Půlnoční mše v Praze

Od: Datum: 23.12.12 15:55 odpovědí: 4 změna: 23.12.12 19:59

Dobrý den milí rádcové,

po několika dlouhých letech se chystám s přáteli na půlnoční mši (myslím opravdu v čase půnoci), v mé rodné Praze a chtěl bych znát vaše zkušenosti, kde se Vám osobně nejvíc mše líbila.

Předem podotýkám, že jsme skupina v podstatě nevěřících lidí a jde spíš o to, nasát vánoční atmosféru, zazpívat si koledy a samozřejmě mši spojit s noční procházkou.

Sv. Víta jsme předem zavrhli, kvůli přetlaku cizinců a všeobecně kvůli množství lidí.

Předem děkuji za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.12 18:28
avatar

Nikdo se neozývá se svými zkušenostmi, tak já aspoň přidám odkaz na přehled pražských (katolických) mší. (Nebo se podívejte sem,) S žádnou z nich nemám zkušenosti, ale zaujala mne mne na Strahově: 25. 12. 2012 00:00 půlnoční mše sv. - s koledami, pro rodiny s dětmi, pontifikální. Myslím, že i místo je zajímavé pro p řípadnou vycházku. Pěkný moderní kostel, který spravují Salesiáni, je kostel sv. Terezie od Dítěte Ježíše v Kobylisích, zdejší "půlnoční" je s rytmickou hudbou, ale začíná ve 22:00 a taky je to stranou od centra, byť přímo na metru. Jinak se podívejte semi, upozornil bych na kostel Panny Marie Sněžné na Jungmanově náměstí, Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Pad. v Karmelitské, možná i sv. Cyrila a Metoděje na arlínském náměstí, a další a další. mše z kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad má být přenášena televizí.

Krom toho jsou v Praze i různé evangelické bohoslužby, třeba na Jarově (U Kněžské louky 9), v Kobylisích U Jákobova žebříku, ale ty jsou také od deseti (večer), no a je tu i Církev Československá Husitská (mimo jiné sv. Mikuláš), atd

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 19:59
avatar

Ke kostelu na Karlínském náměstí bych se také přiklonila.

Bývá tam plno, ale ne narváno, příjemná atmosféra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 18:51
avatar

Kamarádka chodí do Břevnova, ale musí se tam přijít už kolem 11, bývá tam dost plno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 19:53
avatar

Přehled (snad?)

všech kostelů.

Přestože je to o něco dříve, doporučuji Staroměstské náměstí od 21.00 do 22.00 hodin: Jakub Jan Ryba, Česká mše vánoční; orchestr a sólisté Národního divadla a Státní opery Praha (alespoň mne toto podání moc láká).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.