Kdo platí převod nemovitosti

Od: Datum: 04.11.12 10:26 odpovědí: 3 změna: 04.11.12 11:44

Dobrý den,kdo platí převod nemovitosti?Prodávající nebo kupující?Jaká částka se platí? Je to dané třeba v procentech?Pokud se platí v hotovosti dá se někde zjistit pravost peněz?Může se třeba zajít do banky a požádat u přepážky zda by ověřily pravost peněz?Děkuji všem.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 04.11.12 10:51
 

Převod platí prodávající a z té vyšší částky buď z prodeje nebo odhadu, platí se v procentech na finančním úřadě a pravost peněz se dá ověřit i v bance

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 04.11.12 10:58
 

Prodávající, nejčastěji a kupující v takovém případě funguje jako ručitel. Je dobré ošetřit smlouvu tak, aby např. plynula pro prodávajícího sankce právě v případě neuhrazení. Jinak vše v zákonu, vizte § 8.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.12 11:44
 

Peněžních toků spojených s převodem nemovitosti je víc...

a) odměna právníkovi/advokátovi za sepsanou smlouvu (několik tisíc Kč) - zpravidla platí kupující, ale mohou se dohodnout i jinak.

b) poplatek za ověření podpisů na smlouvě (30,- a více Kč, dle toho kdo ověřuje), pokud si ji píšete sami - zpravidla kupující, ale opět se mohou dohodnout jinak (v případě sepsání smlouvy právníkem, je ověření podpisů v ceně)

c) poplatek za vklad na katastr (aktuálně 1.000,- Kč) - zpravidla kupující, ale opět se mohou dohodnout jinak

d) platba za nemovitost (desítky tisíc až miliony Kč) - vždy kupující *smich* Zpravidla jde o převod na účet prodávajícího, ale u menších částek lze i platbu v hotovosti (např. několik desítek tisíc za garáž). Ověřit pravost bankovek můžete např. v bance, ale počítejte s pravděpodobným poplatkem za tuto službu. Určitě bych doporučoval bezhotovostní převod.

e) platba daně (částka je v procentech) a platí se buď částky prodejní nebo odhadní (vždy z té, která je vyšší) - vždy ji platí prodávající, ale opět je to na dohodě a výše daně může být např. zahrnuta v ceně nemovitosti

Výši daně si můžete spočítat např. zde: http://www.finance.cz/dane-a-…-aplikace/prevod-nemovitosti/

Ohodnoceno: 4x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.