Zvýšený krevní tlak

Od: odpovědí: 7 změna:

Zdravím všechny a mám dotaz.Mám zvýšený krevnítlak 148/85 už asi měsíc užívám léky.Tlak trocu klesne pak zas vyskočí nahoru ale spíše mě zaráží že mi vůbec neklesá puls.Mám furt přes 100 někdy i 112 puls.čím to může být že ten puls je ¨tak vysoký?

doplněno 28.03.11 17:37:

jejda,omlouvám se za ty překlepy*smich*

7 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar atrama

Léčím se s tlakem už mnoho let, beru prášky. Ten puls můžete mít vysoký při anémii, mám s tím také letité zkušenosti. Vždy na to beru železo, a jak přestanu, tak se to pomalu opět zhoršuje a tep mívám kolem 100. Nejste unavená, zadýchaná? Dejte si vzít krev a udělat krevní obraz. Já chodím už 16 let jednou ročně na EKG, ultrazvuk srdce, krev na kardiologii. Je dobré to hlídat, zvlášť jestli to třeba má někdo v rodině. Mě zemřela a sestra na mozk. mrtvici, tak jsem rizikový pacient. Snažte se omezit hodně sůl.

 


0x
avatar martinaa

Normální tepová frekvence u dospělého člověka by se měla pohybovat mezi 60_80 tepy za minutu. Zrychlení nad 100 tepů/min nazýváme tachykardií. Je typická pro horečky, choroby plic, anémii, náhlé příhody břišní, dekompenzovanou cukrovku, či např. pro zvýšenou činnost štítné žlázy.

Odpovídá též stavu při masivní ztrátě tekutin, onemocněním srdce (infarkt myokardu, akutní poruchy rytmu a selhávání čerpací schopnosti srdce).

Méně obvyklými příčinami mohou být: nádor nadledviny (feochromocytom), Addisonova choroba; a široké spektrum otrav: oxidem uhelnatým, etylenglykolem, některými rostlinami, léky (především antidepresivy a atropinem) a drogami (marihuanou, amfetaminy, lysohlávkami, LSD, heroinem).

Tolik teorie - ten puls mas takto rychly dlouhodobe? Resil jsi to s doktorem? Tlak je vysoky, ale stezejni je to druhe cislo, 85. Samozrejme i tech 148 je docela alarmujici.

Jste kurak? Nebo mate spatnou skldbu jidelnicku, obezitu, minimalne se hybete...pricin je plno. Ale ten tep bych resila s dotorem.

doplněno 28.03.11 18:35:

Obcas tykam, obcas vykam...pardon:)


zhruba před měsícem mi byl naměřen tlak takhle vysoký ale ten tep neklesá,stačí pár kroků a je to hned nahoře.Nikdy předtím jsem to nemívala měla jsem vždy spíše nízký tlak.Myslím že v mém věku-47 let je docela brzy mít takový problémy,zadýchávám se,jsem unavená.Nejsem obézní,kouřím,a mám astma.Vím,je to blbí psát že mám astma a kouřím ale je to tak.To zadýchání nemám od astmatu to už poznám po těch letech.Na krev jdu za týden.Už ji mi brali a hrůza -měla jsem vysoký i cholesterol-něco přez 8,Bojím se to je fakt protože moje matka má za sebou tři infarkty amos.mrtvici-nechci tak dopadnout

Tak se snažte rychle přestat kouřit, protože s tím cholesterolem, vysokým tlakem k těm infarktům mu máte nakročeno, kór když jste astmatička. Já se léčím s tlakem od 33 let, zjistili mi to při braní antikonc. prášků, které jsem okamžitě musela přestat brát. Nikdy jsem nekouřila. Moje sestra zemřela v 56 letech na mozk. mrtvici, měla zvýš. cholesterol, cukrovku, nikdy nekouřila, nepila, obézní také nebyla. Jenom intenzívně pracovala, starala se o rodinu a na odpočinek a na sebe neměla čas...Skácela, když byla doma sama a neměla okamžitou pomoc...Jinak si myslím, že to máte opravdu anémii, dejte vědět, co Vám zjistí v krvi. Okolo přechodového období to bývá časté - silnější a nepravidelná menses. Jezte hodně zeleniny, ovoce, luštěniny, já beru ještě hořčík, vápník, zinek a selen.

Proti cholesterolu pomáhá jíst třeba k snídani rohlíky a k tomu zapíjet panenský olivový olej místo másla.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]