Uploadování hudby na youtube - je to trestné?

Od: Datum: 25.12.12 15:31 odpovědí: 10 změna: 25.12.12 21:17

Pokud nahraji na youtube skladbu například z nového alba Madonny, může mne teoreticky někdo žalovat a chtít po mě zaplatit škody, které jsem tím způsobil? Youtube je plný hudby, kterou tam nahrávají nevlastníci autorských práv a já si stále říkám, je to tedy trestné nebo youtube ty své uživatele nějak chrání?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.12 15:37

Ano, je to trestné. YouTube podle mne jenom nestíhá tak rychle mazat (i on je povinen chránit autorská práva).

doplněno 25.12.12 15:51:

Odkazy na YouTube:

Podmínky poskytování služby (autorská práva najdete v bodě 6, 6.1 a 6.2)

Používání obsahu chráněného autorskými právy

Oznámení porušování autorských práv

___ Poznámka: Skutečnost, že někdo další porušuje autorská práva, přece neznamená, že byste měl/a dělat totéž.

Ohodnoceno: 0x

Od: 12336544
Datum: 25.12.12 15:39

A je znám nějaký případ, byť jediný, kdy soud uznal někoho vinným za to, že nahrál hudbu (bez souhlasu vlastníka autorských práv) na youtube?

Datum: 25.12.12 15:45

Třeba budeš první...*smich*

Ne fakt, je to trestné, protože tím, že šíříš dílo bez souhlasu vlastníka jej vlastně okrádáš. Ovšem, pokud si to dílo z internetu stáhnu a jen pro sebe, ničeho trestného se nedopouštím.

Myslím, že po těch malých rybách se také nestíhá pátrat, nicméně případy uzavření kompletních stahovacích serverů jsou.

Od: dolphin*
Datum: 25.12.12 15:45

Je to trestné pokud nemáš výslovně souhlas autora :)

Od: martinxx1
Datum: 25.12.12 16:11

J co když hudba hrajen na pozadí videa?třeba že jdu po ulici a zrovna tam hraje hudba a já bych tam stál sž do skončení skladby?samozřejmě ne schválně?

Datum: 25.12.12 17:34

Úplně podle předpisu bys měl na Ochranný svaz autorský ohlásit všechny skladby, které používáš do podkresu videa a OSA by ti měla vypočítat poplatek za užití díla.

A když hraje hudba na ulici, jedná se o veřejnou produkci a pak by měl poplatky OSA platit ten, kdo tu hudbu pouští. Třeba OSA má i tajné agenty, kteří pátrají po hospodách a prodejnách, jestli se tam zdarma neprovozuje nějaká hudba.

Od: buss®
Datum: 25.12.12 17:45

Pochopitelně, že je. Je přece nějaký autor.

Od: 12336544
Datum: 25.12.12 17:58

A proč je YouTube z drtivé většiny tvořen hudebními videi, které nahráli nevlastníci autorských práv a prakticky nikdo s tím nic nedělá? Ani YouTube ty videa nemaže, prakticky jen, pokud o to požádá autor hudby. Jestli to chápu správně, tak OSA s tím nikdy nic dělat nebude a záleží jen přímo na autorovi jestli podá trestní oznámení.

Opravdu by mě docela zajímalo, jestli už byl někdo potrestán za nahrání nějaké hudby na YouTube.

Datum: 25.12.12 21:17

Právě ,ře yutube takto některá videa maže,již jsem na X takových narazil-v seznamu zůstane,chcete spusti a vyskočí nápis že je video odstraněno protože byla porušen autor.práva!

Ale ono je to spíše o něčem jiném-jsou autoři,kteří i když tím přichází o peníze,tak jsou pro,tak aspoň vědí,že je lidé poslouchají a že jsou oblíbeni a pak je druhá sorta,kteří toho sice tolik nemají a proto proti tomuto brojí!

Od: miljan*
Datum: 25.12.12 18:00

Kašli na to. Tzv. autoři také neplatí pokrývači po každém dešti za to, že nezmoknou. Osa je státem posvěcená zlodějna.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.