Plíseň nehtů - exoderil vs ocet

Od: Datum: 20.05.11 12:50 odpovědí: 28 změna: 31.10.15 22:48

Mám na palci a malíčku u nohy plesnivý nehet. Byl jsem na kožním, doktorka mi dala mastičku Batrafen a exoderil na plíseň nehtů a nařídila nemocné nehty pilovat a mazat. Tak už přes rok piluji a mažu, léky došly a nehty jsou plesnivé stále. Slyšel jsem, že by mohl pomoci ocet. Nějaká houba, která tu plíseň prý sežere stojí v lékárně kolem 400,- Kč - mohu tomu věřit? Poradí někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.11 12:54
avatar

Loizo.ještě budeš mazat 10 či 20 let a trošičku se to zlepší do hrobu.ekni si o Batrafen - roztok-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: burt
Datum: 15.01.15 10:36

Lidi mne na plisen nehtu nepomohlo ani savo ani ZADNY dalsi prodejny doplnek a ze jsem vyzkousel opravdu VSECHNO za dohromady x tisic.

Pomohl az Laser. Nutno vice osetreni.
Kazdy lepsi dermatolog ho ma k dispozici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.11 14:01
avatar

No plísně a mykózy jsou velice úporné; batrafen se na to dává a myslím, že je dobrý, ale jak vidno, obratem to nepomůže. Chce to vytrvat, a taky možná trochu změnit životosprávu. Neřekl vám kožař, že nemáte jíst čokoládu a sladkosti? Někdy to múže mít vliv. Možná byste mohl léčbu podpořit (ale ne nahradit) koupelemi nohou v růžovém roztoku hypermangánu. Nicméně za kožařkou jděte znovu, a vám napíše další mastičku (možná zase Batrafen, ale možná medikaci změní - ono tahle lékařská disciplina občas postupuje metodou pokusů a omylů), a při té příležitosti můžete pokonzultovat ten hypermangan, nebo i ty drahé přípravky z reklam. O tom, co píšete, jsem neslyšel, ale to nic neznamená. V reklamách doporučují Canesten - speciální sadu na nehty. Což o to, Canesten je dobrý, ale speciálně tahle sada je taky pěkně drahá, a doktor ji asi nepředepíše, to pojišovna určitě nehradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.11 15:48

Tak ten Canesten krém máme doma, manželka ho dostala od gynekologa. Mám to zkusit s tím mazat?

Datum: 20.05.11 17:42
avatar

Škodit to neuškodí, i pomoci může, ale já se musím omluvit, trrochu jsem to popletl, ten speciál na nehty je Canespor jednou denně, sada na nehty.. Oboje jsou to léky od Bayerů a jsou dobré; ten Canespor na nehtu je ale opravdu drahý, stojí kolem čtyř stovek. S tím nemám zkušenosti, Canesten i Canespor v jiných indikacích jsem zkoušel, jsou to dobré léky, ale znovu - mykózy jsou úporné a u nehtú obzvl᚝.. Možná byste se mohl podívat na http://www.canesten.cz/canesten/, tam se dozvíte víc.

A ještě dallší rady, ale ty asi máte už od kožařky: pozor na zapaření. nohou. Nenosit ponožky z umělin, raději bavlnu, denně střídat, vzdušnou obuv, větrat ji, nechat vyschnout a tak vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.11 16:39
avatar

Jak vypadá ta plíseň? Jsou to takové bílé fleky na nehtu, že to vypadá, jakoby odumíral, a začíná se jakoby odchlipovat od nehtového lůžka? Jestliže máte stejné příznaky, tak na to spolehlivě funguje CLOTRIMAZOL AL SPRAY 1 %. Mám to vyzkoušeno. Dvakrát,i třikrát za den nastříkat, a vmasírovat i do nehtové kůžičky. Nejlepší je to na noc. Může to trvat i pár týdnů, než uvidíte začínající pozitivní výsledek. To záleží na tom, jak pokročilé je napadení nehtu plísní, nebo "houbou", ale když vydržíte, uvidíte, že se Vám to vyhojí. Spray koupíte v lékárně, bez receptu a ani není moc drahý, snad kolem 50kč. Brzké uzdravení přeje Suzymon. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.05.11 21:30

Nehet se neodchlipuje, drží dobře, ale rohovina nehtu zbělá a jakoby nabobtnává, je pórézní a ztlušuje se. Po opilování se projeví vláknitá struktura té plísně. Vlákna pak vedou až do nehtového lůžka.

Datum: 27.05.11 23:07
avatar

Hm, tak to sledujte, ale raději nečekejte, až se začne odchlipovat, protože k tomu po čase dojde. Mám to za sebou, a opravdu mi pomohl ten spray, co jsem Vám napsala. V každém případě, tím nic nezkazíte, a nezrujnuje Vás to. Já to tedy nijak nebrousila, a tak nevím, jestli jsem tam měla nějaká vlákna. Nerada bych poradila ŠPATNĚ, to by mě mrzelo moc. Ale dnes je v televizi taková reklama na nějaký zázračný lék, na nehtové plísně, tak třeba zkuste ten. S pozdravem Suzy. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: biba
Datum: 11.07.11 20:27

Aloisi tu houbu jsem měla, má požírat plísně a nepřestat dokud to nezmizí, mě ale ten zázrak nepomohl, jen jsem o pár stovek chudší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.11 18:48

Já té reklamě také nevěřím a nekoupím to. Našel jsem doma starší mast - Triamocolon a zdá se, že zabrala.

Datum: 12.07.11 20:54
avatar

Ani já nevěřím na zázraky. Proto jsem poradila tu vodičku, teda sprey, ten opravdu nestál ani stovku, a já mám po problému. A to jsem měla hluboce napadené nehty na palcích, a pak se to už přenášelo i na ostatní prsty. Jenomže Vy jste psal, že jste s tím byl u doktorky kožní, tak jsem se divila, že Vás dlouhodobě léčila bezvýsledně. Já šla do lékárny a dramaticky vylíčila stav svých nehtů *smich* a také peněženky. Obdržela jsem "vodičku" a bylo to. A když jsem Vám odpovídala, vzpoměla jsem si na tu reklamu, tak jsem se prostě snažila ze všech sil, abych Vám nějak pomohla. No ono je nejdůležitější to, jestli se Vám to už zlepšilo. Když jste našel mastičku, která pomáhá, máte vyhráno! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.11 22:48
avatar

Pozor na Triamcinolon - jestli je to ono, čím se mažete - je to kortikoid, nesmí se používat dlouhodobě. Délka léčby by neměla přesáhnout 2 týdny, a to Vám na plíseň pravděpodobně nebude stačit. Přečtěte si pozorně příbalovou informaci, a nenaděláte na svých nehtech víc škody než užitku.

http://www.lekarna.cz/triamcinolon-e-leciva-ung-1x20gm/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gracie01*
Datum: 14.07.11 15:16

Taky jsem zkoušela chytrou houbu a žádný účinek, plíseň přetrvává. Ze zoufalství jsem zkusila postříkat nehty savem na plíseň na zdi. Možná trochu pomohl, ale nevím jestli to neobsahuje nějaké jedovaté látky. S plísní na nehtech bojuji mnoho let a nepomohli ani doktoři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.11 21:19
avatar

Savo na plíseň raději ne, to je pěkný svinstvo (tedy pro člověka), i na kontakt, i při vdechování. To je v podstatě chlór, dráždí oči a pokožku, při styku s kyselinami uvolňuje jedovatý plyn, při styku s pokožkou přímo na obalu doporučují (spíš nařizují) okamžitě omýt velkým množstvím vody, při požití vyhledat urychleně lékařskou pomoc, používat jen v dobře větraných místnostech atakdále atakdále...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 12.07.11 22:12

Ptal jste se na ocet. Já se o něm dozvěděl tady na poradně.Už půl roku si vždy večer do něj ponořím konečky prstů s nehty. Můj poznatek: nevyléčí úplně, ale plíseň omezí, zpomalí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.11 22:59

a delali vam testy o jaky druh plisne se jedna?pribuzne neco takoveho provadeli a pak teprve dali patricne mazani nebo tablety.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.11 08:38
avatar

Tablety většinou neradi, je to drahé, ale vnitřní léčba působí nejlépe. Ty testy by dělat měli, ale taky to často až jako to poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 18.07.11 22:35

Kožařka mi na rovinu řekla, že volně prodejné léky většinou nefungují. Pokud nezabere jeden přípravek, je čas na druhý, dříve se dokonce plíseň léčila právě střídáním preparátů po 14 dnech. Ohledně tablet, u nás jsou s tím ciráty a v Německu je Nystatin volně prodejný, je to otázka 35€.

věcem, které nehradí pojišovna, ale mají reklamu všude bych nevěřil, výjimkou jsou léky typu Brufen apod, kde víte, že to dříve léky byly a vyřazení je otázkou ceny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monina*
Datum: 26.09.11 09:46

ponožky a boty vystříkávat naředěným octem s vodou, jinak to chce nehty obrušovat - nejlépe docházet na medicinální - suchou -pedikúru, kde nehty obrousí a pak potírat, opravdu to chce vydržet, trvá to dlouhou dobu, já např. od ledna a nic moc výsledky nevidím, teď budu zkoušet clotr.spray, jinak vyzkoušeno Batrafen i Exoderil, moc to nefunguje, léky typu Terfimed zase ničí střevní flóru, zkuste si na inter. najít jméno Hana Hušková, specialistka v oboru podiatrie, nabízí rady ohledně plísně na nehtech a doporučí vám spec. vodičky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrouzek
Datum: 13.10.11 10:28

no já jsem si ten canespro sadu na nehty koupila.A můžu jen doporučit je to výborná věc.Všechny ty houby a plísně se skrývají pod nehtem a je super že canespro ten nehet bezbolestně odstraní.Je to sice drahé ale nemusím chodit k lékaři čekat hodiny a být za pokusného králíka.plíseň jsem měla na celém nechtu-palce,A dlouhá léta.

Krásně se to oškrábalo škrabkou která je součástí balení.Jen náplasti mi došli.tak jsem si koupila obyčejné elastiské a jsou lepší než ty origoš,drží mnohem lépe.Přece nebudu kupovat celé balení znova jen pro náplastě.Pořád ještě léčím.Koupila jsem si na doléčení canespro krém.ten stojí kolem 130 kč. Nechci aby se mi to vrátilo.

Počkala jsem si na hladnější počasí protože léčit to v létě kdy se nosí sandálky a chodit s olepenýma prstama se mi fakt nechchtělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.11 13:43

Vysvětlí mi někdo, proč jsem si celý život platil měsíční nemocenské pojistné (a nebyly to malé peníze!) a nyní jsou léky, které mi předepíše lékařka (a ještě si na ně musím doplatit!) naprosto neúčinné a naopak účinné jsou léky, které si musím za plnou cenu a bez receptu koupit v lékárně? Nebylo by úspornější pro VZP, kdyby ty neúčinné léky vyškrtla ze svého seznamu?

Datum: 31.10.11 14:03
avatar

Ono s tou účinností je to případ od případu. Nicméně kdyby je pojišovna ze seznamu vyškrtla, musela by zařadit jiný z této kategorie a úspora pro ni tudíž veškerá žádná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 09:14
avatar

exoderil funguje, tedy ta vodička. Mast nevím, dostal jsem jí, ale nepoužil. Vymyslel jsem si vlastní návod, který funguje docela přesvědčivě a rychle. Žádné máčení ani pilování :)

Pod nehet jsem dal manikůrové nůžky, aby se tam vytvořila škvíra (nebolí to), jak je ten nehet napadený tak prostě není z vnitřní strany přirostlý *blee* Vodičku jsem si kápnul přímo do této škvíry a nechal působit cca minutu. Pak nůžky vytáhnul, přebytek osušil. První aplikace lehce pálila (až jsem byl nervózní), druhá další den už jen malinko a postupně už to skoro nebylo znát, že to něco dělá.

Vydržel jsem takto měsíc, dělal to každý den den večer. Po té už jen jednou v týdnu, když jsem si vzpomněl. za cca 2 měsíce bylo vidět zlepšení a postupně to odrůstalo. Ovšem pokud přirostly 2mm, tak čistý byl jen 1mm. Asi taková je to rychlost *uf*

Na celé odrůstání jsem si v mém případě počkal asi 4 roky, ovšem aplikoval jsem exoderil jen první rok (měsíc denně, pak už jednou v týdnu), pak už ne. Ještě cca 1/4 lahvičky mi zbyla, takže jedna stačí. *palec*

Sledujte pečlivě i ostatní nehty, snadno se to přenese na jiné a je dobrý to podchytit včas a nečekat až se to rozvine!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaruska
Datum: 17.01.15 22:56

Musím říct že chytrou houbu máme v rodině odzkoušenou a dobré. Ona ta investice je většinou jednorázová. Mastička sice stojí méně, ale musí se používat měsíce. Houbu jsem kupovala pro manžela ve formě zábalu a k tomu prášek do bot, jelikož má problém se zápachem, který často také způsobují prý plísně. A musím říct, že nehet začal hezky odrůstat již po několika týdnech, ale celý nehet odrostl až cca za půl roku. Myslím že je to asi rok co už je nehet odrostlý a vše je v pořádku. Žádný návrat a celkem ani zápach, musím zaklepat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: danuse
Datum: 27.02.15 18:34

chtela bych vedet zda pomuze exoderil vs ocet mam plisen na malíčku střiham a to a piluji a nemuzu se toho zbavit muzete mi poradit dekuji abrahamova

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sissa
Datum: 28.02.15 07:41

Měla jsem plíseň na palci u nohy 5 let. Ke kožnímu jsem šla v začátcích, psal mi Batrafen, exoderil a další preparáry, plíseň se vesele zvětšovala. Vyskoušela jsem opravdu vše co je výše v diskuzi popsáno, koupila jsem si houbu- zbytečná věc, Canespor,

Clotrimazol, nevím už jak se vše jmenovalo, koupala jsem to v octu, ano i v SAVU, stříhala, pilovala, vše marně .

Nakonec jsem si nechala udělat test jaký mám druh plísně a předepsat léky k vniřními užívání, až to mi pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bud
Datum: 11.03.15 20:21

houba vyzkoušena 3x po sobě výsledek ,,0,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mandalajka
Datum: 31.10.15 22:48

Já mám s chytrou houbou výborné zkušenosti Babi i manžel meli plíseň. Babi na nehtech a manžel v meziprstí a po pár zábalech výsledek. U babi samozřejmě trvalo než nehet odrost, ten po škozený od plísně usí odrůst. U mažela hend po první aplikaci přestalosvědit. Tak uvidíme zda vydrží. Zatím druhý měsíc oba bez příznaků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.