Neteř se mi mění před očima - nevím co s ní

Od: odpovědí: 13 změna:

Dobrý den,

už jednou jsem tady psala o tom, že moje setra pije, rozvádí se a nějak zapomíná na to, že má tři děti. Ted je situace taková, že sestra se vrátila k manželovi, stáhla žádost o rozvod a přestala nějak komunikovat s rodinou ( jako by ji bylo nemilé, že jsme ji viděli a víme, že měla s alkoholem problémy. Nechce o tom totiž mluvit ). Doufáme, že s pitím už problémy nejsou, švagr říkal, že ji pohlídá. Ale hlídal ji tak deset let, takže si nejsem jistá, zda nepije stále. Nejstarší dcera ji viděla několikrát opilou, pomáhala ji do postele, starala se o sourozence, vylévala ji pití a sklidila za to akorát nadávky, pohlavky a křik. Sestra není bohužel moc dobrá máma, neobjímá děti, nevykládá si s nimi, je ji dokonce i jedno kde večer jsou, děti jsou takové zanedbané. Přitom sestra je upravená a hodně na sebe dá. Švagr se s náma skoro vůbec nebaví, jsou zase bez penez (jako vždy, přitom vydělává hodně a to i po práci ). Bylo to tak vždycky. Autorita u dětí žádná, nikdy se jim nevěnoval. Nejstarší dcera za ním hodně utíkala, když byly problémy se sestrou - její maminkou. Utíkala i za mnou a hodně za babičkou. Plakávala a chtěla odejít od mamky k babičce nebo ke mně. Řekli jsme ji, že to nejde, že ji nemůžeme jen tak mamce vzít. Trpěla hodně citově, neuměla se ani tulit, nechat se pohladit..je mi do pláče když vidím, co dokážou rodiče udělat s dítětem. Ale co se dali rodiče zpátky dohromady, strašně se změnila. Není ráda, že jsou spolu, prostě ví, že jejich rodina nefungovala a rodiče se často hádali a nadávali si. Podváděli se atd. Ted se za půl rok zhoršila rapidně ve škole, chodí ven s partou starších děcek, toulá se, neposluchá, utíká z domu. Dokáže mamce sprostě ponadávat. Přitom vím, že v srdíčku strašně trpí. Mám pocit, že si připadá zbytečná, nikoho nezajímá a prostě v té partě lidí je někdo, oni ji berou. Ale kouří s něma, tpoulá se, dokonce ted byla opilá a spala v lese a to mbude mít na jaro 14let. Hrozné. Je mi z toho smutno. Miluju tu holku a sestru bych nejraději..škoda mluvit. Zničili ji...Prostě tak to vidím. Jak té holce pomoct? Babička - moje mamka už s ní několikrát mluvila, odchatl,a ji i někde s tou partou a poslala ji domů, domlouvá ji, ale neteř nic..poslechne si to, ale nic se nemění. Co mám udělat? Nechci, aby ji zničili život, má pořed sebou školu, studování a vůbec co si ponese do své budoucnosti a života. Poradtěm jak na ni. Puberta je u ní velká. Ale to hrubiánství je spíše divadélko, jak schovat bolavé srdíčko. Hodně jsem se ji věnovala, ale co mám přítele a on má dceru stejně starou- bezproblémovou, chodí s neteří do třídy..nemám už tolik času na sestřiny děti. Do toho máme miminko. Ale hned bych si vzala neteř domů..ničí mě to, co vidím. Děkuji a nezlobte se za obsáhlý mail.

13 odpovědí na otázku

2x
Dobrý den. Víte, vytáhla jsem si tuhle Vaši větu:
Utíkala i za mnou a hodně za babičkou. Plakávala a chtěla odejít od mamky k babičce nebo ke mně. Řekli jsme ji, že to nejde, že jinemůžeme
jen tak mamce vzít.
Ta dívenka volala o pomoc a vy jste jí odmítly s tím, že jí nemůžete mamce vzít. Divíte se potom, že děvče má pocit zbytečnosti, vzdoruje? Já se jí nedivím vůbec. Zapadne do party, no co, že kouří, kouří tam všichni a ona nechce být jiná než oni, víte proč? Protože oni jí přijali. Vždyť to i ke konci svého příspěvku píšete, víte to sama moc dobře. Znám to. Brečela jsem, prosila, nikdo mě neslyšel. Pak jsem v sobě řekla dost, utřela slzy a nechala průchod ven vzteku a beznaději. Hmm, dopadlo to hodně špatně a na dlouhou dobu. Ani o vlastní dítě jsem se nedokázala postarat a bojím se, že tohle děvče, pokud s tím něco neuděláte, dopadne podobně.
Proč byste si jí nemohla vzít, když máte miminko? Víte, jakou budete mít doma pomocnici? Pomůže Vám s hlídáním, domácími pracemi, budete mít kamarádku, když se přítel někde zdrží. A pokud on má stejně starou dceru, tak není vůbec co řešit. Vždyť to jsou už velké holky, které spíš pomohou.
Nehledejte důvody, proč to nejde. Hledejte způsoby, jak to půjde. Prosím Vás za tu holčinu.

Vy,babička,sestra jste ve stejném městě?

Ano, jsem ve stejném městě.

Mařenko, klobouk dolů, palec nahoru za tu odpověď! *palec*Vlastní zkušenost je sice nenahraditelná, ale někdy pekelně bolí, že?

0x

Proč si ji tedy vy nebo babička neveme k sobě?Přeci to jde,jen chtít.Znám případ od nás.Matka neměla čas,tak ji měla sestra.Její matka asi za nic nestojí,lepší to nebude.

0x

sestar, je to smutné .Snad by bylo nejlepší abyste se snažila se všemi promluvit (sestrou, švagrem, neteří) a nějak je přesvědčila že by bylo dobré pro obě rodiny ,kdyby neteř bydlela u Vás. Navíc by tam měla i nevlastní sestřenku se kterou chodí do třídy. Vaše setra by měla menší starosti a víc klidu na urovnání svých rodinných věcí. Měla by i víc času na ty zbylé dvě děti.Pak byste měla neteř pod dohledem. Je pravda, že v té rodině ale zůstanou ještě ty další dvě děti... Sociálku bych zatím do toho netahala, to by mohlo vzájemné vztahy ještě zhoršit. Ani to ještě na nějaké vyšetřování není, neteř má evidentně zdravý rozumový základ, pouze přišla do puberty a blbne. Pokud jí to vysvětlíte o co Vám jde , myslím, že je schopná to pochopit.Zkuste také neteř často zvát k sobě domů, podnikat splečné zajímavé aktivity aby se dostala z prostředí party. Karina

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]