Křeče nohou

Od: Datum: 09.11.12 18:33 odpovědí: 8 změna: 09.11.12 23:38

Dobrý večer. Jemi 57let. Mívám někdy k ránu to mne obudí nepříjemně křeč v jedné noze.Chtěl bych se zeptat jak se teho zbavit? Beru taky tablety Diosminol na žilní systém. Chybí mi i nějaký vitamín? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sosacek
Datum: 09.11.12 18:36

hořčík..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 18:37

Může chybět hořčík, ten je častou příčinou křečí. Já mám vyzkoušenou Magnezii občas si ji koupím a vypiju .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 19:29
avatar

Křečemi v nohou trpím dvacet let. Každou noc mne vzbudí nesnesitelná bolest. Mám ale okamžitou pomoc, hned vedle hlavy. Skleničku s hořčíkem. Magnesii laktici 0,5 GLO. Stačí jedna tabletka, zapít vodou a po několika vteřinách křeč ustupuje. Bez hořčíku bych "chcípla" nesnesitelnou bolestí, trvající dlouhé minuty a které se opětovně vrací. Věřte mi, vyzkoušejte a uvidíte, že na mne budete pokaždé v dobrém vzpomínat. ;) Nekupujte ty co se rozpouští ve vodě. Účinek totiž částečně vyprchá během rozpouštění a pak, v noci by to bylo zdlouhavé, čekat, než se něco ve sklenici rozpustí, když máte hroznou bolest. Tento prášek nelze brát preventivně, neboť hořčík se z těla rychle vylučuje a pak už nepůsobí. Zkuste co Vám radím, a pak napište. S.

doplněno 09.11.12 19:36:

No, trochu opravím. Ne každou noc, ale je to velice často. Všimla jsem si, že to také záleží na tom, co jím. Ale statisticky nemám křeč dva dny v měsíci... vzpoměla jsem si na Holcmana *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 19:58
avatar

Suzy, jen tě s dovolením doplním... Často se píše, že DDD horčíku je 300mg/denně. Já vím z vlastní zkušenosti, že pokud má člověk křeče, klidně může hořčíku jíst více, tedy klidně i Tvou tabletku 500mg, klidně i dvě. Hořčíkem se nejde předávkovat, já to tak dělám a vždy mi to pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 21:46
avatar

Cocinko, jasně. Předávkovat se, není možné, ale já jsem zjistila, že je zbytečné se ládovat až pěti tabletkami. Také jsem to dělala, když mne křeč brala děsivě. není to vlastně ani tak dlouho, co jsem přišla na to, že mi stačí ta jedna na okamžitou úlevu. Stane se mi ovšem, že za hodinu mne to vzbudí znovu, no a tak si vezmu druhou tabletku. Mám vodu a skleničku s hořčíkem u hlavy. Jsem ráda, že mluvím s člověkem, který má osobní zkušenosti. Oni si lidé někdy nechtějí nechat poradit. Dobrou noc, bez křečí, *placni* S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 19:31
avatar

Kupte si tablety hořčíku a zinku. Ještě je dobré pít Magnosolv - je to prášek v sáčcích a rozpouští se ve vodě. Píše ho neurolog. Je to při nedostatku hořčíku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 19:42
avatar

Atrama, hořčík je dobrá rada, ale zinek na křeče nepomáhá. Z vlastní zkušenosti vím, že když je přidaný k hořčíku i jiný preparát, není tak účinný. A hořčík se koupí bez receptu v lékárně. Kdybych křečemi netrpěla, nenaléhala bych. Vím, o čem je řeč a co to je za bolest. Než mi někdo poradil ten hořčík, tak byly chvíle, kdy jsem myslela že zešílím. Měla jsem křeče v holeni a to nikomu nepřeji. jsou to nesnesitelná muka... A to jsem byla o dvacet let mladší a chtěla v tu chvíli umřít

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 23:38
avatar

Hořčík, dostatek tekutin a mně někdy pomáhá i kyselina listová.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.