Jak mu mám říct tati

Od: Datum: 07.04.13 20:03 odpovědí: 9 změna: 16.04.13 12:10
neznám svého biologického otce. mamka si mašla přítele a už všichni spolu bydlíme 2 roky vím, že pro mě udělá úplně všechno, dokonce mi řekl, že mě bere jako svoji dceru. chtěla bych mu někdy říct tati ale bojím se, že to vyzní divně.. a ani nevím kdy.. moje nejlepší kamarádka řekla mamčinému příteli tati už po měsíci..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 07.04.13 20:05
Říkáš že pro tebe dělá první poslední, tak až ti prokáže nějakou laskavost tak mu řekni "díky tati" myslím že to může jen potěšit...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.13 20:05

zkus si s nim sednout a zeptat se ho zda by mu nevadilo, ze mu budes rikat tati. rekni mu ze by to pro tebe hodne znamenalo, mit sveho tatu jako vsechny ostatni deti.

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 07.04.13 20:11
avatar

Divně? Neblázni. Pro něj to bude nejvyšší projev důvěry a uznání.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 07.04.13 20:17
avatar

Nelámej to přes koleno. Pokud ho jako tátu bereš, přijde to samo a vyslovíš to oslovení automaticky. Nebude to trapné, ani divné a každá chvíle je k tomu vhodná, až najdeš k tomuto oslovení dostatek odhodlání. Jen to neplánuj moc dopředu. Potěší ho to kdykoli, jestli-že Tě má rád a záleží mu na Tobě. V tomto by Ti mohla nejlépe poradit mamka. Zkus o tom promluvit s ní, alespoň si vyslechneš i její názor a může Ti to pomoci třeba překonat počáteční rozpaky. Je fajn, že máš vedle sebe člověka, který se k Tobě jako táta chová a chceš ho tak i nazývat ze své vlastní vůle.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: chlupatec
Datum: 08.04.13 01:16

Podívej, otce máš jenom jednoho a někdy ho možná poznáš. Nazývat někoho najednou Tátou, když ve skutečnosti Tvým otcem není může opravdu vyznít divně (nejen pro Tebe) a když ho budeš oslovovat jménem rozhodně nic nepokazíš. I pro tvého - použiji termín "otčíma" - by to mohlo být zpočátku trochu nepříjemné a mohla bys ho uvést do rozpaků.Otázkou je jak to cítíš Ty a proč máš vlastně potřebu říkat mu "Tati". Pokud si myslíš, že Tvůj vzájemný vztah s "otčímem" se dostal někam dál, můžeš mu tak zkusit říci třeba "Děkuju Tati", když pro Tebe udělá něco, co hodně oceníš. Takové oslovení za odměnu. Určitě ho to potěší. Navíc to bude brát tak trochu jinak, než když ho ráno před celou rodinou překvapíš pozdravem "Nazdar Tati" a necháš ho dusit se ve vlastní šťávě. No a časem si na to určitě zvykne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 08:20
avatar

Nemyslím, že by otčíma dusilo oslovení tati. :) Já si myslím, že je rozdíl ve slovu táta a otec. Otec je dárce všeho, co v sobě nese sperma. A dárce života. Táta je někdo, kdo dítě vychovává, připravuje ho pro život. ;) Znáte tu pohádku - řezbář vyřezal, mluvec jí dal řeč? Tak takhle to je. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 16.04.13 12:10

Rozdělení na otec "ten co zplodil" a táta "ten co vychovává" je asi ideální stav. Říkat otčíme zní spíš jako urážka (stejně tak macecha), jménem to je jen jako jeden z mnoha okolo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: falco28*
Datum: 08.04.13 11:00

Mám dceru s bývalím přítelem kterého nezná a žijeme současě s novým přítelem a tomu dcera říkala a říká Luboší ,ale nechávám to na ní kdy mu řekne tati .Stalo se občas ,že místo Luboši mu řekla tati a měla s toho velikou radost .Myslím si ,že to musí přijít od srdíčka a aby to vyletělo samo od sebe ,hlavně se dotoho nenutit .*tanec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: koudalak*
Datum: 16.04.13 11:55

no úplně jednoduše Prostě si z toho udělej srandu - až bude příležitost, tak to řekni tak až to bude jasný že je to legrace a tuhle srandu si pak můžeš dělat dál a dál až to nikomu divný nepřijde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.