Jaký příspěvek - změněná pracovní schopnost

Od: odpovědí: 4 změna:

Prosím o informaci, zda někdo neví, jaký příspěvek dostane zaměstnavatel, když zaměstná člověka se změněnou pracovní schopností. Je tento příspěvek jednorázový, nebo se nějaký čas opakuje?

Děkuji za odpovědi.

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar bruno2

Tato problematika je dosti složitá a svým rozsahem překračuje možnosti této poradny. Zkuste si prostudovat např. informace na této stránce:

portal.mpsv.cz/...

 


0x

pokud vím, tak má slevu na odvodech ze mzdy... ale v jaké výši nevím

 


0x

Doplním ještě odpovědi kolegů - zdroj také MPSV: mpsv.cz/...
Zaměstnávání osob se zdravotním postižením
Lidem se zdravotním postižením se poskytuje zvýšená ochrana na trhu práce.
Pracovní rehabilitace - souvislá činnost zaměřená na získání a udržení vhodného zaměstnání osoby se zdravotním postižením, kterou na základě její žádosti zabezpečují úřady práce a hradí náklady s ní spojené. Úřad práce v součinnosti s osobou se zdravotním postižením sestaví individuální plán pracovní rehabilitace.
Příprava k práci - zapracování osoby se zdravotním postižením na vhodné pracovní místo na základě dohody s úřadem práce. Příprava k práci může být prováděna s podporou asistenta. Tato příprava trvá nejdéle 24 měsíců.
Specializované rekvalifikační kurzy - jsou uskutečňovány za stejných podmínek jako ostatní rekvalifikace.
Chráněné pracovní místo a chráněná pracovní dílna
Chráněné pracovní místo je pracovní místo vytvořené zaměstnavatelem pro osobu se zdravotním postižením na základě písemné dohody s úřadem práce. Chráněné pracovní místo musí být provozováno po dobu nejméně 2 let ode dne sjednaného v dohodě.
Chráněná pracovní dílna je pracoviště zaměstnavatele, kde je zaměstnáno nejméně 60 % zaměstnanců se zdravotním postižením.
Příspěvky pro zaměstnavatele
Úřad práce může poskytnout příspěvek zaměstnavateli na vytvoření chráněného pracovního místa a chráněné pracovní dílny.
Zaměstnavateli, který provádí na svém pracovišti přípravu k práci osob se zdravotním postižením, může úřad práce uhradit náklady na přípravu k práci těchto osob.
Zaměstnavateli zaměstnávajícímu více než 50 % osob se zdravotním postižením z celkového počtu svých zaměstnanců se poskytuje příspěvek na podporu zaměstnávání těchto osob.
Povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru jsou povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši 4 % z celkového počtu svých zaměstnanců. Způsoby plnění, tj. zaměstnávání v pracovním poměru, odběr výrobků a služeb nebo odvod do státního rozpočtu, jsou považovány za rovnocenné a lze je vzájemně kombinovat.
doplněno 21.03.11 16:43:

Díky cyrile za upřesnění, to musím ještě nastudovat. Já vím, že na úřadě jsme měli povinnost osoby se zdravotním postižením zaměstnat (ČID a i ID) - to mne asi zmátlo.

Osoba se "změněnou pracovní schopností" a osoba "zdravotně postižená", jsou dva odlišné pojmy.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]