Řemeslný kroužek?

Od: Datum: 24.12.12 14:57 odpovědí: 4 změna: 24.12.12 17:04

Nikde v okolí není nic jako řemeslný kroužek nebo kroužek kde by děti mohli opravdu něco vyrábět a když ano tak se to změní na rozšířenou výtvarku nebo jsou to kroužky které fungují zvláště v době svátků tedy kolem vánoc , velikonoc a dělají dárky . Celkem dost dětí zajímají řemesla od zpracování dřeva až po stavby domů ovšem většinou nemají možnost něco takového navštěvovat protože nikde nic takového není a jak sem již říkal když ano není to něco co by stálo za řeč a děti nakonec jsou sklamané protože se většinou jedná o věci jako je výroba věcí z papírů což může být jednou zajímavé ale když to dělají celý rok už to tak zajímavé asi není. Má představa je nechat děti přičuchnout k opravdovému řemeslu znám plno lidí kteří jsou řemeslníci v různých oborech a na projektu by se rádi podíleli ovšem s vedením nějakého kroužku nemám zkušenosti nevím co potřebuji a hlavně nevím jak začít , hm co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michalov*
Datum: 24.12.12 15:27

Podnětné! Rozhodně.řemesla se dost vytrácí.Já se vyučil truhlařině.Pamatuji,že jsem jako malý kluk trávil v tátovi dilně hodiny a sám jsem ruční pilkou pižlal všechno možné. *smich*Zatloukal hřebíky atd. Nejlepší bylo když jsem rozřezal něco co měl táta uchystané na něco jiného...*smich*Tehdy totiž nebyly počítače.Dnešní děcka jsou některé s manuální zručností na štíru.Sednou k počítači a hodiny hrají hry,kde je vše snadné a je to hned. Myslím,že mnohé se ani k nějakému řemeslu nedostanou,protože ani netuší,že něco takového existuje. Zkušenosti s vedením dětského kroužku nemám,ale klidně bych di něčeho takového šel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 24.12.12 16:15

Mnoo, buď to zakrýt školou (ale vím, že není nějaký extra zájem, už za to nejsou čárky), nebo ve větších městech jsou na to určeny organizace pro mimoškolní činnost, mají prostory, tam fungovat jako lektor, nabídnout se. Ti zajistí i propagaci.
Nebo sám. Pak si vytvořit metodiku, co se bude dělat, co se nabízí. Ovšem pak riziko, co když se něco stane? Jsou přece hasiči, rybáři, vodáci a pod...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.12 16:20
avatar

Akorát písnu,že nápad je výborny nápad,víc nepovím,protože nevím;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.12 17:04

Napad super. Bohuzel zijeme v dobe naprosteho formalismu, alibismu, predpisu skoro i na to jak si utirat zadek a obdivoval bych toho dobrodruha, ktery by do toho sel sam za sebe jako obcan i organizaci, za kterou odpovida jeji reditel ci statutar. Kdyby se neco stalo a mala stojanova vrtacka nahodou namotala rukavek detatka pri vrtani 8 mm vrtakem do dreva a detatko melo na rucicce modrinu, na Nove by to ho odvazlivce uvlaceli a rodice podavali trestni oznameni.

Takze pouze soukrome, co clovek umi, to preda, napriklad destilety syn pritelkyne je neuveritelne sikovny a zvidavy, tak se mnou vrta zelezo, drevo i priklepem, obcas mu dam sbijecku 5 kg sbijecku SDS max a kluk seka s chuti a radosti, reze drevo primocarou pilou, s kladivem a hrebiky je kamarad, ted touzi, at ho naucim svarovat obloukem, coz ho naucim delat housenky po vanocich, a tak. Na leto planuju zprovozneni simsona, coz je dobra skola, lehky servis aut je taky super skola.

Realne pak cela spolecnost remeslne degeneruje a upada a bude to cim dal horsi. Proto nejsou treba zadne chemicke krouzky jako za meho mladi, kde jsme ziskali spoustu know-how,ktere jsme pak aplikovali na namichani toho spravneho pomeru travexu, cukru a okyslicovadel a spoustu dalsich uzasnych aplikaci, ale bezpohlavni krouzky, kde se pracuje s papirem, lepici pastou, eko barvami a vrcholem odvahy je nechat deti pracovat s ostrymi spejlemi ci nedej boze jehlami - co kdyby si vypichli oko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.