Eshop - začátky podnikání

Od: odpovědí: 5 změna:

Zdravim,

začal sem podnikat a udělal si vlastní eshop, živnost a všechno už mám vyřízené a můžu už prodávat...

nejsem plátce DPH...

Co všechno musím dávat k výrobku? stačí pouze meilem poslat informace objednávky (na jakou adresu to bude poslané, jméno, co koupili, cena...) a použít to jako doklad pro zákazníka?

jako sklad zatím používám mého dodavatele, který zboží pošle mému zákazníkovi a nemusí se platit poštovné, budu tedy denně objednávat několik balíků...

co všechno si musím zapisovat do účetnictví? nakupuji v zahraničí a nedostávám žádné účtenky, mohu pouze dokládat výpisem z účtu nebo výpisem z paypalu.

a jak mám zapisovat co sem prodal a kolik z toho vydělal?

napadlo mě udělat si v excelu tabulku, kde by byl datum, jméno, adresa, co koupili, kolik sem za to zaplatit já a jaký je z toho zisk, a jako podklady bych měl bankovní výpis, který by byl pouze na tohle, takže by se dalo poznat za kolik sem nakupoval a za kolik prodával...

Ale radši se předem ptám abych s tím pak neměl na konci roku problémy

děkuji za odpovědi

5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar spider
Bylo by to moc jednoduche, aby to takhle slo. Samotny vypis z uctu neni dokladem pro uznani danovych vydaju. Budes ho ale potrebovat pro vedeni agendy Bank. Z vypisu neni jasne o jakou platbu a za co slo. Takze budes potrebovat ty doklady ze zahranici...

 


0x

Za neprůkazné účetnictví dostanete jen pár milionů pokutu a Vaší nejbližší osobou se stane na mnoho let exekutor. Doporučuji jít do kurzu pro začínající podnikatele - účetnictví, daně, právo, marketing, atd.. Stejně si myslím, že si děláte jen legraci - nevěřím, že by někdo tak nevzdělaný, mohl začít podnikat.

 


0x

No, řekl bych, že je to zprostředkování. Dycky mne dojímá, jak je to podnikání jednoduché, pro některé.
Tak jak je to, zboží u dodavatele, ten je tady, nebo v zahraničí?
To jako shromáždit objednávky, počkat na proplacení a pak zaslat adresy objedatelů zboží do čajny? Ježíši, těch už tady je, i jáá někdy.
Když podnikám klasicky, tak zašlu objednávku, dojde faktura a tu proplatím, buď na konto, nebo při dodání zboží, při přebrání. To už je na domluvě. A podle toho co je výhodnější se vede účetnictví, podvojné, jednoduché, plátce DPH..
Na tabulku se vyprdni, jsou tabulky jednoduchého účetnictví hotové, jak papír (v papírnictví, přepsat třeba), i ten excel. Jo, BÚ jen na podnikání, nejlépe, když z něj je možno hradit do zahraničí. Jenže to bude s takovými kšefty už horší.

S takovými znalostmi to chce si vzít účetní.

 


a když teda nedostávám žádný doklad ke zboží tak jak to mohu udělat?

stačí mi pouze jejich výpis?

nebo bych mohl mít tyhle 2podklady, bude mi to stačit?

výpis z paypalu kde je číslo objednávky

img5.rajce.idnes.cz/...

a detaily objednávky

img5.rajce.idnes.cz/...

Ne, to nestačí. Asi začni studovat začátky podnikání zde:

jakpodnikat.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]