Záhada v rodokmenu

Od: Datum: 09.01.13 13:29 odpovědí: 3 změna: 09.01.13 14:44
avatar

Při bádání v archivech po rodokmenu jsme přišli na zajímavou věc. Na ubytovacím dekretu v Praze je rodina mého děda a jeho rodičů. Jako syn je tam uveden desetiletý syn o kterém nikdy nikdo z rodiny neslyšel. Mého děda o dva roky starší bratr. Nikdy o něm nikdo nemluvil. Neví o něm táta ani jiní starší příbuzní. Dovedu pochopit že mohl umřít jako dítě, ale že by se nikdy nikdo nezmínil? Nejsme žádná tajnůstkářská rodina a určitě by se to provalilo. Rodiné vztahy a návštěvnost byli vždy celkem v pohodě. Navrhnete mi někdo řešení, abych to pochopil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 14:08
avatar

A nebyl to nějaký kamarád nebo příbuzný (třeba bez rodičů), kterému chtěli pomoci, který potřeboval ubytovat? Mít adresu? Nebylo to za války a nemohl to být žid?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 14:24
avatar

Ne, měl stejné příjmení a navíc tam bylo napsáno syn. Mi jsme měli taky částečně židovské předky, ale děda to ututlal, takže by takhle na sebe neupozorňovali a po válce by se pochlubili. Navíc to bylo na přelomu století.

Datum: 09.01.13 14:44
avatar

Pokud víte, kde dědečkova rodina žila v době, kdy se měl ten chlapec narodit, pátrejte v příslušné matrice po jeho narození.

Také to ale mohl být nějaký levoboček, o kterého se vaše rodina starala v době, kdy např. vlastní matka z různých důvodů nemohla. Nemanželské děti to nemají v životě snadné, když si paní domu přeje, aby neexistovaly, tak někdy opravdu neexistují. To vím ze své širší rodiny.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.