Kdy padají mléčné zuby?

Od: Datum: 19.12.12 19:55 odpovědí: 9 změna: 20.12.12 08:32
avatar

Kluk má za dva měsíce 8 roků, a má všechny mléčné zuby, kompletní, bez náznaku, že by se chtěly kývat, neřkuli vypadávat. Je to normální?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: beruska91*
Datum: 19.12.12 19:57

tak to netusim.ale me padaly kolem 6 roku a ostatnim taky.tak nevim.ale asi to neni nic hrozneho

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 19:58
avatar

No kolem 6 roku vypadnou jedničky a dvojky. Myslím, že je to otázka spíš pro zubařku než sem. Co říká ona? Dělala rtg, jestli má založené stálé zuby?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.12 20:02
avatar

Může to být v pořádku, ale pro jistotu bych doporučila rentgen (aby později druhé zuby nerostly křivě).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 20:21
avatar

Úplně normální to není.Běžně začnou vypadávat kolem šestého roku a do cca dvanácti? je chrup obměněn.Já patřím mezi víjímky,o posldní mléčný zub jsem přišel nekdy kolem patnácti a rarita je syn,bez 3 měsíců devatenáct a má! STÁLE! přední zuby ,tj řezáky mléčné, bez jakéhokoliv náznaku kývaní! Řešilo se to u několika dentistů už v 15.Jedna zbařka chtěla vytrhnout a rovnátky "stáhnout zuby do středu místo řezáků,ale další to odmítli ,s tím,že až po vývinu tj někyd kolem 17 ,že pak bude snadné dát můstek či jinak nahradit než dělat zbytečnost a drahou věc! (ona zubařka je mj. specialista na rovnátka,takže by na tom jen a jen vydělal!)

Asi jak radí další pisatelé -udělat důkladné vyšetření,včetně RTG,zda se druhé zuby vůbec tvoří ...,a poté návrh řešení a v případě vaší pochybností posouzení z více stran!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 20:26
avatar
A to ty zuby nevypadaji divne? Musi byt hodne male. Co esteticka stranka? Nedovedu si predstavit mit v 19ti letech predni mlecne zuby.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 06:16
avatar

Zajít k zubnímu lékaři, dát udělat RTG zubů. Vnuk, 13 let, úplně zdravý a normální kluk, měl podobný problém. Pořád mu držely "pětky". Lékař jistil, že pod nimi nemá základ na druhé zuby, takže mu nikdy nenarostou. Jedna ano, 3 ne. Proto zuby vytrhali a stáhly je nějakými pevnými rovnátky, které bude vnuk muset mít několik let. Prý se ale zuby nějak roztáhnou a nechá se to upravit díky tomu nízkému věku.

Ta rovnátka /zatím jich má jen část/ budou stát 25 tisíc.*sok* Nikdo z obou rodin podobné problémy neměl.

Proto bych se přimlouvala za konzultaci s odborníkem. Za to nic nedáte a budete zase o kousek dál. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 08:10
avatar

Dceři také nevypadala část zubů. O prázdninách mezi základkou a gymplem ortodont udělal snímek a pak jí zuby, přední 4 horní řezáky, vytrhal s tím, že to je jedna z posledních možností, jak nové zuby donutit vyrůst. Žádné rozmýšlení, žádné diskuze. Plakaly jsme obě, protože na gympl nastupovala jako úpír. Zuby jí začínaly až u špičáků. Časem yrostly jen jedničky a dvojky ne, špičáky zrotovaly. Ortodont pravil, že to je konečná, že se s tím nic nedá dělat. *plac*Je zajímavé, že tyto problémy jejím sebevědomím vůbec nezamávaly, ale pár jiných blbostí ano. Dodělala gympl, dodělala tříletou nástavbu a pak, to už pracovala, si našla jinou lékařku a ta to řešila tak, že jí dala rovnátka a zuby posunovala. Pro diplom na vysoké škole si šla s bříškem a rovnátky. Vnouček už má 7 let. Zuby se jí začaly rozestupovat, tak ve svých třiceti sedmi letech chodí s rovnátky zase. Říkala, že je to kapku bolestivější.;) Vnouček ve svých sedmi letech má stále všechny zuby, ale dvě blomby. K zubní chodí pravidelně a paní doktorka neříkala nic. *jasne* Jak se k tomu staví zubařka chlapce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 08:24
avatar

Zubařka chlapce je v klidu, tak já víceméně taky. Jen jsem chtěl znát i jiné názory.

Od: krkovicka*
Datum: 20.12.12 08:32
Nenechejte nic náhodě.Rentgen je potřeba.Mám skoro 8mi letou holku.První zoubek-dolní jednička vlevo už ve 4měsících.Nyní má jedničky,dvojky dole i nahoře obměněné.Je zajímavé že jí vypadavaly zuby v tom pořadí ve kterým se jí u miminka prořezavaly.Když jí vypadly dvojky nahoře tak vůbec nechtěli nárůst.Po jedničkach a nevyrašenych dvojkach se jí vrchní jedničky rozjely do strany.Trvalo přes osm měsíců(dle rentgenu tam základ měla) než jí dorostly dvojky a mezera (na doutník :-D ) se jí stáhla k sobě.Máme jednu plombu a přes prázdniny se jí prořezavaly zadní sedmičky;) Jdeme v únoru.Tak uvidíme.
doplněno 20.12.12 08:56: Jo,první začaly v 5ti letech
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.