Opakovaný zánět spojivek u dítěte

Od: Datum: 23.12.12 09:43 odpovědí: 3 změna: 23.12.12 12:06

Dobrý den,potřebovala bych poradit,zda můžu synovi kapat znovu antibiotické kapky do očí na zánět spojivek.Syn někde před týdnem chytil zánět spojivek,u lékaře jsme dostali antibiotické kapky.Řekli mi že mu je mám kapat 4-5krát denně a pak až budou oči bez výtoků a i vzhledově budou vypadat v pořádku,tak ještě potom dva dny preventivně kapat a pak dost.Přestala jsem je kapat minulý týden ve středu,oči byli naprosto v pořádku.Dnes ráno se vzbudil a opět nemohl rozlepit oči.Tak nevím jesti mohu ty kapky začít kapat znovu,protože jsou to antibiotika.Synovi jsou 4roky,a ty kapky se jmenujou KANAMYCIN-POS.

Děkuji moc za rady a přeji vše krásné Vánoční svátky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.12 10:12

Já bych došel pro něco jiného, měl jsem asi 3x za sebou angínu a v tu 3. jsem už měl jiný lek, penicilín prostě nezabíral. Radši bych došel za doktorem a prokonzultoval to s ním.

Ohodnoceno: 0x

Od: drejdl*
Datum: 23.12.12 11:22

Znova ty samé kapky s velkou pravděpodobností nezaberou, bakterie si již vypěstovaly resistenci. Kanamycin moc rád nedávám, právě pro ten problém, který popisujete - záněty se vrací. Doporučuji nyní chvilku dávat jen místní antiseptikum - třeba O-Septonex kapky a pokud by se stav nezlepšil, změna antibiotika. Má rýmu? Pokud ano, tak se zánět spojivek nezahojí úplně, spojivkový vak je s nosní dutinou spojen slzným kanálkem.

Ohodnoceno: 1x

Od: kd
Datum: 23.12.12 12:06

Děkuji přesně to jsem si také myslela.Ano,rýmu má,ptala jsem se doktorky jestli by se mu ta rýma mohla vrazit do ičí,prý ne ale to já si myslím že to stím má dost společného.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.