Zboží na dobírku bez potvrzení

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu: došlo mi zboží na dobírku, paní pošťačce jsem zaplatila určenou částku, ale nedostala jsem žádné potvrzení o tom, že jsem zboží zaplatila, protože prý není vyplněn ústřižek na okraji složenky. Tak teď nevím jestli to mám nechat "plavat"a doufat, že peníze dojdou odesílateli, nebo se zeptat na poště, kde mě ale budou mít za totálni blbku.

Děkuji

6 odpovědí na otázku

 

 


1x

Dobrý den

Ústřižky se vyplňovat při dobírkové složence nemusí, ale na požádání Vám měla pošťačka vydat potvrzení o zaplacení částky. To ale neobsahuje č.účtu ani jiné symboly, pouze částku.(pro případ, kdy si chcete částku dát do účetnictví). Být Vámi, nechám to být, vy jste zaplatila-jinak by Vám zboží pošta nepředala a pokud si odesílatel vyplnil chybné číslo účtu na složenku a tudíž peníze dojdou jinam, je jeho problém. Hezký den

Zodpovědnost nese odesilatel, ten vyplňuje dobírkovou složenku.

 


0x
avatar martinaa

Pres postu se mi jeste za ta leta nestalo, ze by penize nedosly adresatovi. Take u kazde dobirky nemam doklad:) pokud mate zbozi a penize prevzala postacka, melo by to byt ok:)

Martinko, nám se bohužel jako odesílateli už stalo, že nám peníze z dobírky nepřišly. Museli jsme podat reklamaci a peníze ležely na dodací poště jako přebytek pokladny :)

Jinak není nutné si brát potvrzení o převzetí dobírky.

 


0x

Jeany, kdyby odesílatel nedostal peníze, byla by za to zodpovědná pošta. Ta by vám neměla bez zaplacení dobírku vydat. ;)

 


0x

Ale to není problém příjemce! Když to pošta vzala k dodání ...

 


0x
avatar brunecova

V dobírkovém balíčku by měla být přiložená faktura, to je potvrzení o zaplacení. Kupuji hodně na dobírku a vžy tam ta fatura je.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]