Zástavní právo

Od: Datum: 20.12.12 11:14 odpovědí: 4 změna: 21.12.12 18:44

Mám dotaz ohledně zástavního práva.Můj bratr mě a manželce půjčil peníze na byt a základě smlouvy o půjčce jsme zřídili zástavní právo na nemovitost na,kterou jsme si od bratra půjčili.
Otázka zní :Pokud bratr zemře(nedejbože) co se bude dít se zástavou? Jelikož jsem jediný možný dědic,tak co bude dál? Zástavní právo bude zrušeno protože zástavní věřitel zemřel.Vzhledem k tomu,že je to můj bratr,tak zdědím pozici zástavního věřitele na druhé straně budu s manželkou i zastavitel?
Nebo zdědím bratrovou pohledávku ku mě a v katastru nemovitosti požádám o změnu podílu na nemovitost ve společném mění manželů?Například 1/3 manželka a 2/3 já?
Docela by mě zajímalo jak tuto situaci do budoucna řešit.Vím že to je předčasné,ale nedá mě ta myšlenka spát.
Předem děkuji za odpoved'


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.12 11:59
 

Bratr nemá děti , manželku?

 
Od: pacourek*
Datum: 20.12.12 12:46
 

Zastavní právo nezaniká smrtí věřitele Doporučuji se podívat do Občanského zákoníku (40/1964 §170)

 
Od: pravnik
Datum: 20.12.12 14:54
 

Pokud Váš bratr nemá potomky ani manželku či družku, zdědíte po něm jeho majetek, pohledávky i dluhy Vy. Zdědíte tedy i jeho pohledávku za Vámi a ta pohledávka tím (splynutím dlužníka a věřitele) zanikne. Zanikne-li pohledávka, zanikne i zástavní právo které ji zajišťovalo; když to dáte katastru vědět, tak zástavní právo vymaže.

 
Datum: 21.12.12 18:44
 

nelze ohodnotit kliknutím, takže slovně: úplná a dobrá odpověď

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.