právník je stejně důležitý, jako dobrý podnikatelský záměr...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 27.12.12 09:46

Proč si nepřečtete OZ a ObchZ, ŽZ? Proč bych měl platit za něco, co k vám přivezu, nebo vy si pro to přijedete? Je však možné, že lidi by se našli, zvl. ve velkém městě. Zprostředkování existuje (bazary..), též zastupování. A jak odpovědnost, co když zájemce nebude s opravou, službou spokojen? To aby jste si najmula právníka. To si nastudujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.12.12 09:51

No, dělám něco podobného, ale dělám to osobně. Dost dobře si nedovedu představit, že se lidem bude chtít vyhazovat ještě peníze za zprostředkovatele, už takhle jsou služby dost drahé pro běžné spotřebitele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ninaka
Datum: 27.12.12 13:31

Ahoj a děkuji za odpovědi, klidně se vyjádřete já kritiku unesu, cením si osobního přístupu a ne pouze úsečných výkřiků do prádzdna. Je jasné, že rozbité auto nepovezu ke krejčímu Ale ta směs služeb bude opravdu napříč spektrem, ale všechnu práci udělají na smlouvu a na slovo vzatí odborníci z řad lidí, kteří se nikde neprezentují, mají svých zakázek dost a jsou to, jak se tady říká " fachmajstři " v několika případech jsou to i firmy se kterými bude spolupráce, které normálně na dílnu nepřijmou jednotlivé zákazníky z řad civilních osob. Pro věc si přijedu, na smlouvu převezmu a pak opět přivezu a předám a nejvíce mě zajímalo, jak tu smlouvu postavit, ale na to zde asi nikdo kompetence nemá, takže obrátit se na právníka.. .

Samozřejmě z toho budu mít provize o tom přece práce je, vydělat si a mít spokojené zákazníky. Teď se nechci nikoho dotknout, ale v čechách mi přijde, že lidé jsou k ekonomice, finančnictví a podnikání úplně apatičtí, nebo se zavřenýma očima, nevím. Ale podívejte se do vašich měst, kolik tam máte večerek v kterých podnikají vietnamští Ferdové Mravenci tím, že nakupují v supermarketech a pak vám to zpět prodávají z tučnou přirážkou a čech si do té večerky rád přijde nakoupit a přitom žbrblá něco o tom, jak má málo peněz. Tady v čechách čech nepodniká, za vším se hledají problémy, tam, kde nejsou, chyby a kritika a mezitím si zde v klidu a s přehledem práci a podnikání rozdělují pracovitější cizinci. A rodilému pak zbyte opravdu jenom ta možnost žbrblat.

Já jsem především chtěla pomoci s administrativou a jak postavit smlouvy a podobně, proto děkuji MOWLOVI za rýpnutí si, ale i za odkaz.

Kdyby mi chtěl ještě někdo poradit, budu vděčná.

Datum: 27.12.12 13:48
avatar

Ja jen tak odbocim. Ty budes mezi zakaznikem a servisem. RIkas ze zakaznik nebude mit se servisem nic spolecneho, ale s tebou. Tedy zakaznik da na opravu tobe nejaky spotrebic. Ty ho musis predat do servisu a servis opravi. Budes mit smlouvu s remeslnikama postavenou tak dobre, ze oni budou rucit za svou praci? Co kdyz neco fusersky provedou... zakaznik ma smlouvu s tebou.

Co kdyz se opraveny spotrebic znovu poroucha a tvuj remeslnik to nebude chtit uz resit. Budes vracet penize zakaznikovi?

Porad si ale myslim ze je to nesmysl. Rikas ze je spousta remeslniku a servisu ktere neprijimaji od normalnich lidi. Ja ti nevim, dneska je sice velka poptavka po remeslnicich, ale servisy maji porad nedostatek prace a vzdycky se najde nekdo, kdo opravu provede. A levneji nez pres prostredkovatele. A tedy i rychleji.

Ale jestli to mas lepe propracovane zajimal by me to. Protoze to se u nas opravdu jen tak nevidi a sam bych byl na to zvedavy.

Mimochodem predpokladam ze se nejedna o celou repulbiku, ale jen o nejake mesto. I tak budes mit dost starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 27.12.12 15:06

Madam s administrativou Vám bohužel neporadím, možná se zde najde někdo jiný. Trochu tedy také odbočím s nedávnou zkušeností, kdy jsem hledal schopného čalouníka na opravu starožitné sedací soupravy, sehnal jsem na internetu a za 25 000Kč odvedl průměrnou práci ...

Fandím Vám tedy alespoň. Lepší být vynalézavý Ferda Mravenec, než sousedovic Toníček s ručičkama za zády.

P.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.