Děda necítí chuť jídla

Od: Datum: 23.12.12 19:41 odpovědí: 4 změna: 25.12.12 12:03

Dobrý předvánoční večer :)

Můj dědeček má už asi tři týdny rýmu - teď už tedy jen pokašlává a hojí se mu odřený nos, ALE během prvních dní přišel o chuť a dodnes se mu nevrátila. Rozezná prý teplé, studené a kyselé, hořké, slané a sladké, ale nic víc. Stěžoval si, že nemá chuť na cukroví, protože by nepoznal, jak chutná - jen to, že je to sladké, ale jestli tam je čokoláda, vanilka, skořice...kdepak. Prý to už kdysi měl a trvalo to rok, než (cituji) "mu znovu narostly ty chuťové buňky". Děda je ztělesněním tvrdohlavosti a nedá si poradit, ale mě to vrtá hlavou. Taky jsem při rýmě ztrácela chuť, ale to trvalo dva tři dny, ne týdny. Čím to může být a jak se toho zbavit, nevíte? *nevi* Děkuji za každou radu, zkusím dědu nenápadně zpracovávat, jestli třeba něco nepomůže. Pěkné svátky všem!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 23.12.12 19:47

Dobrý večer.

Můj tatínek (také už děda) měl podobné problémy. Měl opakovanou rýmu, postupně ztrácel chuť i čich. Na chvíli mu potíže přestaly, pak se opět vrátily, dá se říci natrvalo. K lékaři dlouho nešel. Nakonec jsme ho přemluvili a byly mu zjištěny polypy na nosní sliznici. Polypy už má odstraněny, čich a chuť se mu po pár týdnech vrátily, ale jen částečně. Nemusí to být případ Vašeho dědečka, jen mě to tak napadlo, že to mému tátovi začínalo stejně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.12 19:48

Dobrý den,

to je normální. Když mám rýmu, taky ztrácím chuť. Chuť a čich jsou hodně propojeny. Moje prababička něměla čich a tedy ani chuť. Váš dědeček nemusí mít žádné starosti. Odumírání buněk nehrozí a jakmile se mu nos uvolní a zklidní, tak se mu vrátí i chuť.

Přeji pěkné Vánoce!

Noviny

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 24.12.12 16:34

Dobrý den. Jak je dšda starý? Neměl nějakou infekci v poslední době?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 25.12.12 12:03

Dobrý den, dědovi je už přes osmdesát a právě se léčí z rýmy. Zatím ho přemlouvám, aby si zašel na ORL, snad se mi to podaří... :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.