Bolest při polykání (studené nebo teplé)

Od: Datum: 12.06.11 11:38 odpovědí: 10 změna: 13.05.14 12:06

Dobrý den mam nateklé mandle s bílýma skvrnkama. Mám strašnou bolest připolykání. Už to trvá 3 dny. pomalu si začínám zvykat. Ale nikdo mi neumí odpovědět zda-li mam pít teplé nápoje (čajatd. ) nebo studené. Někdo řiká teplé nekdo studené. Nebo jaký si mam udělat na krk zábal. někdo řiká že horký. Někdo zase že studený. Děkuju za odpovědi.. Jinak se snad nikdy nevyléčim:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 12.06.11 11:42

S tímto se chodí k lékaři,hnisavá angina je i smrtelné onemocnění,krk oteče a dojde k dušení,jeďte na pohotovost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.06.11 11:43

Vypadá to na hnisavou angínu, takže pít teplý čas s citronem, jíst pomeranče a zítra zajít k lékaři.

Od: krkovicka*
Datum: 12.06.11 11:46
Máte k tomu horečky?Mám taky maroda zrovinka doma.Kloktá tantum verde a cucá pastilky tantum.Stoptusin do krku.A zmrzlinu,prieznitcové zábaly a max.čaj s medem a citronem.Teplý vůbec.
doplněno 12.06.11 11:48: Ty zábaly studené,namočenou plenu nebo utěrku dát do sáčku a druhým šátkem omotat krk.Nebo jestli máte chladící gel v obalu.
doplněno 12.06.11 12:05: Dobře znám,dcera měla minulý rok 6 angín po sobě,jenže u ní to vždy skončilo u ATB.Pokuď máte teploty a vyší než 38 tak skočte ráno k lékaři nejspíš Vám po vyhodnocení kapičky krve napíše antibiotika.

Datum: 12.06.11 16:54

Muzu rict, ze jsem odmala naucena na obklady teple, a funguje to:)

Datum: 12.06.11 13:16

Divím se, že nenavštivíte lékaře. Nejspíš máte hnisavou angínu. To by chtělo antibiotika a teplý čaj s citronem.

Ohodnoceno: 2x

Od: krkovicka*
Datum: 12.06.11 13:50
Nemusí se jednat hned o angínu mít 3dny horečky,které nejdou dolu,pak ano.Byla jsem nachlazená,mandle zduřelé,bílý povlak.Za 4dny domácího přelečení bez potíží.

Od: dresten*
Datum: 12.06.11 14:02

Děkuju:) no horečku jsem měl 38.2 první den a druhy už 37,8 a od včerejšího odpoledne už ji nemam takže jewn 1 a pul dne jsem ji měl..:)vždycky kloktám stříikám stopanginpiju studené nebo čaj s medem.cucám k tomu pastilky jim pomeranče na vzal jsem si ibuprofen. jakoby to mizelo ta bolest ale pak zničehonic večer nebo ráno děsná bolest díky:))

Datum: 12.06.11 13:34

nekdy to bez antibiotik nejde.obklad studeny a zaparit,jinak nema cenu.Take olejova kura,zvykat olej 20min.jen 1lzici. a nasledna higiena teplou vodou.

Od: cibuk*
Datum: 13.06.11 11:13

Nechápu ,že jsi ještě nešel k lékaři,máš-li nateklé a potažené mandle,tak pravděpodobně máš angínu.A bude to chtít antibiotika.Teplota většinou kolem 5 hod.ranní a kolem 16-17 hod odpolední je vždy větší.Dávej si obklady.Namoč plenu,nebo utěrku do studené vody a nato ještě igelit a pak suchý ručník,nebo plenu.Ale jdi k lékaři!Neléčená angína se může promítnout na srdíčku a ráda se vrací.A ještě kloktej chladnou vodu se solí!

doplněno 13.06.11 11:14:

Pije se vlažné nápoje.

Od: b522
Datum: 13.05.14 12:06

Rozhodně ne teplé anebo horké! Podle popisu je to angína jako vyšitá. Studený obklad,co se pití týče,tak max.vlažné...ale rozhodně co nejdříve k lékaři.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.