Neoprávněná Exekuce

Od: Datum: 09.01.13 18:41 odpovědí: 24 změna: 02.02.13 13:00
avatar

Dobrý podvečer. Dnes jsem přijela z rodinného pohřbu a další rána.Manžel mi sdělil,že zde byli 2 exekutoři,kteří sháněli našeho 27 letého syna,že mají exekuční příkaz .Manžel se ale rozlobil a řekl jim,že syn s náma už přes 6 let nebydlí a ani zde více než 6 let nemá trvalý pobyt a na to máme i písemné rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu z magistrátu města.Manžel si ale v rozrušení na tento dokument nevzpomněl a ani telefoní číslo jim na syna nedal.Syn bydlí v Praze v podnájmu a muž jeho adresu nezná.Já sice adresu znám,ale bylo pozdě jim ji sdělit.Manžel je dá se říci slušně- vyhodil a oni řekli,že přijdou s policíí.Manželovi se to ale pak rozleželo a psal na ,,Exekutorskou komoru,, a popsal tam,jak a co se událo,zaslal jim oskenované rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu a tel.číslo na syna a udal město,ve kterém syn bydlí.Manžel se jich ale bohužel nezeptal-těch exekutorů,z jaké firmy jsou a za co a kolik syn dluží.Pouze se domníváme,že se jedná zřejmě o částku za neuhrazení povinného ručení za auto.Syn zde nebydlí a co se majetku týká,nemá tu ani svůj zubní kartáček a objeví se tu max.na návštěvu tak 2-3 do roka.Můžete někdo poradit,co a jak máme ještě udělat,kde zajít,koho se ještě poptat,aby nám opravdu některý z nekorektních exekutorů udělal neoprávněnou exekuci?Předem vám velmi děkuji za odpovědi.

doplněno 09.01.13 18:45:

Ještě jsem se chtěla zeptat,můžou vám exekutoři ,,šmejdit,,v šatních skříních,nočních stolcích,skříňkách v obývací stěně nebo dokonce i v botnících?To jen tak pro zajímavost.Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 19:40
avatar

Dobrý večer"růže". Exekuce je vedena proti Vašemu synovi, ne proti Vám. U vás zatím jen sháněli info o dluižníkovi. Kde bydlí atd. To ještě neznamená, že u vás budou šmejdit...Syn u vás nebydlí, není u vás hlášen a Vy nejste zodpovědni za jeho dluhy. Požadované info o synovi jste jim dodali, takže by si měli dle toho vyhledat tedy dlužníka a řešit toto nadále jen s ním- zjistit si, zda pracuje atd. Pokud by se i přesto exekutor domníval snad, že syn má u vás nějaký majetek (což se, bohužel, stát může) nezbyde vám, než toto vyvrátit. Tzn, mít od všeho doklad o tom, že jde o váš majetek, ne o synův. To je jediná obrana. Exekutor nechodí šmejdit do skříní a botníků apod. lidem. Chodí vykonatelé exekutora a jejich přístup je velmi rozdílný. Věřím, že máte obavy v dnešní době a záleží na tom, který exekutor byl exekucí u Vašeho syna pověřen. Rozumný by neměl mít důvod se domnívat, že u vás syn má nějaký majetek...

doplněno 09.01.13 20:14:

Od letošního roku je v exekuci změna. Mimo jiného z novely vyplývá: Exekutor vždy vyškrtne věc ze soupisu, pokud během provádění exekuce vyjde najevo, že povinnému nepatří či patřit nemůže. Více k novele exekuce zde:

http://www.rychla-pujcka-neba…ovela-Exekuce-2013/index.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.13 20:00

jo ale jak narazi na nějakeho nerozumného... už vidím jak od všech věcí a vybavení předkládá účtenky..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 09.01.13 20:05
avatar

Tak prosím poraďte vy,co by jste dělal na našem místě?

Datum: 09.01.13 20:09

já vám neporadím... s exekucemi dikybohu zkušenosti nemam... ale toto je zlodějina.. nakvartyruje se k vam exekutor a vy mate prokazat že je to vaše a ne synovo.. no ja teda neznam nikoho kdo si cely život křečkuje doma učtenky od všeho vybaveni... jak to pak mate prokázat? to mi hlava nebere... netuším jestli mužete nějak vyvratit exekutorovu domněnku že ve vašem bytě syn nic nemá.. to je tak na pravnika nebo někoho zkušeneho s touto problematikou...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.13 20:11

Dobrý večer, pokud by se náhodou zmínění vykonavatelé zkusili vrátit s policií, o čemž pochybuji, předložte jim ten písemný doklad a tím to pro Vás skončí. Věřte tomu, že pokud by se pokusili vniknout do Vašeho bytu přes to, že jim ukážete zmíněný dokument, dopustili by se trestného činu. Viz. trestní zákoník.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gregi
Datum: 09.01.13 23:29

V CR plati zakony absolutniho bezpravi. Neni pak cemu se divit, ze napr. urad gestapaku Vrana Prerov podnika nasilna komanda proti bezbrannym, nevinnym a slusnym obcanum tohoto statu. Prostrednictvim nasili a teroru se domahaji aby byl takto poskozeny donucen zaplatit za nezodpovedneho dluznika bez jakekoli moznosti odvolani se a dovolani spravedlnosti a to vse bez jakekoli nahrady. V zadnem jinem state na celem svete neplati takove zlocinecke zakony jako v CR. Gustav Gregi, Amriswil - CH

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 17:28

nic dalšího dělat nemusíte (mějte připraven doklad o zrušení trvalého pobytu - nicméně exekutor má přístup do centrální evidence obyvatel, takže o tom jeho vykonavatelé věděli dříve, než se k vám vypravili..

samozřejmě, že stejně jako se vám může stát, že vás okrade neslušný souce (např. v českých budějovicích) tak se vám může stát, že nebude zákony a logiky resp. neslušný exekutorský vykonavatel.. takových je ovšem výrazná menšina a pokud by se u vás takový objevil, tak policii okamžitě zavolejte vy..

jinak exekutor, který vymáhá závazky vašeho syna, žádné pravomoci vůči vám nemá

(a mezi námi, já bych jim na svého syna ani telefonní nebo jiný kontakt nedal)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: notarskesluzbycz
Datum: 24.01.13 12:19

Rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu by mělo teoreticky stačit. Pokud přesto exekutor vstoupí do bytu a budete nuceni prokazovat, že věci patří vám, nastane problém, neboť patrně nedohledáte všechny účtenky a jiné doklady o nabytí movitého majetku. Můžete to ale otočit a přesunout důkazní břemeno na exekutora, aby on prokázel, že věc patří povinné osobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 24.01.13 12:23

volal bych státní policii , že se mi někdo vloupal do bytu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: notarskesluzbycz
Datum: 24.01.13 15:07

Postup je tento: Pozvete do bytu notáře a ten sepíše notářský zápis o prohlášení, kde prohlašujete, že ty a ty věci jste koupili (zdědili, dostali darem) a jsou tedy jenom vaše. Jedině notáři jsou oprávněni sepisovat veřejné listiny a veřejná listina je uznávána při soudních sporech. Vychází se z toho, že údaje v ní obsažené jsou pravdivé, ledaže by někdo prokázal opak. Jinými slovy exekutor by musel prokázat, že věc není vaše, nýbrž syna. To už je pro vás přeci jen lepší pozice. Podrobnější informace a cenu za notářský úkon "osvědčení o prohlášení" snadno najdete vyhledavačem google na stránkách notářů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 09:48

je samozřejmě vynikající dělat si tu reklamu, ale uplně stejně bude fungovat i smlouva s kýmkoli z rodiny nebo přátel...

typicky smlouva o výpůjčce (televiza apod.)

...a bez poplatků za notářské služby

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobrovolny*
Datum: 26.01.13 21:21

Takže podle Vás když nikomu nic nedlužím, finance mám v pořádku, mám zaměstnání a pravidelný příjem a bohužel u mne pobýval někdo z rodny, kdo čelí exekuci, tak exekutorovi předložím smlouvy o půjče, že všechno doma mám vypůjčené. Je jasné, že tyto fingované smlouvy by exekutor nerespektoval, věci zabavil a já se jich zpět dožadoval vylučovací žalobou. Tady bych měl obtížnou pozici, protože důkazní břemeno, že smlouvy o půjčce jsou platné a že věci opravdu patří kamarádovi nebo příbuznému, by bylo na mé straně. Já bych nikomu nedoporučoval sepisovat fingované smlouvy. Ještě byste mohl sobě, příbuzným nebo přátelům přivodit zbytečné problémy. Spíš bych se pokusil všemi vhodnými prostředky doložit, že věci jsou moje a ne povinného. Co třeba svědecká výpověď souseda nebo kamaráda?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 27.01.13 12:00
avatar

Děkuji moc za radu!

Datum: 25.01.13 10:52
avatar

Vidím to stejně, jako Rudolf. Exekutor navíc když nechce, tak nerespektuije žádnou listinu a vykonavatelé již tuplem ne. Takže lidé zaplatí za notáře a pak jsou nuceni dát znovu peníze za soud, tahanice a může se stát, že exekutor přesto všechno z toho vyjde jako vítěz...Ani notář není zárukou na to, že si lidé takto svůj majetek vždy s určitostí zachrání. Ten jen odvede svoji práci, která je po něm žádaná, jako každý jiný, a dál to již není jeho věc a problém. Je to ale každého volba a každého finance...

doplněno 26.01.13 22:15:

Dobrovolný (nebo notářské služby, je jedno pod jakým nickem sem píšete)...Já naději nikomu neberu, viz můj příspěvek výše. Vy zde propagujete notářské služby ve vícero vláknech a tím dáváte lidem naději Vy, že když si zaplatí notáře, ten jim sepíše, co chtějí, mají téměř vyhráno, mohou klidněji spát a exekuce se jich nedotkne...Ale realita je jiná..Lidi to stojí spoustu peněz a záruka žádná...Notáři si přivydělají, mají práci, ale lidi to od exekuce neochrání vždy... Jak jsem řekla, každý ví, jak by měl exekutor postupovat, co smí a nesmí zabavit atd...V praxi je to ale jinak a neochrání lidi ani zápis notáře...Kdyby tento způsob fungoval, notáře by využil každý a rád, aby o nic nepřišel a nebylo by zde tolik nešťastných a zničených lidí z postupu exekutorů...K čemu je lidem naděje, kterou si slibují od notářských služeb na něčí doporučení, když se nakonec ukáže opět jen jako fiasko? ..Naději nikomu neberu, každý ať se rozhodne sám za sebe jak postupovat. Jen říkám věci tak, jak se s nimi setkávám já...V této věci je pro mnohé notář jen vyhazování peněz a v zájmu lidí to nic neřeší, co se výkonu exekuce týče. To je můj pohled na věc a každý prostě víme to své...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dobrovolny*
Datum: 26.01.13 21:37

Proč se prosím jmenujete kapka naděje, když berete lidem naději, že se domohou svého práva? Na internetu jsou právní poradny zdarma a některé velké advokátní firmy poskytují neziskovým organizacím právní pomoc bezplatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 27.01.13 12:01
avatar

Můžete mi prosí zaslat nějaké odkazy na ty právní rady zdarma?Většinou jsem narazila na zpoplatněné.Děkuji vám předem!

Od: notarskesluzbycz
Datum: 27.01.13 12:43

Právní poradny jsou většinou hrazeny z příjmů internetové reklamy a aby si zachovaly návštěvnost, zařazují zajímavá témata a odpovídají na dotazy zaslané návštěvníky webu. Např.: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/

Asi Vám nikdo nevyřeší Váš konkrétní problém zdarma, získáte spíše obecné doporučení. Internet je obrovský zdroj informací. Doporučuji Vám vyjádřit problém maximálně pěti slovy, zadat do vyhledávače google a ihned se dotanete k odpovědím. Možná budou na těch poradnách zdarma nebo v odborných článcích.

Vyzkoušejte třeba: "kdy je nutné navštívit notáře"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobrovolny*
Datum: 26.01.13 23:28

Aby lidé nevyhazovali zbytečně peníze za advokáty či notáře, aby obhájili svá práva, je potřeba šířit právní osvětu a samozřejmě i zkušenosti z praxe. Netrvrdím, že zaplatíte notáři a půjdete klidně spát. V popsaném případě jen právně vylepšíte svoji pozici. Lidé si většinou spojují notáře s dědickým řízením a netuší, ve kterých jiných životních situacích jim může notář pomoci. O tom byly ty příspěvky, byly vždy relevantní k danému problému a odkazovaly na notářské úkony, které nemohou být zastoupeny jinou právní profesí. Myslím, že nám jde o společnou věc. Domníval jsem se, že tato témata budou přínosná díky diskuzi a to zejména tehdy, pokud někdo napíše vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.01.13 10:19

Chce to mít řáádně nastudovaný exekutorský řád a OSŘ. Pak se poohlédnout po rozhodutích NS. Co projde jednomu neprojde jinému. Proč by nemohl šmejdit? Peníze, šperky neleží na stole v kuchyni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 27.01.13 12:03
avatar

No,např.snubní prsteny,když je svobodný mu asi 100% nepatří a jeho peníze by tu asi přes 6 let taky těžko ležely,že?

 

Datum: 27.01.13 12:57
avatar
Opravdu si myslíte, ze dluží jen za pojistku na auto? Takovou malou částku by mu brali exekucne ze mzdy, navíc předtím by mu přišlo několik upominek včetně soudního příkazu. A soud vi, kde má trvalý pobyt. Jen blázen by nechal tak malý dluh dojít az k exekutorovi, protoze v tomto případě by nárok exekutora byl mnohem vyšší než dluzna částka. Ja myslím, ze syn dluží mnohem vic.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 29.01.13 20:15
avatar

Ať dluží kolik chce,to je mi už celkem jedno,je už dávno dospělý ,však už jednu exekuci má a splácí z platu a další jsou zřejmně ,,ve frontě,,nemůžou mu stahovat všem najednou,musí mu nechat částku na bydlení a živobytí,jsou na to tabulky.Jde jen o to,že některým se prostě nechce čekat a dělají ,,bu,bu,bu,,tam,kde už nemají co dělat a dobře to vědí!Holt mají smůlu a musejí čekat,až na ně někdy přijde řada a jestli vůbec. Nejsme rodiče-jako někteří,kteří si berou statisícové půjčky,aby zaplatili dluhy za své děti,jen aby je chudáčky nezavřeli! Děti jsou vysmáté,dál hrají automaty,berou další půjčky,prostě ,,žijou,,! a hloupí rodiče stále za ně platí a platí.! Mezi ty my rozhodně nepatříme.

Od: sisinka*
Datum: 01.02.13 21:22

Váš poslední příspěvek mě nadzvedl ze židle. I když mám své děti už dospělé,vždy bych jim pomohla.Nelíbí se mi Váš názor na hloupé rodiče.Myslím že se nemáte čím chlubit,že rozhodně nepatříte mezi ty ,,hloupé rodiče,, pak se třeba ve stáří nedivte,když zustanete sami,nebo Vás strčí syn do duchodáku,a jednou se Vám nepřijde ani vy...t na Váš hrob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 02.02.13 13:00
avatar

Nevím,co vás nadzvedlo,ale my už jsme pomohli dost a do nekonečna to nejde.Přikl.hloupých rodičů : synáček hraje automaty,kupuje auta,nesplácí půjčky,chlastá,dluhy tak kolem půl mega a rodiče platí a platí! To opravdu není náš případ a nikdy nebude.Pokuď má dítě,ikdyž dospělé snahu své závazky plnit,tak to je něco jiného,ale pokuď ne a je vysmátý,jak se rodiče zadlužují,aby on se nedostal do vězení,tak promiňte,ale našla bych pro ně i jadrnější označení,než jen ,,hloupí,,.A jestli mi bude chodit někdo na hrob?Když děti bydlí v dospělosti na druhém konci republiky a nebo v cizině,tak na hrob rodičům asi taky těžko chodí,tohle fakt neřeším! Jo a do domova důchodců bych na ,,staré roky,,klidně šla,rozhodně bych nechtěla zůstat mladým na krku!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.