Samovolné buzení denně ve 4:44h

Od: Datum: 31.05.11 20:26 odpovědí: 13 změna: 05.12.14 10:45

Dobrý den, omlouvám se jestli jsem ve špatné rubrice, ale nenašla jsem lepší. Nevíte co by to mohlo znamenat, když se každé ráno manžel budí přesně ve 4:44h? Třeba nic...prostě se budí, ale třeba ne..:o). děkuji všem za úvahu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 31.05.11 20:28
V tý době začíná vyjíždět první metro...že by?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.11 20:33

taky názor. děkuji. :o)) jsme od Metra asi 120 km, tak mám doma asi netopýra *smich*

Datum: 31.05.11 20:29
avatar
Orgánové hodiny aneb proč je nám tak přesně v tenhle čas
Organismus člověka podléhá mnoha rytmům, dennímu rytmu, měsíčnímu rytmu, hodinovému rytmu, ročnímu rytmu a i rytmu s daleko delšími periodami, periodami desetiletými i staletými. Patrně celé lidstvo podléhá určitým staletým rytmům a také pulsace vesmíru je rytmem, na který jsme však dosud nedohlédli. Číňané, kteří po tisíce let studovali přírodní jevy a přírodní zákony, nerozlišovali mezi dynamikou přírody a dynamikou lidského organismu. Nejbližším měřítkem času pro člověka jsou hodiny. Člověk žije z hodiny na hodinu. Každou hodinu se mění stav jeho organismu a tuto skutečnost vyjádřili Číňané v tzv. orgánových hodinách.
V tzv. orgánových hodinách vyjádřili Číňané skutečnost, že sílu biorytmu lze nejlépe sledovat při průběhu nemocí. Při každé chorobě dochází během dne ke kolísání příznaků. Např. žlučníkové záchvaty jsou nejčastější v noci, srdeční záchvaty pak kolem poledne.
23.-l. hodina
Začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají se žlučníkem potíže, se obvykle v tuto dobu budí nebo nemohou spát.
l.-3. hodina
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba zvýšit pozornost např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, požívat tuky, kávu.
3.-5. hodina
V činnosti jsou plíce, proto se v tuto dobu budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, s rýmou a se záněty cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského významu.
5.-7. hodina
V nejvyšší činnosti je tlusté střevo. Doporučujeme navyknout si v tuto dobu na vyprazdňovaní, vyhýbat se stresu a spěchu. Probouzet se je třeba postupně, neboť nemocní lidé se právě v tuto dobu cítí velmi špatně.
7.-9. hodina
Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple, proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.
9.-11. hodina
V činnosti je slinivka břišní a slezina, nedoporučuje se požívat alkohol! Vhodné je ovoce, med (je to jediná denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti, avšak můžeme podávat vysoké duševní výkony.
Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.
11.-13. hodina
Doba aktivní činnosti srdce. Není dobré je zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum, pozor na úrazy! Vhodná je procházka nebo krátký spánek.
13.-15. hodina
V nejvyšší činnosti je tenké střevo. V této době se snižuje citlivost zubů (vhodná doba na zákrok zubního lékaře.). Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.
15-17. hodina
Nejvíce pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje, sportovat. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo, aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního stupně.
17.-19. hodina
V činnosti jsou ledviny. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí - tuky, cukr, sůl, limonády, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stresy.
19.-21. hodina
Do činnosti se dostává obal srdce - krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to čas vhodný pro poslech hudby a divadelních her, ale také nejúčinnější pro působení antibiotik nebo pro aplikaci krému na bolestivá místa.
21.-23. hodina
V době činnosti "tří zářičů" tělo se připravuje na spánek, proto bychom neměli činit nic pro jeho aktivaci. Nekouříme a vynecháme jídlo.*jasne*
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.05.11 20:38
avatar

Jsou i tací kteří nepotřebují budíka,mají prostatu.Jinak jsou skřivani a sovy, já býval vždy sova, ale náš pes mě pomalu přeučuje na skřivana a už se mi pomalu taky nastavuje vnitřní budík, i když na trochu později.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.11 20:42

No ale proč to není někdy ve 4:45, 4:40 nebo prostě jinak? Každý den ve 4:44h. *sok*

Od: axus®
Datum: 31.05.11 21:26
avatar

Pokud je to vzdy stejne, tak to bude asi tim, ze v tu dobu zvoni budik, ne?

Pokud to budikem neni, v kolik hodin se budi v zimnim case? O hodinu drive?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.11 21:30

děje se mu to asi tak měsic, takže v zimním čase netuším. Dám vědět.

Od: koumak
Datum: 31.05.11 21:29

Nezastavil se mu jen čas na budíku? *smich* jestli ne, tak to bude asi nějaké znamení... *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.11 21:33

asi*uf*...a jaké?*zed*

Od: krkovicka*
Datum: 31.05.11 22:53
Třeba se v tu dobu narodil...nikdo neví,ale možný to je.
doplněno 31.05.11 22:57: Jeďte na dovolenou,možná se mu to upraví s posunem času.Můj tchán celý život vstává bez budíku(aspoň to tvrdí)v rozmezí 5.50-6.05h později ani náhodou,to je jak mátoha.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 31.05.11 21:35
avatar

...znameni, ze je cas stavat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.11 16:53
avatar

To, co píše luigi, to je, myslím, ono. Prostě se budí některá z částí vnitřností. Biologické hodiny se tomu říká :) Měla jsem u sebe na tři dny dvouapůlletého vnoučka. Vykoupala jsem ho, nakrmila, nechala chvíli bez pleny a vlítla jsem na pět minut pod sprchu. A on se tak pokakal, že se zlobím ještě dnes. Druhý den jsem koukala po hodinách a ve stejný čas jsem ho posadila na nočníček. Kanadský dřevorubec by se nemusel stydět za to, co mladý vyrobil. Jo, biologické hodiny to jsou!*hej*


doplněno 05.12.14 10:45:

Sovo, to není humus. To je živý organizmus, který funguje podle daných zákonitostech. A ta kakáš fialky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sova*
Datum: 05.12.14 10:04

to je humus!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.