Tříselná kýla-zkušenosti

Od: Datum: 16.03.11 21:18 odpovědí: 4 změna: 08.02.15 18:33

Dobrý den.Pokud tu má někdo zkušenosti s tříselnou kýlou byl bych rád kdyby se podělil o zkušensoti..Zajímá mi všechno.Operace(klasická,laparoskopicky)rekonvalescence,komplikace,objevení problému se po čase znovu, atd..Objevila se mi malá bulka nad levým tříslem a vedle penisu je to kýla a při namáhání bolí...Po ruzných názorech od pacientů ale i lékařů! jsme na rozpacích jak postupovat dál...

Všem co mají zkušenost děkuji za názor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.11 05:40

Dobrý den,

mám za sebou již tři operace tříselné kýly (tu první si nepamatuju,byl mi pouhý rok).Další proběhla před pěti lety a po roce se musela opakovat (dodnes není jisté,zda mým přičiněním,nebo chybou lékařů-ne vždy se všechno povede napoprvé).Tím Vás ovšem nechci strašit,dřív či později je dobré to napravit.Praktický lékař jednoznačně diagnostikoval tříselnou kýlu,já jsem byl stejného názoru (jak píšete-bolest při námaze),ovšem lékař v nemocnici (možná to byl jeden z těch,kteří nedávno demonstrovali za zvýšení platů) začal spekulovat,že to mám jen nějaký tukový výrůstek a kdesi cosi,nakonec se přeci jen přiklonil k té kýle.No a pak už jsem oběhával nezbytná vyšetření k samotnému výkonu.V obou případech se to provádělo laparoskopicky-vhodnost tohoto zákroku posoudí lékař.Celková doba pobytu v nemocnici byla 4 dny.Potom nemá cenu spěchat do práce,byl jsem doma asi dva týdny (nemám ale fyzicky náročné povolání).Po druhé operaci jsem se už sakra hlídal,větší zátěž jsem zvedal až po roce.Dnes už je vše jako dřív,na baráku tahám pytle s cementem apod.Držím palce,hezký den.

Ohodnoceno: 1x

Od: rtep*
Datum: 17.03.11 07:38

Dobrý den
Já Vám děkuji uctivě za rychlou a vyčerpávající odpoved.
Noooo já na zákrok tak jako tak budu asi muset urychleně jít protože bolest a citlivost se začne projevovat i při dlouhodobější chůzi či pohybu a tak se "existovat" asi nedá..
Pravděpodobně jsem kýlu měl již déle a nevěděl jsem o ní až ta občasná bolest mi na ni upozornila..
Kdyby mi nic nebolelo asi bych váhal.Ani nemám strach z oprace či zákroku nebo bolesti.Jen se bojím když denně čtu a sylším co se banálního v lékařství spacká či zanedbá(ale je pravda že i zachrání..)tak abych zrovna já nenanarazil na doktora který nebude mít svůj den nebo náladu..
Takže potřebuju už jen sehnat nebo najít doporučení na lékaře který tyto zákroky provádí a má praxi.
Vám ještě jednou děkuji a přeji at taháte pytle cementu ještě hodně dlouho bez žádných problémů.

Od: moxa*
Datum: 17.03.11 07:44

Moc dobré zkušenosti nemám, ale asi nejsem obvyklý případ. Tříselnou kýlu mi operovali a přesto, že jsem upozorňovala, že když ležím, tak kýla "zapadne" do břišní dutiny, tak ji při operaci nenašli a musela jsem za dva měsíce na operaci znovu.

Bohužel mi to opomněli sdělit, takže jsem na to po měsíci pišla sama. Asi doufali, že si nevšimnu.Ale to je jiná kapitola.

Takže moje hlavní doporučení je,aby si lékař dobře poznačil,kde se kýla nalézá -nejlépe přímo tužkou na tělo, jako to bylo podruhé u mne.

Operace byly klasické a rekonvalescence rychlá, i když si už přesně nepamatuji.

Ohodnoceno: 0x

Od: marsi
Datum: 08.02.15 18:33

Dobrý den, tak tento případ jsem si těd zažila... Jako mala jsem byla na operaci obou tříselných kyl. Po 21letech bolest na třisle a bouly.. Na sonu byla jasne viditelna kyla, a pri samotne operaci, me otevreli a zas zasili, protoze ji nenasli a recividu neudelali, prislo jim to zbytecne, ikdyz na tom sonu to videli. Pote opet kontrola na sonu a kyla tam je stale. Rekli mi,ze 2-3 mesice pockaji a pak by me znovu vzali na operaci,ze treba vyleze a jeste se zvetsi. Blazni.. To uz radsi preziju s kylou, protoze to co jsem si zazila po operaci zazit uz nechci. Dusila jsem se hlenama a neslo to ven, vzduch, ktery mi zustal po laparoskopii se mi nahnal do zeber a obou ramenou a nemuzu ani poradne dychat a lehnout si. To je jako by mi nekdo lamal kosti. A pri nejlepsim me jeste zasili jak čuně :(

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.