Osobní bankrot - doba splacení závazku

Od: Datum: 29.03.11 13:21 odpovědí: 28 změna: 03.07.16 13:53

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s vyhlášením osobního bankrotu.Já sama jsem osobní bankrot vyhlásila koncem roku 2009, ale doba do splacení závazku mi přijde naprosto "neubíhající". Vím, že to byla jediná šance a vážím si toho, že to takhle vyšlo. Jen možná asi potřebuji nějakou podporu a zkušenosti ostatních, zvlášť teď, kdy mi manžel ještě vážněji onemocněl.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: taxonia*
Datum: 29.03.11 14:09

Jsem v insolvenci zhruba rok. Je to těžké,čas se strašně vleče,člověk musí umět vyjít s omezeným příjmem.

Ale to je daň za vlastní hloupost.

Pokud is chcete popovídat napište do vnitřní pošty.t

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubelka*
Datum: 29.03.11 14:34

napsala jsem Vám do vnitřní pošty

Od: mouse*
Datum: 31.03.11 23:15

Zdravím vás,jsem v insolvenci 19 měsíců a je to velice těžké,ale máte klid od všech vymahačů,exekucí aj.Jak vás mohu podpořit?Jedině zatnout zuby a vydržet,ptotože až to skončí,budou z nás lidé ,kteří nebudou dlužit ani korunu.Pravda pět let je dlouhá doba a vyžít s minimem je těžké,ale zavinili jsme si to sami.Alespoň já.Takže vydržet,vydržet,vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubelka*
Datum: 13.04.11 07:49

Dobrý den,i já vás zdravím, ano,i já jsem si vědoma svého 100% podílu na zadlužení se. Je pravda, že toto byla jediná cesta, jak z toho ven a mít klid. Máte naprostou pravdu, že je to v tom zatnout zuby a vydržet. Jen se přiznám, že to tak strašně neutíká. Vidina konce je sice v dohlednu, ale člověk je bytost netrpělivá. Jen náhodou netušíte, protože já mám oddlužení na 42 měsíců a to stačím splatit 100% svých závazků (tedy těch, kteří se přihlásili), jestli mě z rejstříku vymažou až po těch 5 letech, na kterou je doba oddlužení nebo už po splacení (tedy po těch 42 měsících)? Bohužel tenkrát ani pan soudce nedokázal říci, jak to bude.

Od: mouse*
Datum: 13.04.11 23:28

tak ,co je mi známo,po zaplacení všech dluhů dostanete od soudu jakýsi papír o bezdlužnosti,který budete mít pro ty společnosti,které se pro svůj dluh nepřihlásili a chtěli by to po skončení insolvence na vás zkoušet a z registru vás vymažou za dva roky po zaplacení dluhů.Takže i když už budete bez dluhů,ještě dva roky budete v registru Solus.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.11 08:13

Po skončení insolvence budete ještě 5 let v databázi insolvenčního rejstříku. Tudíž ještě pět let po zaplacení dluhů budete mít smůlu u jakékoliv banky nebo jakékoliv firmy, půjčující peníze. Nemyslím, že po doplacení se bude někdo vrhat opět na bezhlavé vyrábění dluhů, ale někdy není zbytí, neumím si třeba představit, že bych měl najednou peníze na novou střechu apod...

Spousta lidí při vyhlášení insolvence netušila, do čeho jde, neuměla domyslet, jak bude těžké to všechno zvládnout s minimem financí. Na druhou stranu, jak bylo výše již psáno, ty dluhy si nadělali sami a jiná cesta než to vydržet není. Všem takovým držím palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 31.05.11 08:50

Zdrávím mouse a všechny bankrotáře ...!

Jsem v oddlužení přes dva roky a musím říci, že je to opravdu těžké, ale nic jiného nám nezbývá, než VYDRŽET! ( viz. komentář mouse )

Věřím, že vetšina z nás to dotáhne do úspěšného konce...tzn. osvobození od zbytku všech našich dluhů a konec splátkám.

Když jsem šel do osobního bankrotu dlužil jsem přibližně 1 200 000.-kč

Po 5 letech zaplatím zhruba...pokud vydrží příjem... 600 000.-kč ( což je 50% )

Takže pokud vydržím je tu šance, že mi bude "odpuštěno" cca 600 000.-kč

Pochybuji, že ty banky kterých se to týká to nějak extra zajímá.Jsem vděčen, a zcela jistě nejen já, za vznik insolvenčního zákona od roku 2008, který umožnil trestat obě strany spravedlivě! NÁS BANKROTÁŘE ZA NEZODPOVĚDNÉ PŮJČOVÁNÍ A ZADLUŽOVÁNÍ SE A VĚŘITELE ZA NEZODPOVĚDNÉ A LICHVÁŘSKÉ PŮJČOVÁNÍ!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janina*
Datum: 01.06.11 14:21

Dobrý den, mám na Vás dotaz, možná by jste to mohl vědět. Kamarád má za pár dnů insolvenční soud a dluží celkom 300tis, musel jít protože jeho žena požádala již dříve a někteří věřitelé se obrátili na něj a obstavili jeho účet. Když jsem to počítala, mohl by to zaplatit do čtyř let, když soud rozhodne o 100% zaplacení, pokud vydrží práce a výdělek neklesne. Může skončit insolvence dříve než uplyne 5 let, pokud se soudem stanovená částka zaplatí? Nemohu nikde nic najít.Děkuji za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 01.06.11 17:49

Dobrý den,

Ano...může skončit i dříve a to přesně z toho důvodu, který uvádíte. ( 100% uhrazení dluhů všem věřitelům, kteří své pohledávky přihlásí včas do insolvenčního řízení )

Plnění splátkového kalendáře probíhá zásadně po dobu celých pěti let, a to
bez ohledu na to, zda dlužník zaplatil schváleným oddlužením očekávané
plnění (např. ve výši 30 %) nebo více. DŘÍVE MŮŽE SKONČIT jen tehdy, pokud
dlužník uspokojí všechny nezajištěné pohledávky uvedené ve schváleném
splátkovém kalendáři, a to v plné výši (100 %).

Doufám, že jsem Vám trochu pomohl a pokud by jste měla jakýkoli další dotaz...rád odpovím.

Michal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 01.06.11 19:17

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně osobního bankrotu.
Co se stane, když je někomu schválen osobní bankrot a v průběhu insolvenčního řízení a splácení si půjčí od kohokoliv nějakou fin.hotovost.
Musí to nahlásit ins.správci jako mimořádný příjem a peníze budou použity jako splátka nad rámec splátkového kalendáře?!
-
Podle ust. § 418 odst. 1 insolvenčního zákona insolvenční soud schválené
oddlužení zruší a současně rozhodne o způsobu řešení dlužníkova úpadku
konkursem, jestliže
v důsledku zaviněného jednání vznikl dlužníku po schválení plánu
oddlužení peněžitý závazek po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti.
-
Otázka tedy zní...proč by si někdo vyráběl další půjčku kdyby věděl, že jí stejně musí odevzdat ins.správci?!
A pokud si půjčím třeba jen 1000.-kč od kamaráda a za týden mu ji vrátím.Je to taky mimořádný příjem? Musím to hlásit?
Nějak se v tom zamotávám.Mohl by mi někdo vyjasnit jak to tedy je s těmi momiřádnými příjmy? )
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 18:32
avatar

Dobrý den,prosím Vás byl byste,tak hodný a napsal mi do vnitřní pošty?Zkoušel jsem to napsat já Vám,ale nejste tady registrovaný,tak to nelze.Potřeboval,bych se na něco zeptat-děkuji Josef Syfrig

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocman*
Datum: 15.04.11 22:59

Nevím, z jakých důvodů jste byla nucena vyhlásit osobní bankrot, ale přesto je to šance na druhý životní začátek a konec návštěv vymahačů, exekutorů a navíc Váš dluh už nenarůstá o další úroky a poplatky. Často se život v osobním bankrotu ve srovnání s životem například s exekucí příliš zásadně nezmění.

Přeji mnoho štěstí, ať to zvládnete!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubelka*
Datum: 18.04.11 08:26

Mockrát všem děkuji za odpovědi. Jsou to cenné informace, dle kterých si budu moci zařídit svůj "druhý" život (po skončení "osobního bankrotu"). Bez zadlužení pořízení vlastního bydlení asi nebude možné, ptala jsem se proto z tohoto důvodu. Za hloupost se opravdu platí, je to kruté, ale jiná možnost klidného života není. Proto varuji všechny před bezhlavým zadlužováním se, protože toto není opravdu jednoduché. Je to vlastně jediná možnost, jak věci dotáhnout do konce s hlavou vztyčenou. Děkuji všem.

Od: loafa
Datum: 19.04.11 07:13

dobry den, ctu si Vase slova a rikam si, ze je to asi tezky. Jenze jeste tezsi je, budit se kazdy den s vedomim, ze nekde dluzite a nemate to jak zaplatit. Prave se rozhoduji, ze pujdu do "osobniho bankrotu". a tak sem rada, ze si o tom muzu tady neco precist.

Hlavne, aby to vyslo, protoze predstava, ze do toho jdete, utratite penize, shanite vsechny potrebny dokumenty a pak vam reknou, ze jste neprosla a Buh vi proc? tak to musi byt sila. toho se bojim nejvic. Ma treba nekdo zkusenost s tim, ze mu to nevyslo?

Lidicky mejte se fajn a verte, ze jste odvazni a ze kazdy si zaslouzi druhou sanci. at uz sme se zadluzili z jakehokoliv duvodu :[

Ohodnoceno: 0x
 
Od: taxonia*
Datum: 19.04.11 07:50

Dobrý den pokud chcete napiste do vnitrni posty,rada si o tom s vami popovidam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kytickakytickova
Datum: 07.06.11 17:56

Dobrý den co je to prosím v vnitřní pošta? Je tu nějaký človíček co insolvenci rozumí a kdo v nídělá? Děkuji...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubelka*
Datum: 15.06.11 07:44

Dobrý den,vnitřní pošta je odkaz,když se podíváte nahoru v záhlaví na oranžová pole, máte tam odkazy a jeden z nich je vnitřní pošta. Na tu kliknete objeví se Vám tam pole, začnete psát počáteční písmena toho, komu chcete psát, vyberete si ho ze seznamu, co Vám hned vedle nabízí a pak napíšete zprávu a dáte odeslat. Pokud Vám vnitřní poštou něco přijde, v tom oranžovém záhlaví je odkaz "vnitřní pošta" podtržen. Možná už jste na to přišla . Hezký den.

Od: boubelka*
Datum: 19.04.11 12:47

Dobrý den, mohu Vám opravdu potvrdit, že to těžké je. Já jsem se svěřila do poradny pro finanční tíseň. Pevně jsem věřila, že to vyjde, protože všechny předpoklady k tomu byly (bohužel). V poradně jsem neplatila ani korunu (nevím, jaká je situace teď), takže možná Vám pomůže už jen tato informace. Jsou tam lidé, kteří se tím zaobírají poměrně často, takže jim bych se svěřila znovu (teď se nechci rouhat, pevně věřím, že tohle už nikdy nebudu muset absolvovat). Jen jsem tím chtěla říci, že tam jsou opravdu profíci, kteří z Vás nebudou mámit peníze za zpracování žádosti. Pokud budete mít zájem, i já jsem Vám k dispozici ve vnitřní poště

Datum: 19.04.11 12:49

Boubelko. Přeji Vám, ať to zvládnete.

Jen takový dodatek k Vašemu poslednímu příspěvku. Osobní bankrot můžete mít jen jednou v životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubelka*
Datum: 20.04.11 07:39

Děkuji, pevně věřím, že toto je cesta vysvobození a budu dělat (a myslím, že nejen já) vše pro to, abychom se do téhle pasti už nikdy nedostali.

Od: marticka*
Datum: 28.04.11 17:37

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat kde takovou poradnu pro finanční tíseň najdu? byly jsem již kvůly oddlužení u několika společností a u všech se jejich cena pohybuje kolem dvacetitisíc korun. Což je dost nemyslitelené..

Děkuji za odpověď a přeji krásný den

Martička

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.11 19:40

Dobrý večer,

zkuste se zeptat v místní charitě. Můj přítel si donesl velké dluhy z manželství a už nestíhal. Na místní charitě nám se vším poradili a pomohli a nestálo to ani korunu. Hodně štěstí přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubelka*
Datum: 02.05.11 10:34

Dobrý den, poradnu najdete na Praze 2, v Anglické ul. (je to kousek od nám. Míru), www.financnitisen.cz, o mě se velmi pěkně postarala mgr. Vosecká, jí patří velký dík. Olga

Od: kocman*
Datum: 06.06.11 23:17

Dobrý den,

mám také výborné zkušenosti s finanční poradnou a správcem dluhů. Pokud byste měla zájem, pošlete mail na mou adresu michael.kocman@centrum.cz, poskytnu Vám více informací, nechci tu dělat příliš reklamu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mike32*
Datum: 25.06.11 13:12

Dobrý den,
Mám dotaz.Někdo projde oddlužením ( osobním bankrotem ) ... po 5 -ti letech je osvobozen a tudíž bez dluhů ...
Může poté s úspěchem žádat nějakou bankovní instituci o poskytnutí hypotéky na dům i když banka určitě bude mít záznam o tom, že dotyčný prošel osobním bankrotem, ale taky bude mít záznam, že insolvenční řízení je skončeno a on je tudíž bez dluhů?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martahanzlicko
Datum: 03.07.16 10:42

Dobrý den splatila sem předčasně insolvenci insolvence začala v roce 2011 a 2015 sem mněla splaceno chci vědět za jak dlouho budu z registru dlužníků vymazaná děkuji

Hanzlíčková

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 03.07.16 12:38
avatar

Martahanzlicko: Podle mých informací to trvá 3 roky.

Mohl bych se s váma spojit mejlem, potřeboval bych nějaký info ohledně ukončení oddlužení?.?.?

Lujs

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 13:53

lujs. Co potřebuješ vědět? Když se Ti bude blížit konec oddlužení, požádáš soud o to, aby řízení proti Tvé osobě ukončil. Jestli jsi nesplatil celých 100%. tak požádáš o to, aby Ti bylo další splácení odpuštěno

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.