Autorské právo u vyvěšení díla v restauraci

Od: Datum: 23.12.12 20:32 odpovědí: 2 změna: 23.12.12 23:50
avatar

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s autorským právem, když si ve své restauraci vyvěsím rozmnoženinu známého autora, například jen ve formě plakátu malíře Klimta nebo jeho obrazů z kalendáře apod. Dále jak je to s pouštěním kompilace hudby na CD v restauraci.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.12 20:53
avatar

Obrazy by neměly vadit. Poplatek za hudbu, to je trošku jiné. Mohli by přilézt z OSY, nebo nějak se to jmenuje a chtít po vás peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.12.12 23:50

Teda s obrazama taky nevím, s tím jsem se nesetkal. S hudbou z CD - měl bys nahlásit OSE, zaplatit poplatek, podle toho, co používáš (je rozdíl CD, DVD, Tv, Radio...). No a mimochodem, pro veřejnou produkci musíš mít k tomu určená Cédéčka, takže žádný výpalky.

A upřimě? Pouštěl jsem koncerty, filmy, televizi, prostě všechno. Po 1,5 roce přišla bába z OSY - na udání, samozřejmě. Na poprvé nic nedávaj, jen sepíše, co máš, nahlásí tě a ty zaplatíš od toho dne, kdy u tebe byla. Kdyby přišla podruhý, už by to bylo za dost velký prachy. A jinak jsem nahlásil jen DVD, které bylo asi 3500,- ročně. Baba si nevšimla, že mám digitální příjem nelevize, takže jsem ušetřil 9500,- ročně:D. A na Dývka nikdy nikdo nekoukal.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.