Nízké sebevědomí - jak psycholog pomůže?

Od: Datum: 22.12.12 15:48 odpovědí: 11 změna: 23.12.12 00:15

Čím to je, že psycholog dokáže pomoci, která má nějakou barieru nízké sebevědomí atd... Čím psycholog pomůže?

To jsou nějaké magicke řeči nebo co? Čím to je, že pomůže?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.12.12 16:00

Ano - ..."jsou to nějaké magicke řeči"...

Psycholog je člověk (resp. měl by být) vzdělaný a zkušený v ´přemlouvání´... Vysvětlí ti skutečnosti tak, aby´s je pochopil(a) a současně tak, aby jejich pochopení mělo příznivý vliv na tvou psychiku... Málo sebevědomému člověku, např., ukáže kladné a příznivé aspekty jeho osobnosti - tak aby on ´našel´ svou cenu, svou výjimečnost, svůj přínos pro ostatní...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ron*
Datum: 22.12.12 16:08

Psychologie je věda, která se zabývá lidským chováním, myšlením. Zabývá se i jeho onemocněním . Stejně jako chirurg může vyléčit zánět slepého střeva, psycholog pomůže vyléčit lidskou duši. Ví přesně, na co se zeptat, co odpovědět, jak povzbudit, případně jaké medikamenty předepsat.. Psychologie je medicínský obor, jako každý jiný.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.12.12 16:26
avatar

Jen na okraj, psycholog medikamenty nepředpisuje, na to nemá gebír (tedy pokud není zároveň psychiatrem). Ale jinak souhhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 17:45
avatar

Ron, psychologie není medicínský obor, žádný psycholog (pokud vedle psychologie nevystudoval i lékařskou fakultu) nemá titul MUDr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 16:24
avatar

Psycholog by měl pomoci pacientovi, aby si ppomohl sám. Už to, že se paciont může "vykecat", získan nadhled, má mocný terapeutický účinek. (Samozřejmě psycholog dělá přeci jen trochu víc, než že poslouchá.)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 22.12.12 16:25
avatar

Psycholog nepředepisuje psychofarmaka, na rozdíl od psychiatra, který má lékařské vzdělání, ale pomáhá psychologickými prostředky. Psychologové vykonávají i řadu dalších povolání. V poradenství jde o pomoc člověku, jehož chování i prožívání je v normě, ale který je v současnosti v obtížné životní situaci (rodinná krize, pracovní stres apod.). Cílem nejsou osobnostní změny ani vyléčení, ale překonání a odstranění aktuálních potíží. - pt

wikipedia.cz

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.12 17:38
avatar

Kromě psychologa (lékař, předepisuje prášky) a psychologa (popovídá si) ještě existuje psychoterapeut. A ten používá nejrůznější terapeutické techniky. Namátko třeba regresi, hypnózu, behaviorálně kognitivní techniky a řadu jiných. Velmi zajímavá práce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.12 17:56
avatar

Jen aby nedošlo k nedorozumění, ve druhém slově máte překlep, tam jste chtěl napsat "(Kromě) psychiatre

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 18:05
avatar

Ano. Celého jste mě dopletli *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 18:00
avatar

Psycholog dokáže pomoci pouze v případě, že člověk chce pomoci sám a spolupracuje. Žádné "magické řeči" nevede, hlavně poslouchá, a vede rozhovor, aby směřoval k problémům, k "jádru pudla".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellaella*
Datum: 23.12.12 00:15

Psycholog, je člověk, který několik let studoval na to, aby dokazal lidi "prokouknou". Vyslechne je a snazi se ji pomoci. Mluvi s vami, společně s vami se snazi najít řešení. Často si to ani nemyslíte, ale řešení vlastne vytvoříte vy sami. Psycholog, je vlastne jen člověk, ktery se vas snazi dovést na správnou cestu a člověk ke kteremu by jsme meli mit důvěru.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.