Bolest zad nebo ledvin?

Od: Datum: 06.02.13 09:51 odpovědí: 23 změna: 08.02.13 23:58
Dobrý den.Potřebovala bych poradit.Já vám nevím už čtyři dny mě bolí v oblasti ledvin nebo kříže.Zkoušela jsem se bouchnout,poskočit a nic.Bolest je taková tlumena a nárazová(hodinu ne,pak zase ano).V klidove poloze(vajíčko) podložené polštáři nebolí nic.Jakmile vstanu a chodím je to k nevydržení.Chodím teple oblečená,bundu a svršky pod zadkem.Znepokojuje mě hlavně ty ledviny,protože jsem tady psala před 14dny o vitaminu C kdy moč mírně zápachá.Přisuzovala jsem to těm vitaminum,ale asi to tak nebude-nevím.Chodím normálně na wc,nijak zvlášť často.Spodek nebolí ani poklepání do boků nad kyčlemi.Zas kdyby to byl zánět tak mám horečky...Co to tedy je?
doplněno 08.02.13 23:22: Všem děkuji.Šlo o obyčejného Housera ;) moč je v pořádku a sono mi taky dělali.Byla jsem hodinu a půl ve vířivce a je to supr pocit když to z vás po těch 4dnech opadne.Už nikdy více:-*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.13 09:56

Krkovičko, jako byste nevěděla, že se tady často opakuje, že nelze takovéto věci radit na dálku, a že je nejlepší navštívit lékaře! Možná Vám k tomu něco řekne drejdl, ale já bych s těmito promlémy naklusala hned k lékaři... Ten poklepem a podle rozboru moči může něco poznat, ale takhle na dálku...

Ohodnoceno: 0x

Od: krkovicka*
Datum: 06.02.13 10:01
To já vím.Internet taky nabízí spousta možnosti jak objevit první příznaky.Jenže se mi to nějak motá dohromady mám to i to.Mám doktora který čumí jen do počítače a když Vám vypíše žádánku,tak kouká dál do monitoru a ještě Vám jí vypíše kdesi na periferií do s.r.o. Medical centra,protože je snema smluveny.Takže pokud nezvracim a nekrvacim tak jsem ráda že k němu nemusim.
Datum: 06.02.13 10:07

Krkovičko, já mám podezření na písek, nebo kamínek. Vůbec nic nezkazíte, když se zkusíte "prolít" čajem.

Datum: 06.02.13 10:12
Zkusím to a děkuji.Mě to prostě bolí a při močeni zas nic jako řezání či pálení necítím.
Datum: 06.02.13 12:24

Také mne napadl písek, (namožená záda bych kvůli informaci o zápachu moči téměř vyloučila).

Každopádně bych to viděla na návštěvu lékaře. Nemáte možnost jej změnit (nejste-li s ním spokojena)?

Datum: 06.02.13 13:43
Ivzez.Byla jsem naposledy u něj tak před 4mi lety.Vystřídal našeho starousedlika který šel do penze.Ten starý vždycky skouknul od hlavy až k patě.Na tohohle si stěžují spoustu lidí.Napsal mi zadanky na krev a cukrovku kdesi na barrandov do těch polí tam.Dělá to všem.Když jsem mu řekla že chci do Kartouzsky(centrum anděl) odbyl mě že se tam vyšetření krve nedělá.A dělá! Oni tý firmy ho platí za každého pacienta co jim pošle.Tak nejsem blázen abych na lacno ráno jela dvě hodiny někde do polí k s.r.o. Sousedce překombinoval léky že si pro ní přijela rychlá.Prostě se na vás ani nepodiva...Takže když to bude akutní tak ho okamžitě měním.Koupila jsem si urologicky čaj a brusinkovy.Zkusím to do zítřka.Zítra nebo nejpozději v pátek pokud to přetrvá,půjdu na ambulanci.Abych to neresila o víkendu.
Datum: 07.02.13 01:59

Krkovičko, bydlela jsem 10 let na sídlišti Barrandov, kde je vynikajicí poliklinika s výbornou laboratoří a rehabilitací, obojí si pochvalovali pacienti i lékaři.

Kdybych to teď neměla tak daleko, chodila bych tam dál...

Od: ladaadal*
Datum: 06.02.13 10:06

Krkovičko, tak se vyprdni na doktora a zajdi si zrovna na ambulanci urologie nebo ortopedie, vezmou tě i bez poukazu (aspoň u nás). Jestli to přetrvává, tak by to opravdu chtělo doktora.

Datum: 06.02.13 10:10

Krkovičko, pokud vím, jste z Prahy, máte to blízko do Střešovické nemocnice? Je tam výborný obvoďák, chodím k němu, a opravdu si dá čas a není u něj narváno, opravdu jsem takového oboďáka nezažila, tak jestli to nemáte daleko, můžu doporučit.

Datum: 06.02.13 10:14

Jůůů, Střešoviceeeeeeeee, tam jsem sloužil na vijně*smich*.

Datum: 06.02.13 10:14
To mám přes celou Prahu.Koukám z okna na Motol takže půjdu zřejmě bez doporučení když se to opravdu nezlepší.Jen si teď nemohu dovolit marodit.
Datum: 06.02.13 10:21

Když koukáte na Motol, tak od Motola je to do Střešovické 10 minut - vystoupí se z busu u kolejí Větrník a pak je to 1 zastávka tramvají.

Datum: 06.02.13 10:31
No jo.Jsem to ale.Děkuji...Poprosila bych o kontakt a děkuju.
Datum: 06.02.13 10:20

S nějvětší pravděpodobností to budou příznaky ledvinových kamenů. Doporučuji , aby jste zašla k urologovi, ten vám napíše žádanku na SONO a víte hned co a jak. Zároveň vám "sonař" zkontroluje močový měchýř, žlučník a pod. Pokud se chcete bolesti zbavit nechte si napsat čípky Indometacin 100, bude běhat jak "čupr" holka, i když můžete být nalátná a ospalá. Toho urologa neodkládejte!

Od: zabu
Datum: 06.02.13 10:25

Pokud by to mělo být od ledvin(kamínek,písek), tak by Vám naopak pohyb poskytoval úlevu. Je to jeden z poznávacích znaků.

Datum: 06.02.13 10:34

To je pro moje ledvinové kameny novinka! Plecko nebo krkovička, či jak se tazatel jmenoval (:)) udělá velmi dobře, když dojde ihned za urologem a sono. Při ledvinových kamenech vás nemusí tazatelko nic řezat! Hlavně prosím neskákejte po schodech, je sice pravdou, že někomu to pomohlo a to jen proto, že ten kamínek posunul někam jinam, kde mu přestal vadit, opak může být horší, posunute ho někam, kdy se pak zblázníte.

Od: zabu
Datum: 06.02.13 22:15

Když jsem měl ledvinovou koliku, tak to bylo první na co se záchranka ptala. Jestli to bolí víc vleže nebo při pohybu. Že je to jeden z příznaků ledvinové koliky, že přináší úlevu, sice malou ale úlevu, pohyb. Třeba to chození od okna k oknu.

Datum: 07.02.13 03:00

Nechci strašit, ale tohle jsem taky měla a byl to parchant žlučník. Prý se často maskuje za tyhle příznaky, ale čím víc se chodí (pohybuje) tím víc to bolí. Raději k odborníkovi, než k doktoru, co kouká jen do počítače. Proč doktora nezměníte?

doplněno 07.02.13 03:03:

doplnění: Byl to kameň ve žlučníku, žlučník šel ven. Začalo to zádama, až jsem si myslela, že mám skřípnutý nerv. Pak bolela i záda v oblasti ledvin a trochu bok. V poloze na vajíčka se to dalo snést (trochu). Ale nečekala jsem tedy, až to odezní, hned jsem volala záchranku a chudáka doktora těsně před vchodem na pohotovost, jsem pěkně nahodila :D.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.02.13 07:09
Děkuji za odpověď.Doufám že se Vaše prognóza nenaplní.Horečky nemám dokonce je mi vcelku dobře,do stehen ani boku to nestřílí.Při bušení do zad a boků taky nic.Močení taky necítím.Včera mě prohnal ten urologicky čaj.Co 15minut na wc:-D Bolí to při předklonu,sezení a chození.Když ležím dá se to.Zřejmě to budou bedra.Uvidím co přinese dnešní den.Bolí to stále.
doplněno 07.02.13 07:10: Vy jste celkem mladá a to už máte žlučník venku? o_O

Datum: 07.02.13 07:40

Krkovičko, mojí manželce brali žlučník ve 20ti - začal se hlásit hned po porodu prvního klučiny, takže chvíli trvalo než na to přišli. Hledali pořád kolem páteře a gynekologických problémů kvůli těhotenství, nakonec gynekologa napadlo, poslat ji na urologii a už to bylo, takže na věk bych se moc nespoléhal.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.02.13 12:24

Horečky jsem také neměla. Bolelo to při chůzi. Jediná poloha, co pomáhala, byla pohloha plodu s rukou pod bokem. Mám trochu křivá záda a myslela jsem, že se ozývají.

Jinak v 22 letech mám venku žlučník (1 velkej kameň) i slepák (náběh na zánět) - oboje mi brali během 14 dnů. *ee*

Od: nicknevim*
Datum: 07.02.13 07:35

No já nevím ale mě v těhle místech začíná bolet když se přestávám hýbat a sedím doma.

Datum: 08.02.13 23:58

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.