Použitý textil - co s ním?

Od: Datum: 09.01.13 18:54 odpovědí: 5 změna: 10.01.13 10:24

Ahoj všem,

obracím se na vás s následujícím dotazem a budu rád, když mi napíšete své zkušenosti.

Nemám nic proti tomu, aby textil, který já nebo kdokoli jiný už nenosím z různých důvodů(např. je mi malý), posloužil například sociálně slabým občanům. Textil, který už nelze nosit a je poškozený, většinou vozíme do sběrného dvora nebo dáme pytle před dům, když je svoz. To mi přijde také lepší, než aby se to válelo na skládkách a textil se rozkládá dlouho, když je nyní možnost zrecyklovat to pomocí moderní technologie.

Ale k problému: Naše příbuzná dává do pytlů kdeco. Tedy horší textil, proti kterému nic nemám, aby šel buď na charitu nebo na recyklaci, ale i pěkné kousky. které měla párkrát na sobě. Tohle všechno pak dává na charitu. Jelikož je ale textilu celkem dost a je dost i těch pěkných kousků, přijde nejen mně, ale i synovi známé škoda dávat všechno zdarma na charitu, když jsou tam právě i pěkné kousky oblečení. Přecijen, to oblečení něco stálo a tak by bylo dobré nějaký peníz z toho dostat nazpět. Sekáče v našem malém městě prý od místních lidí oblečení neberou a syn si doma také sekáč zařizovat nechce, napadl mě tedy internet: Máte nějaké zkušenosti s prodejen textilu na internetu? Nebo je zde nějaká jiná možnost, jak textil prodat? Děkuji všem za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 19:04
avatar

www.aukro.cz, www.mimibazar.cz, www.mimiaukce.cz, www.votovohoz.cz... a mnoho dalších:)

Na charitu už pěkné věci nedávám, protože jsem v nich, v naivní představě, že přijdou opravdu potřebným, potkala cigány.

doplněno 10.01.13 10:26:

Dnes mnoho maminek šetří každou korunu a na mimibazaru a mimiaukci se toho prodá mnoho... pokud jsou věci v pěkném vztahu a nabídnete je za dobrou cenu, neměla bych strach:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 19:18
avatar
Člověk kolikrát čumí co lidi na aukro hodí za šunty a ještě víc když pak vidí že to někdo i koupil ;)
Tak proč tam nedat slušný věci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 07:39
avatar

Totak, asi máte pravdu. Ale po zkušenostech se rčením: Podle sebe soudím tebe, se ptám, koupila bych si něco takového? Určitě ne. Zajdu raději k Vietnamcovi a koupím nové, možná i levněji. Kouknu, ohmatám, vyzkouším. Nebudu kupovat prastaré hadry na netu, zvláště pak, když nevím, z jakého jsou materiálu a jestli mi budou. A ještě platit poštovné! *ee* Zbytečná snaha, zbytečná práce, zbytečné výdaje. *hej*Je zajímavé, jak se lidé špatně loučí s tím, co už nepotřebují, nemá to žádnou hodnotu, dokonce ani pro ně, neplní účel. Počínaje odpadky, zbytky zkyslého jídla, kosti, smradlavé maso pod okny paneláků lákající potkany a přivádějící pejskaře k šílenství. Plné sklepy, půdy, garáže, starými, nepotřebnými, plesnivými smradlavými krámy, které už nikdo nikdy nepoužiie. Nedávno jsme v našem domě předělávali sklepy. Bylo to na grc *sok**sok**sok* Nacpanými skříněmi hader. Proč si myslíme, že naše staré krámy se někomu budou hodit?! A ještě snad za to bude vděčný?! A zaplatí za ně a i poštovné k tomu?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 10:24
avatar

Babkazov, dobře polovinu věcí mám z netu, a divila byste se, jaké skvělé věci jsem za dobrý peníz nakoupila. A to byly věci třeba jen vyzkoušené. A poštovné 50kč? To přežiju:) Prodejci uvádí i složení výrobku a samozřejmě rozměry, můžete si prostě vybírat, přeměřit...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 07:34
avatar

Je to těžké. Sekáče od Vás nic nekoupí, tahají sem oblečení ze Západu, což je pro případné české zákazníky atraktivnější.

Na bazoši je hodně oblečení, některé pěkné, někdy hadry, že se divím, že to někdo nabízí. Myslím si, že zájem není velký. Některé maminky, co na tom nejsou tak dobře, dědí zdarma po dětech příbuzných. Znám rodiny, kde se oblečení točí pořád dokola. A naopak ti, co by to zaplatit mohli, tedy finančně zajištěnější, si zase raději koupí nové.

Sama jsem nikdy žádné oblečení neprodávala, ale asi bych si jej ani nekoupila. Proč?
1/ Nemohu si to prohlédnout, omakat, zda to třeba "nekouše". Vidět fotku je málo.

2/ Nemohu si to vyzkoušet před koupí. A nikdo mi nezaručí, že mi to opravdu dobře padne.

3/ Cenu, která může být dobrá, ale navýší poštovné, které je dneska už hodně nákladné.

Snad by se mi to vyplatilo při osobním odběru, kde bych viděla, vyzkoušela a hned zaplatila bez poštovného. Jinak bych do toho nešla. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.