Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Omluvný dopis za ublížení na zdraví?

Od: bgfb* odpovědí: 2 změna:

dobrý deň,
prosím Vás o radu: nedávno som zrazil pani na prechode a ozval sa mi jej pravnik, ze chce odškodné 200.000kč(nemá následky) Vyčetrovatelka mi poradila nech jej napišem omluvný dopis a pošlem 20.000kč, že to bude dostačujúce a sudca stiahne trestne stíhanie. može ešte pani podať trestné oznámenie na civilnom súde? lebo toto trestne oznamenie podala policia ČR. dakujem za rýchlu radu a odpoveď

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

1x
avatar bruno2

Na tento případ se vztahuje § 307 trestního řádu. Prostudujte si jej prosím.

Podmíněné zastavení trestního stíhání
(1)V řízení o přečinu, může se souhlasem obviněného soud a v přípravném řízení státní zástupce podmíněně zastavit trestní stíhání, jestliže
a) obviněný se k činu doznal,
b) nahradil škodu, pokud byla činem způsobena, nebo s poškozeným o její náhradě uzavřel dohodu, anebo učinil jiná potřebná opatření k její náhradě,

a vzhledem k osobě obviněného, s přihlédnutím k jeho dosavadnímu životu a k okolnostem případu lze důvodně takové rozhodnutí považovat za dostačující.
(2) V rozhodnutí o podmíněném zastavení trestního stíhání se stanoví zkušební doba na šest měsíců až dva roky. Zkušební doba počíná právní mocí tohoto rozhodnutí o podmíněném zastavení trestního stíhání.
(3) Obviněnému, který uzavřel s poškozeným dohodu o způsobu náhrady škody, se v rozhodnutí o podmíněném zastavení trestního stíhání uloží, aby škodu v průběhu zkušební doby nahradil.
(4) Obviněnému lze též uložit, aby ve zkušební době dodržoval přiměřená omezení a povinnosti směřující k tomu, aby vedl řádný život.
(5) Proti rozhodnutí o podmíněném zastavení trestního stíhání může obviněný a poškozený podat stížnost, jež má odkladný účinek. Rozhodne-li o podmíněném zastavení trestního stíhání soud, má toto právo též státní zástupce.

Toto ustanovení se v praxi dosti často používá, jetliže je viník doposud bezúhonný, má dobrou pověst a pod.

Moje známá - řidička auta - přehlédla na křižovatce cyklistku, způsobila jí zranění, z kterého se léčila 3 týdny. Poslala jí omluvný dopis, navštívila ji doma a poslala ji 5.000 Kč. Státní zástupce trestní stíhání podmíněně zastavil a stanovil zkušební dobu v délce 1 roku.

doplněno 23.05.11 14:54:

Zastavení trestního stíhání však nevylučuje právo poškozeného v rámci občanskoprávního řízení podat žalobu na náhradu škody (na zdraví, na majetku, atd.).

Vidím to tedy tak, že pokud jste bezúhonný, nejste notorickým porušovatelem zákona o silničním provozu a zachováte se tak, jak vám vyšetřovatelka doporučila, máte velkou šanci, že trestní stíhání bude podmíněně zastaveno. Souhlas poškozeného se v tomto případě nevyžaduje, ten se může pouze proti rozhodnutí odvolat a to ještě vůbec neznamená, že rozhodnutí bude zrušeno. S náhradou škody je to trošku horší, záleží na tom, jak moc se bude chtít druhá strana na vás "zahojit". Pokud budou její nároky přehnané, nechte o věci rozhodnout soud.

 

buss
hodnocení

0x

Pokud na to poškozený přistoupí, tak to tím vyřešil. Někdy je to vachrlaté, co když se objeví později nějaké následky, ale to už je problém poškozeného, aby to uvážil.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]