V čem začít podnikat

Od: Datum: 25.05.11 01:31 odpovědí: 40 změna: 20.08.14 13:34

Vím, že bez známostí toho člověk moc nezmůže, ale kde je v dnešní době díra na trhu? S kamarádem, který leští autolaky jsem se bavil o podnikání, a jediné co mi poradil, tak skartovat papír z firem, který se pak prodává do sběru. Na vesnicích je zase hodně peněz v bazénech - každý si chce ke svému baráčku pořídit bazén. Otázka zní: poradíte, v čem by bylo přínosné začít podnikat? Moc toho neumím a zatím studuji, takže mě se to až tak moc netýká, ale do budoucna by mě to určitě zajímalo. Zatím přemýšlím o dovozu zboží z číny a prodávat to tady po inzerátech. znám jednu stránku, kde posílají zboží po celém světě bez poštovného a mají tam i lidové ceny-několikrát jsem tam pár věcí koupil a spokojenost maximální tak jsem přemýšlel rozjet bussiness.

Je mi 20let a shánět brigádu jsem tak nějak vzdal - pracovat v KFC nebo MC donaldu za 60kč na hodinu pro mě není brigáda ale spíš zabitej čas. Bez známostí (které jsem už zkoušel), toho člověk opravdu moc nedosáhne. Internetové vyhledávače typu annonce.cz jsem zkoušel, ale tam jsou nabídky na HPP nebo pozice nevhodné pro studenta. (z hlediska časového především, ale také to, že spousta přijatelných brigád je mimo Prahu nebo málo hodnocených). Chápu, že 20ti letému studentovi nedají žádné extra peníze, ale přece nějaký způsob můsí být jak vydělat nějaké lepší penízky. Mám znalosti v oboru IT, umím slušně řídit auto a to je tak asi vše. Manuální práce mi také není cizí, ale za boha si nemůžu najít nějakou slušně placenou brigádu. *cteni*

uměl by někdo poradit kde hledat seriózní přivýdělek a na jakou činnost se zaměřit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.11 01:41

IT a řízení auta, to se pak samo nabízí. Tolik zoufalých technických antitalentů, co se všude najde, na tom by se podle mě dalo i poměrně uživit.

*smich*

I když jsou znalosti a znalosti. Každopádně já mít řidičák a trochu lepší zdravotní stav, tak už dávno zkouším něco obdobného podnikat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.05.11 01:44

*smich* člověče to mě vůbec nenapdalo! Ale je fakt sednout do auta a jezdil lidem spravovat PC nemuís být tak špatná výdělečná činnost :) Určitě by takové služby starší lidé využívali mile rádi.

Od: hm®
Datum: 25.05.11 21:04

Obávám se, že ti antitalenti by omdleli, kdyby zjistili Vaše ceny (aby se vůbec zaplatilo auto a něco zbylo i na Vás).

Ohodnoceno: 1x

Od: radekvym*
Datum: 25.05.11 08:36

Být tebou, tak bych si rozmyslel, jestli opravdu chceš podnikat.

Tohle co si zde napsal tomu moc neodpovídá. Ukazuješ spíš dětinskost (chytni mě za ruku a ukaž mi co mám dělat).

Podnikání je svobodná činnost, která nese zodpovědnost a její největší kouzlo je v tom novém know-how, které přinášíš světu.

Pro začátek si vyhledej Roberta Vlacha, Tomáše Hajzlera a Honzu Vaňharu, něco si přečti na jejich blozích a potom začni přemýšlet, co umíš, co můžeš nabídnout. Jestli nic nemáš, tak se věnuj při svém studiu něčemu, co tě baví. Věnuj se čemu chceš, hlavně ať tě to baví. Pokud tě to nebaví, budeš otráven ty, tvoji zákazníci, tvoje rodina (to se řetězí).

Nedívej se na podnikání jako na způsob, jak si vydělat milióny a pak hompat nohama. Vnímej to jako příležitost, že tě nikdo nebude buzerovat, nikdo ti nebude říkat, kdy máš kam jít a hlavně...můžeš si sám určit, v čem se chceš rozvíjet.

Já osobně se pohybuji na poli vědy, biochemie, nemocnic a můžu říct, že už víc jak rok hledám nějakou skulinku, do které bych zapadl. Chce to trpělivost, kreativitu a mít rozhled.

Datum: 25.05.11 12:15

Podnikání bych začel nejdříve po škole. teď nad tím jen uvažuji a spíš mě zajímalo co kdo dělá než že bych začínal s podnikáním.

už nevím kde takovou příležitostní práci při škole hledat, protože na inzertních portálech jsou buď brigády obsazené, nebo jsou daleko od mého bydliště a nebo nebízejí něco neatraktivního. Já tak nějak vím co by mě bavilo nebo co bych chtěl dělat, ale problém je v tom, že taková příležitost práce není.

Co jsem od lidí slyšel, tak většinou jsou tyto skulinky právě obsazené a že člověk nic nového stejně nevymyslí.

Datum: 25.05.11 12:22

Hele...

Já bych navrhoval tyto nejlepší povolání

1. Uhlobaron

2. Vlastník polí (ropných)

3. Rentiér

4. Král s vlastním královstvím a poddanými...

Od: juldab*
Datum: 09.08.11 13:05

Zapoměl jsi že by sis mohl přivydělat jako finanční magnát

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 25.05.11 12:42

Člověče vy chcete nouhau, mrkněte na den D. Je třeba si uvědomit, co umím, co mohu jiným nabídnout, jaký je okruh spotřebitelů, jaké jsou ceny.
Tu čajnu (a nejen ji) zná kdekdo a vzhledem k DPH a clu se to už tak nevyplatí a kdo není přímo blbý si tam objednává už sám dáávno. A mají záruku jen rok.
Tábor v létě pro děcka... Co takoví léčitelé, ti co píšou jak zbohatnout, o věcech mimo nás neuchopitelných, lidí co se nachytají je furt dost. A co takové kurzy stojí ...
Nabízet odvoz na trase, ale takových služeb je...
A co tak využí to, na co studuji? Doučovat děcka.., učit hrát na něco..., služby.. , dívat se dobře kolem sebe. Možnosti určitě jsou jen to chce nápad.

Datum: 25.05.11 20:53

Z ebay a dealextremu posílané věci nelze legálně prodávat v čr... pokud tě papnou přes inzerát z úřadu a zjistíže jsi mohl vydělat víc ne 10tis. ročně musíš udělat daňové atd... není to vůbec tak jednoduché.. jak si myslíš... takových jako ty je/ bylo na aukro plno..a už jich není tolik je to cca 3 roky zpět kdy tyto prodeje začali rapidně kesat díky finančáku...

A jak psali jiní.. za ručíčku a ukažte mi .. tudy opravdu cesta nevede..

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 25.05.11 23:01

A ten limit 10 tis. Kč je specifikován kde? Zákon nic takového nezná,

Od: juldab*
Datum: 09.08.11 13:10

10 tisic není v zákoně ale je tam "opakovaně" a na živnostenských úřadech panuje úzus že opakovaně je 3x do roka

Datum: 26.05.11 00:25

"za ručičku a ukažte mi" toto opravdu nepotřebuji. Někdo výše přispívající mě jen špatně pochopil a ostatní to hezky kopírují dál včetně vás "hangare". Možná jsem se špatně vyjádřil, ale šlo mi spíš o jakýsi přehled kdo v čem podniká a různé tipy na podnikání. Nemám zájem čítat postup jak na to, kterého ja mimojiné na internetu habakuk! o to mi skutečně nejde a omlouvám se jestli to tak vyznělo, ale spíš se mi jedná o ty tipy. Vím, že to jednoduché nebude, ale když se nad tím člověk trochu zamyslí, tak toto rádoby pravidlo platí v každém podnikání! Pokud příjmy přesahují určitou hranici, musí se odvádět daň z příjmu. Toho jsem si vědom, takže netřeba mě upozorňovat na takovouto věc a pakliže se budu v cirkusu stavět na hlavu za takové peníze, které tuto hranici také převrší, pak musím také odvádět daň z příjmu. Nemám zájem o žádné podnikání na černo jak jste naprosto špatně pochopil. Pochopitelně bych si zařídil živnost a poctivě odvádět daně z příjmu. Nevím jak vás napadlo aukro, ale to u mě moc úspěchu nesklízí. raději preferuji klasické inzertní systémy.

Od: roboot*
Datum: 06.09.11 10:00

Hangar zase neúplná odpověď. Legálně i toto zboží prodávat může, ale samozřejmě musí mít ŽL a odvádět daně. Máte pocit že na Aukru odpadli překupníci? Hihi haha :D

Překupníky neuznávám, uznávám ty, co mají zboží skladem k neprodlenému odeslání...

Datum: 06.09.11 17:25

Chce podnikat, prodávat zoží..přepokládám nové.. kde vezme 2 letou záruční dobu..? A další podobné věci které jsou třeba u podníkání a jinač limity jsou všude i na mateřské i v důchodu může člověk vydělat jen to musí být do určitého obnosu a to platí i pro podnikavce bez živnostáku...

Datum: 26.05.11 04:51
Jakýsi přehled a tipy podnikání získáte například v telefonním seznamu a Zlatých stránkách, tam se to firmami, podnikateli a živnostníky jen hemží... Člověk jen oči otvírá, v čem všem dnes lidé "dělaj prachy" Protože ti to nespěchá, zkus si listovat třeba v živnostenském rejstříku, tam v popisu činností můžeš najít inspiraci.

Datum: 26.05.11 06:33

Je to dnes všechno nějak naruby. Já jsem nejdříve pracoval jako normální zaměstnanec a teprve když jsem seznal, že by o mojí práci byl zájem i u širší veřejnosti, tak jsem začal v tom oboru podnikat. Dneska každej cucák, kterej umí prd, si myslí, že s prací na počítači a dvouletou praxí v řízení auta, a že takovejch je..., udělá díru do světa tím, že nám sem bude vozit další sračky z číny. Nejdříve musíš přesvědčit sám sebe, že máš co nabídnout a né škemrat o nápady v čem podnikat. Z tvého dotazu je evidentní, že jsi ještě dítě, protože dospělý muž by takové otázky veřejně ani neinzeroval.

Datum: 26.05.11 19:11

každý se nějak učí! A jestli podle Vás "starý pardále" jsem 20ti leté dítě, pak si to myslete i nadále. Nezačínám podnikat a dlouho podnikat ani nebudu. Jednak na to nemám prostor, finance ani čas. Jsem zvědavý člověk a pokud Vám takové typy lidí vadí, pak na podobné otázky laskavě neodepisujte! "Sračky z číny"? Docela vtipné tvrzení vezmu-li v potaz, že dnes každá druhá věc je z číny. Nehledě na to, že to byl jeden z několika nápadů.

Datum: 27.05.11 06:14

No jo a vo tom to právě je. Vám připadá že "sračky z Číny" jsou vtipné tvrzení, když se tam skoro všechno vyrábí, ale vtipného na tom není nic. V tom je právě ten problém náš a Evropy, že tam tu výrobu přesouvá. Oklešťujeme vlastní konkurenceschopnost a proto nás ta Čína válcuje. K čemu myslíte, že to spěje? Vyrůstá nám tady generace, která bude umět jen posluhovat Čínským majitelům výrobních prostředků, které budou obsluhovat dělníci z Ukrajiny.

Od: kecal
Datum: 27.05.11 10:57

Naše generace už posluhuje-zejména skopčákům a japoncům,A miliardy vydělané těmito novodobýma otrokářema jde ven z republiky.Nám tu zbyde pár kaček.

Datum: 26.05.11 19:35

No joo, ale tytéž sračky sem naše firmy vozí a prodávají ovšem o hodně dráže..., že jim ta sračka vyletěla do vesmíru ... Oni když chtějí, tak umí, spousta i našich si tam nechá zboží vyrábět. Nejde o otázku původu, ale kontroly. Ostatně, co dnes není čajna, stačí otevřít počitadlo. Mám Fiata z Turecka.

Od: bibinka2
Datum: 27.05.11 11:41

Říkáš, že se nebojíš práce, chceš trochu podnikat, nebo se rozkoukat, zkus něco menšího, nevím odud jsi, ale napadlo mi co takhle čistit boty na Václaváku? Dříve jsem tam pár chlapců viděla, práce měli dost, ale už se jim asi moc nechce. Kapitálu míc moc nemusíš, dát si papíry do pořádku, poptat se. Když jsem byla v Portugalsku, tak v Lisabonu je to dost rozšířená profese, několik jich je vedle sebe v každé větší ulici, malý stánek, zákazník má takovou zvýšenou židličku, a dá před nej nohu na trnož, on sedí obkročmo před ním a už to mydlí... Sama jsem si tam nechala vyčistit boty, v životě nebyly tak dobře vyčištěné, jako nové! Třeba se tomu budeš smát, ber to jako inspiraci.*jasne*

Datum: 27.05.11 11:53

No a co když bude chtít úřad třeba 1000 Kč za metra? A dnešní boty, už nejsou jen polobotky kožené, do toho bych nešel, jediná náhrada škody a krachl. Dělá VŠ a bude čistit boty, to na víc nemá?

Od: bibinka2
Datum: 27.05.11 13:58

Nerozumím, co myslíš 1000 Kč za metra? A jaká náhrada škody, tu snad můžeš udělat všude, to bys nesměl nic dělat. A co se týče vysokoškoláka, to by jsi se divil, co všechno musí dneska vysokoškolák dělat, vysokoškoláků je jak psů, o pořádného řemeslníka, který tě neokrade nezavadíš. Minulý týden jsem zavolala řemeslníka, takového hodinového manžela na opravu zámku, ukopnutého rohu a podříznutí dveří. Asi to byl nějaký propuštěný vysokoškolák, prý začíná, ale myslela jsem, že ho vyhodím, byl levý jak šavle, řekla jsem jen at to dá aspon do původního stavu. Asi tak.*smich*

Datum: 27.05.11 14:08

zábor místa, zadarmo je NIC. No čištění bot mu pomůže, to bude mít kvalifikaci, tak to může té školy nechat. Kdo je pak chce, teoretiky.

Od: petrnoname
Datum: 05.06.11 09:41

Zdravím tě a ostatní taky,

na tvou docela přímou a logickou otázku nabízím přímou odpověď.

Ano řešení i varianty existují... jsou i slušné pracovní pozice ale takové

člověk získá až po létech námahy a praxe.

Pak ale také existují varianty typu vyzkoušet si podnikání!

Samozřejmě, odvaha by možná byla...ale tvá otázka zněla... V ČEM?

Nechci ti nabízet práci ani podnikání... ale jsem ochoten ti ZDARMA pomoci

projít a vytvořit ti tzv. finanční analýzu - ona finanční gramotnost je totiž v ČR

na úrovni středověku...a odněkud se člověk musí odrazit. Pokud si projdeme

tvou analýzu, můžeme najít i vhodné zaměření...čím a v jakém odvětví začít!

Tuto nabídku ber jako dobrovolnou. Rád předám své zkušenosti úspěšného

podnikatele nové generaci.

Od: kaya
Datum: 06.09.11 00:42

Uděláš takovou analýzu i mně...? Kája

Datum: 06.09.11 09:53

Není problém.

můj email je: petr-noname@seznam.cz

napiš a domluvíme se.

Od: carl
Datum: 05.06.11 10:22

Pokud si ještě student a moc o ekonomickém světě nevíš tak bych ti doporučil jít na to trochu od lesa a přečíst si něco o ekonomii. Například Holman má celkem zajimavou knihu a tam bys našel i zdroje od jinejch ekonomu. Samozřejmě o tohle co ty se tu snaží plno lidí, někde se uchytit a podnikat, ale někdy to nemusí bejt ani nějaká mezera na trhu a stačí vyniknout třeba v něčem co už tu dělá každej, ale třeba to můžeš udělat jinak. Přeprodávání zboži prostě neni nic extra náročnýho, proto to dělá plno lidí, ale objevit něco zajímavýho co lidi chtěj, například: jojo nebo rubikova kostka - blbosti ale jakej úspěch to ve svý době mělo. Jak již bylo řečeno je to o známejch, tak se zkus porozhlédnout v okolí co kdo dělá nebo co koho zajímá a přidat se k němu nebo s ním něco založit.

Datum: 05.06.11 11:14

pokud chceš poradit, nebo vyzkoušet.. na trhu v ČR a SK se v těchto dnech zpouští novinka na trhu.

Být někde první nebo na začátku.. je z hlediska marketigu naprosto zásadní a ne každému se to poštěstí.

Možná tě to zaujme... posílám odkaz:

www.bytmarket.cz

Od: tasso
Datum: 09.08.11 11:51

Ahoj, muzes mi prosim Te poslat vice info. na mail tasko23@gmail.com. Dekuji :)

Od: kamilj*
Datum: 07.07.11 04:37

Ahoj,do pořádného podnikání musíš vědět jakou chceš dát počáteční investici ,mít prostě základ za který nakoupit potřebné a pak to rozjet.Ale musíš také vědět ,že o tuto investici můžeš přijít pokud to nevyjde.Od nuly to jde také ,ale jsou to vyjimky.

Zkus doučování a hlídání dětí školního věku,venčení psů ,obstarání nákupů,doprovod starších lidí k lékaři ,sekání trávy aj.to přeci v Praze vše je ,nauč se dělat web.stránky .

Datum: 07.07.11 06:20

Jirko,až dokončíš školu,tak si musíš najít práci.Jakoukoliv.Pak se musíš něco naučit.Třeba stavět komíny.Nebo opravovat auťáky.Zedničit.Až to budeš umět a budeš mistr,pak můžeš začít podnikat.

JABRAKA

Od: amlim*
Datum: 15.07.11 22:35

Mrkněte do vnitřní pošty.*jasne*

doplněno 09.08.11 12:01:

nebo nechte kontakt na:

hrdina.jarda@seznam.cz

Datum: 17.07.11 22:08

Tolik různýchh krejčí, šiček a j. na světě a jediná číňanka dostane nápad dělat kopii svatebních šatů K. M. Pak že každý nemá šanci ...

Od: lakovka
Datum: 22.07.11 04:26

co vás baví? v tom podnikejte...

Od: j71
Datum: 07.08.11 18:09

Lepší bude když Vám studium půjde a dotáhnete to na vejšku. Vydupat firmu z ničeho to je velká řehole . Pokud se do toho přece jen pustíte je pravda , že jste oproti zaměstnanci (pánem svého času i když je to hodně úsměvné ) jak již tady bylo psáno , ALE nulová neschopenka , hodně mizerný důchod atd.atd. Oproti tomu když budete mít vějšku tak můžete mít plat 40 a víc. To se budete muset v podnikání jó otáčet abyste to vydělal a i když to vyděláte tak Vám půlku sebere stát daň,soc., zdrav.Tak hodně štěstíí při výběru toho pravého.

Od: jarmik*
Datum: 06.09.11 19:00

Na tohleto jsou příručky. Jste mladý, zajímáte se o to ve správnou dobu. Jděte do knihkupectví nebo do knihovny a zajděte do oddělení osobní růst. Tam najdete desítky brožurek plných různých tipů a zkušeností.

Asi je jasné, že je potřeba naučit se jednat s lidmi, naučit se prodávat. Třeba ve slavné (což neznamená, že řada lidí ji nepovažuje za zcela pitomou) brožurce Bohatý táta, chudý táta, která pojednává přesně o tom, na co se ptáte, tak se doporučuje jako první krok přijmout práci takovou, kterou přesně nikdo nechce: jako distributor nějakých nesmyslů. On tam říká, že tyhle firmy, které jsou založené na agresivním prodeji, tak mají výborná školení, kde do průměrných lidí z ulice natlučou opravdu užitečné zásady, které se hodí do podnikání. Pak se budete otloukat při pokusech něco prodat, nic neprodáte, to nevadí, jste mladý, to unesete. Do 30 Vám třeba jedna dvě společnosti zkrachují, ale když to budete dělat od počátku na s.r.o., tak to přežijete. A pak něco zafunguje.

Takhle se to alespoń píše v Bohatý táta, chudý táta. Četbu bych doporučil, není to dlouhé, takže jestli nebudete s tím souhlasit, tak tím čtením Vás neubude.

doplněno 06.09.11 19:03:

Jo, ještě bych doplnil, že Bohatý táta, chudý táta píše, že největší zoufalost je hledat práci od počátku pro peníze. Protože z jeho pohledu pracovat jako zaměstnanec znamená, že nikdy nemáte slušné peníze, máte to dělat jen pro zkušenosti do svého budoucího byznysu.

Od: chihiro
Datum: 20.08.14 10:42
Ahojky Jirko:) mohl bys mi, prosím, poslat webovky, na ten čínský obchod? Byla bych ti moc vděčná. ethericworld@gmail.com :)

Datum: 20.08.14 13:11

Pokud Vám to matematicky myslí, zkuste poker.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.