Agresivní jednání obchodníka-napadení

Od: Datum: 19.12.12 11:53 odpovědí: 10 změna: 20.12.12 19:50

Dobrý den, podělím se s vámi o mou zkušenost a poprosím vás, co by jste dělali na mém místě. Sháněl jsem s přítelkyní dárky k Vánocům v Brně. V jednom menším obchodě s oblečením jsme našli vhodné pyžamo jako dárek, ale nebyli jsme si jisti velikostí. Prodavačka nás ukecávala, že to bude dobré a že když ne, tak to máme přinést s účtenkou zpátky a že nám vrátí peníze. Tak jsme se nechali přemluvit. O pár dní později jsme zjistili, že velikost nevyhovuje, tak ho přítelkyně šla vrátit. Neuspěla, byl tam jiný prodavač (zřejmě majitel), a byl na ni vulgární, tak raději odešla. O den později jsem tam šel já, opět tam byl stejný chlap, slušně jsem jej požádal, že nám prodavačka slíbila vrátit peníze, když to nebude sedět. Hádal se se mnou, že to není pravda, že to nikdy žádná prodavačka neříkala a že prý lžu. Tak jsem mu řekl, že se svěřím dál, jaké je v tomto obchodě jednání. Posléze začal být velice agresivní a nazýval mě vulgárními slovy a minutu na to mě chytil za bundu a prudce silou mě vyhodil z obchodu na ulici s křikem "táhni ty hajzle". (veřejná ostuda a ponížení) Sdělil jsem mu, ža zavolám policii že mě napadl, jen jsem vytáhl mobil, tak na mě opět zaútočil, chytl mě za bundu pod krkem a pokusil se mi odcizit mobil. To se mu nepovedlo, tak mě vlekl zpět do obchodu, že zavolá policii on, že jsem u něj prý kradl. Držel mě pod krkem a vyhrožoval mě tím, tak jsem raději ustoupil, abych neměl zbytečne problémy. Celou dobu jsem se fyzicky nebránil, abych si nezpůsobil problémy.

Jsem pracující slušný člověk, nikdy jsem neměl s nikým problémy. Tohle mě velice zklamalo...

Co mám dělat? Mám to raději nechat tak, aby jsem si zbytečně nedělal problémy? Mrzí mě, že agresivní prodavač si může mnout ruce, jak se mnou zatočil a dále se přetvařovat na zákazníky... Vím, že prodavač nemá povinnost vracet peníze za zboží, ale prodavačka nás na to ukecala a tenhle muž mě pak nazval lhářem, blbečkem a hajzlem. Dalo se to přece vyřešit i slušně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.12 12:11
avatar

Dobrý den. Měl jste to nahlásit a řešit hned, jakmile jste se z obchodu dostal z jeho zorného pole...Teď už bych se tím nezabývala. Nekazila bych si vánoční svátky, ani náladu. Do toho obchodu bych už nikdy nevlezla, popř. bych varovala před takovýmto chováním své známé... V obchodě, kde neví, jak se k zákazníkovi chovat, bych peníze neutrácela již nikdy více. Tanto obchod bych naprosto ignorovala a již tam nikdy nevstoupila. Na hulváta člověk hned tak nezapomene, ale nemá smysl se jím zabývat příliš dlouho. Proto bych to nechala být. Vy jste slušný člověk, on Vám za další trable a čas nestojí. Nenechte si tím zkazit náladu na dlouhou dobu. To je můj názor.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.12.12 12:13
avatar

Máte na to svědky? Pokud ne, smůla. Pokud ano a slyšeli váš rozhovor, víte o koho se jedná, podejte na něj stížnost, buď na magistrátu nebo na PČR. Tu polici jste měl zavolat. Příště u sebe noste pepřový sprej, když vás někdo chytne, máte povolení jej postříkat, a funguje to. Kdyby jste potřeboval poradit a třeba by došlo k přestupkovému řízení.

Nenechával bych to být. Pokud budete chtít poradit, co dál napište mi SZ .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mstriker2
Datum: 19.12.12 12:39

Bohužel svědky nemám. I v prodejně bylo několik lidí, ale už zřejmě není možné je dohledat. Policii jsem zavolat asi měl, ale potom jsem měl obavu, aby si na mě prodavač něco nevymyslel, třeba tu krádež, navíc měl v prodejně jednu svoji zaměstnankyni, která by jistě byla na jeho straně aby si nezpůsobila problém v zaměstnání. Obranný pepřový sprej u sebe nosím, ale jeho použití mě napadlo až jak jsem byl na cestě domů. Ale to by mě zase mohl obvinit, že jsem u něj kradl a při útěku jsem použil pepřový sprej. Bylo by to asi svědectví 2 na 1 ... Děkuji Vám za pomoc, možná Vás kontaktuji SZ

Datum: 19.12.12 12:17
avatar

Rozhodně se braňte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 19.12.12 13:32

nikdy nikomu nevěřte . Prodavačka vám řekne vše jen aby prodala ,ale pak to je jinak . Oblečení ozkoušet přímo na místě , nebo na paragon zezadu napsat , možnost s vrácením peněz . Vzal bych asi tak 5 kámošů a šel bych tam nakoupit *smich* , otázka je , jestli bych nakoupil já nebo on . Nejlepší je dát reklamu obchodu na internet .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bitkar
Datum: 19.12.12 15:00

Udelat to me, tak by poznal co je to tvrda pest. Dostal by takovou nakladacku, ze by se z toho jentak nevzpamatoval, hajzl jeden! Jeste by me prosil jestli muze vratit penize a to jeste s 1000% urokem jako odskodneni za napadeni, ze to nebudu hlasit policii. Kdyby me chtel zalovat on, tak bych se branil tim, ze jsem byl jako prvni fyzicky napaden a jenom jsem se branil utocnikovi. Na to mam ze zakona pravo! Svedku bych na to mel pozehnane. A taky by ten obchod dostal takovou reklamu, ze by to mohl z fleku zavrit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.12.12 15:00
avatar

Když nepochodila manželka u majitele a Vy jste na něj také narazil, chtělo to zřejmě jednat přímo s tou prodavačkou. No, ale stalo se. Jistě jste nečekal takového hulváta. Dříve platilo: "Náš zákazník, náš pán" a možná to ještě někde platí, jen u tohoto prodejce ne. Nikdy bych tam už nevstoupila do krámu a nikdy bych mu nedala vydělat ani korunu. Pokud se takto chová, brzy k němu přestanou lidé chodit nakupovat, uvidíte, že časem svůj krám zavře. Dnes může prodávat kdekdo z ulice a takhle to potom vypadá. Dříve textil, obuv, oděvy mohla prodávat jen vyučená prodavačka, ale dnes, jak říkám, kdekdo z ulice. Možná bych ještě zašla na Živnostenský Úřad a podala na prodejce - majitele, stížnost. Pokud se jich sejde víc a závažné, mohl by o živnostenské oprávnění přijít. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.12 19:45
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 20:18
avatar

stejne si myslim, ze moje odpoved byla nejlepsi, vsemu ostatnimu se ten "pan" vysmeje... at uz u soudu a nebo kdekoli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 20.12.12 19:50

Jediné řešení, dle mne, by bylo zajistit si hned svědka z těch lidí, co byli v obchodě. Jinak není šance. Majitel by to samozřejmě zapřel a ještě by vás obvinil z krádeže a nakonec se vše obrátí proti vám, obzvlášť, když tam ještě byla jeho zaměstnankyně., která by pravděpodobně svědčila v jeho prospěch. Udělal jste to nejrozumnější. Chápu vaše rozhořčení nad takovýmto nehorázně hrubým jednáním, ale budiž vám aspoň triochu útěchou, že nakonec nejvíc si "ublížil" on sám sobě tím, že se tak rozčílil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.